Adana'da karışan cenazeler düzeltildi

Adana'da, yanlışlıkla kendisiyle aynı gün vefat eden kadının yakınları tarafından teslim alınarak Aksaray'da toprağa verilen Saliha Öztürk'ün cenazesi, olayın anlaşılması üzereni mezarı açılarak Adana'ya geri getirildi.

Adana'da karışan cenazeler düzeltildi

Tedavi gördüğü Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dahiliye servisinde önceki gün hayatını kaybeden Şaziye Öztürk'ün yakınları tarafından yanlışlıkla alınarak  Aksaray'da  toprağa verildiği ortaya çıkan Saliha Öztürk'ün cenazesinin ailesine teslim edilmesi için yetkililerce girişimlerde bulunuldu.

Bunun üzerine mezarı açılan Öztürk'ün cenazesi, sabah Adana'ya getirilerek ailesine verildi.

Buruk Mezarlığı'na götürülen Saliha Öztürk'ün cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Öztürk'ün oğlu Mehmet İritaş, annelerini babalarının yanına defnettiklerini belirterek, "Cenazeyi toprağa verinceye kadar başında adeta nöbet bekledik. Sabah 07.30’da aldık cenazemizi, o zamandan beri başında durduk. Üzüntümüzün daha fazla artmasını istemedik." dedi.

Şaziye Öztürk'ün cenazesinin ise Aksaray'a gönderildiği öğrenildi.

Valilikten dün yapılan açıklamada Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde farklı kliniklerde tedavi gören ve her ikisi de önceki gün vefat eden iki kadından Şaziye Öztürk’ün yakınlarının cenazeyi almak üzere hastane morguna geldiği, vefat eden şahsın eşi İsmet Öztürk’ün cenazenin eşine ait olduğunu beyan etmesi üzerine naaşın kendisine imza karşılığında morg görevlisi tarafından teslim edildiği belirtilmişti.

Açıklamada, Aksaray'da defnedildiği ortaya çıkan Saliha Öztürk'ün cenazesinin Adana'ya getirilmesi, aynı gün vefat eden Şaziye Öztürk'ün cenazesinin ise Aksaray'a gönderilmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığı aktarılmıştı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER