Sokak köpeklerine pompalı tüfekle saldırı!

Adana'nın merkez Çukurova ilçesindeki çocuk parkında iki sokak köpeği pompalı tüfekle vuruldu.Köpeklerden biri telef oldu.

Sokak köpeklerine pompalı tüfekle saldırı!

Adana'nın merkez Çukurova ilçesinde  iki sokak köpeği pompalı tüfekle vuruldu.Sokak köpeklerinden biri telef oldu, saldırgan ise kaçtı.

Alınan bilgiye göre, Huzurevleri Mahallesi'ndeki çocuk parkında bir kişinin, iki sokak köpeğine pompalı tüfekle ateş ettiğini gören vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, köpeklerden birinin başından vurularak telef olduğunu söyledi.

Bacaklarından yaralı olan köpek ise vatandaşlar tarafından araçla özel bir veteriner kliniğine götürüldü.

Mahalle sakinlerinden Kenan Çetin, gazetecilere, evinde bulunduğu sırada silah sesini duyup balkona yöneldiğini, vatandaşların köpeklerin silahla vurulduğunu belirtmesi üzerine olay yerine gittiğini bildirdi.

Daha sonra saldırganın peşine düştüğünü anlatan Çetin,sözlerine şöyle devam etti:

"Saldırgana yaklaşıp neden köpekleri vurduğunu sordum. Beni, paltosunun altına gizlediği pompalı tüfeği göstererek tehdit edince bir şey yapamadım ve saldırgan uzaklaştı. Durumu polis ekiplerine de bildirdik. Onlar olay yerinde gerekli incelemede bulundular. Bu hayvanlar Allah'ın yarattığı varlıklar. Onlar bizlere Allah'ın emaneti. En kısa sürede yakalanmasını bekliyoruz."

Veteriner hekim Ömer Küçükakçalı ise yaralı köpeğin üç bacağına da saçmaların isabet ettiğini, gerekli müdahaleyi yaptıklarını ve durumunun iyi olduğunu ifade etti.

Saldırganın yakalanması için emniyet ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER