Çevreye ve insana dost organik tarım standı açıldı

Adana Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Tüketici Tanıtım Etkinlikleri Kapsamında Optimum Alışveriş Merkezi’nde Stant Açarak, Ziyaretçileri “organik Tarım Ve İyi Tarım Uygulamaları” Konusunda Bilinçlendirdi.

Çevreye ve insana dost organik tarım standı açıldı
Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, tüketici tanıtım etkinlikleri kapsamında “Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları” konusunda halkı bilinçlendiriyor.
Optimum Alışveriş Merkezi’nde “Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları” konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan stant da ziyaretçilere, organik tarımın doğaya katkıları anlatıldı. Organik ürün alınırken dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekilirken, tüketicilere, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sertifikalı ürünlerin tercih edilmesi konusunda uyarılar yapıldı.
Organik tarımın; doğanın hatalı uygulamalar sonucu kaybolan dengesini yeniden kurmaya yönelik bir üretim modeli olduğuna dikkat çekilirken, organik tarımın faydalarından bahsedildi. Gübre ve ilaçlara yer verilmeyen organik tarım da; biyolojik mücadele yöntemiyle mahsulde verimi düşüren hastalık ve zararları kontrol altında tutan, insana ve çevreye dost sistemleri içerdiği anlatıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER