Samsat’ta veliler madde bağımlığı konusunda bilgilendirildi

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde öğrenci velileri madde bağımlılığı konusunda bilgilendirildiler.Samsat İlçe Emniyet Amir Vekili Mustafa Güzelkaya, polis memuru Mustafa Fıstıkçı, uzman psikolojik danışmanlar Zeynal Polat ve Yusuf Arin "Türkiye...

Samsat’ta veliler madde bağımlığı konusunda bilgilendirildi
Adıyaman’ın Samsat ilçesinde öğrenci velileri madde bağımlılığı konusunda bilgilendirildiler.
Samsat İlçe Emniyet Amir Vekili Mustafa Güzelkaya, polis memuru Mustafa Fıstıkçı, uzman psikolojik danışmanlar Zeynal Polat ve Yusuf Arin "Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı" kapsamında öğrenci velilerine bilgiler vererek, konu ile ilgili sorularını cevaplandırdılar.
Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, AK Parti Samsat İlçe Başkanı Hasan Erdem ve öğrenci velilerinin katıldığı toplantıda, madde kullanımının nedenleri, risk faktörleri, madde bağımlılığıyla mücadele, önleme çalışmaları, bağımlılık, madde bağımlısı olan bireylerde gözlenen davranış değişiklikleri, böyle durumlarda ebeveynlerin davranış biçimleri gibi konularda geniş bilgiler verildi.
Samsat İmam Hatip Ortaokulunun organizesinde, Kaymakamlık Kültür Merkezinde verilen eğitim çalışması ile ilgili olarak açıklama yapan Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, Samsat ilçesinde uyuşturucu kullanan bağımlının neredeyse hiç bulunmadığını belirterek yinede ailelerin bu konuda bilgi sahibi olmaları gerektiğini söyledi.
Müdür Akın, "Samsat ilçemizde Emniyet verilerine göre sadece iki uyuşturucu kullanımı tespit edilmiştir. İlçemizde uyuşturucu kullanımı yok denecek kadar azdır. Ancak ailelerin bu konuda bilgi sahibi olmaları, çocuklarını gözlemlemeleri ve tavır değişikliğinde gerektiğinde yardım almaları için bu çalışmayı yaptık. Konularında uzman olan arkadaşlarımız doyurucu bilgiler verdiler. Yararlı bir çalışma oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER