Karısını dövmekten hapis cezası aldı!

Adana'da kendisini darbettiğini iddia ettiği eşiyle 4 kez davalık olan kocaya, karısını dövdüğü iddiasıyla yargılandığı başka bir davada 5 ay hapis cezası verildi.

ADANA 01.10.2018, 16:24
Karısını dövmekten hapis cezası aldı!
banner257

Adana 22. Asliye Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, tutuksuz Sabit  A. (42) katıldı.

Eşini saçlarından sürükleyerek darbettiği iddia edilen Sabit A.  savunmasında, boşanmaaşamasındaki karısı Ümmühan A'nın (25) kendisine iftira  attığını ileri sürdü.

Eşinin kendisine şiddet uyguladığını iddia eden Sabit A, suçsuz  olduğunu savundu.

Mahkeme hakimi,  Sabit A'ya  "eşini kasten yaralama" suçundan 5 ay  hapis cezası verdi.

Adliye çıkışında konuştu

Sabit A, adliye çıkışında yaptığı açıklamada,  eşinin kendisine  uyguladığı şiddet davalarının devam ettiğini söyledi.

Bunların sonuçlanmasını beklediğini aktaran Sabit A, "Dayağı yiyen  ben, cezayı alan yine ben. Beni darbettikten sonra karakola ya da savcılığa  giderek dövüldüğünü söylüyor. Oysa dayağı yiyen benim. Hakime karımın bana iftira  attığını söyledim ama 5 ay ceza almaktan kurtulamadım." ifadesini kullandı.

Haklarındaki davalar sürüyor

Sabit A, kendisine şiddet uyguladığını ileri sürdüğü eşi Ümmühan A.  hakkında 5 kez evden 200 metre uzaklaştırma cezası aldırtmış,  "yaralama ve  hakaret" suçlarından yaptığı 3 suç duyurusu üzerine  karısı hakkında  "Eşe karşı  silahla basit yaralama, hakaret ve çocuğa şiddetten"  Adana 2, 8 ve 15. Asliye  Ceza Mahkemelerinde dava açılmıştı.

Adana 16. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan başka bir davada ise Sabit  A'nın eşine ve üvey oğluna yönelik tehdit ve şiddet eylemlerinden 15 yıl, Ümmühan  A'nın ise kocasına yönelik yaralamadan dolayı 1 yıl 6 ay hapisle cezalandırılması  istenmişti.

Çift hakkında açılan bu davalar sürüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı