23.02.2021, 17:10

60 Bin Öğretmen için Cumhurbaşkanımıza ve Milli Eğitim Bakanımıza Açık Mektup!

30 YILLIK BİR ÖĞRETMEN OLARAK, ATAMA BEKLEYEN GENÇ ÖĞRETMEN KARDEŞLERİMİN ARZUHALİNİ ÇOK İYİ ANLADIM...

ÖĞRETMEN ADAYI KARDEŞLERİM ADINA AÇIK MEKTUP!

Sayın Cumhurbaşkanım!

Sayın Milli Eğitim Bakanım!

Bu mektubu sizlere emekliliği yaklaşmış 30 yıllık bir öğretmen olarak yazıyorum.

"Görevimi yapıyorum, maaşımı alıyorum" diyerek öğretmen adayı kardeşlerimizin çırpınışlarını görmezden, feryatlarını duymazdan gelebilirdim ama yapamadım.

Yapamadım zira atanmayı beklemenin heyecanını, atanma geciktikçe yüreklerde bıraktığı acıyı, ıstırabı, endişeyi çok iyi bilirim.

Aylardır 60 bin atama için sosyal medyada mücadele veren genç öğretmen (öğretmen adayı demiyorum, zira bir kişi öğretmen olmaya karar verdiği andan itibaren artık bir öğretmendir) kardeşlerimin çırpınışlarına bizatihi şahit oluyorum. Hiç erinmeden, yorulmadan, bana ne demeden binlerce belki de on binlerce mesaj okudum. Genç öğretmen kardeşlerimin ne düşündüğünü, ne hissettiğini anlamaya çalıştım. Anladım mı; EVET! Zaten gönül gözümle gördüğüm ve ruhumla okuduğum için yazdıklarını, çok iyi anladığımı düşünüyorum öğretmen kardeşlerimi.

Genç öğretmen kardeşlerimiz en verimli olacakları gençlik çağlarını atanmayı bekleyerek geçiriyorlar. Millete, devlete en iyi hizmet edecekleri dönemde bir kenarda beklemek zorunda bırakılıyorlar.

Oysa emin olun, öğrencilerin genç öğretmen kardeşlerimize çok ihtiyaçları var. Ama sadece öğrencilerin değil, biz tecrübeli abilerinin, ablalarının da genç öğretmen kardeşlerimizin sinerjilerine, enerjilerine çok ihtiyacımız var.

Biz genç kardeşlerimize tecrübelerimizi aktarmayı ve onların enerjilerinden, yenilikçi bakış açılarından, umutlarından, gözlerindeki ışıklardan faydalanmayı çok istiyoruz.

Onlar olmadan olmuyor. Onlar sahanın dışında kaldıkça emin olun bizim de motivasyonumuz düşüyor. Biz onlarla beraber olduğumuzda, onlarla birlikte çalıştığımızda, onlarla birlikte koştuğumuzda, birlikte yürüdüğümüzde çok daha coşkulu çalışıyor ve daha verimli oluyoruz.

Ülkemizin kaynaklarını en iyi ve doğru şekilde kullanabileceğimiz alanların başında elbette eğitim gelir. Daha iyi eğitim, daha başarılı öğrenciler demektir. Daha başarılı öğrenciler daha fazla üretim demektir. Daha fazla üretim, verilen emeğin ve paranın daha hızlı geri dönüşü anlamına gelir.

Eğitime yatırım yaparsak öğrencilerimiz, telefonla uğraşmak yerine telefon yaparlar. Daha iyi bir eğitim verirsek öğrencilerimiz yarın ülkemizde aşı yaparlar. Yeni markalar üretirler. Yazılımlar geliştirirler. Kendi otomobilini, uçağını, uzay aracını yaparlar.

Bizi dışa bağımlılıktan ancak daha iyi bir eğitim kurtarır.

Ekonomik gelişmeyi ancak daha iyi bir eğitimle tamamlarız.

Daha iyi, daha doğru bir eğitimle gençlerimiz çeşitli örgütlerin ellerinde oyuncak olmaktan kurtulurlar.

Bu ülkede illa başlatılacaksa bir EĞİTİM SEFERBERLİĞİ başlatılmalıdır.

Eğitim Seferberliğine, genç öğretmen kardeşlerimizi sahanın içine alarak başlamak en doğru yol olacaktır...

...

Tüm bu nedenlerden dolayı genç öğretmen kardeşlerimizin 60 bin atama talebini çok önemsiyor ve atanmış, görevini yapan öğretmenler olarak 60 bin genç kardeşimizi heyecanla, umutla, sevgiyle ve coşkuyla karşılamaya hazır olduğumuzu ilan ediyoruz.

Yorumlar (3)
Kahramanmaraşlı. 1 ay önce
30 Yıllık öğretmenim diyorsunuz. Muhtemelen emekliliğinizde dolmuştur Hocam. Madem bu kadar düşünüyorsunuz. Emekli olun bir kadro boşaltın. Atanamayanlardan biri yerinizi doldursun.
Unutulan ögretmen 3 ay önce
60bin dedim sesimizi duyan olmadi bilisim öğretmenleri diğer öğretmenleri gören olmuyor bu nasıl iş intihar eden öğretmenler ortada 80 üstü puanlarla evde işsiz öğrencilerimize buluşmadan oturuyoruz nasıl hayatsa
DULKADİROĞLU 3 ay önce
HOCAM MALESEF HÜSRANA UĞRAYANLARDAN OLDUK DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
banner255
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:36
Güneş 05:14
Öğle 12:34
İkindi 16:24
Akşam 19:43
Yatsı 21:14