Başkan Acar özel harekat sınav hazırlık parkurunu ziyaret etti

Afyonkarahisar Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar ve çevre ilçelere hizmet veren “özel harekat polisi seçmeleri sınavına” hazırlık parkurunu ziyaret etti.Başkan Acar’ın talimatı ile ilçede bulunan kapalı spor salonu tesislerine...

Başkan Acar özel harekat sınav hazırlık parkurunu ziyaret etti
Afyonkarahisar Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar ve çevre ilçelere hizmet veren “özel harekat polisi seçmeleri sınavına” hazırlık parkurunu ziyaret etti.
Başkan Acar’ın talimatı ile ilçede bulunan kapalı spor salonu tesislerine polis, astsubay ve özel harekat mülakatlarına katılacak gençler için ücretsiz parkur eğitim alanı kurulmuştu. Parkurda eğitim emekli Dinar Gençlik ve Spor Müdürü ve Antrenör Cemalettin Bozkurt ile Güreş Antrenörü Baki Öztürk tarafından veriliyor. Kurulan mevcut parkura yeni ekipmanlar da eklenerek parkur standart hale getirildi. Parkur eğitimi hafta içi akşamları 19.30-21.30 saatleri arasında veriliyor.
Başkan Acar beraberinde bulunan Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek ve eski özel harekat polisi ve Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Nuri Çetin ile birlikte parkuru ziyaret etti. Antrenör Bozkurt ve Tesis Amiri İbrahim Gökçe parkur çalışmaları hakkında Başkan Acar’a detaylı bilgi verdi. Bozkurt, sadece Dinar değil çevre ilçe ve köylerden gelen gençlere de eğitim verildiğini belirtti. Şuana kadar 8 gencin mülakatı kazandığını, bundan sonra da kalan zaman içinde 8 gencin daha milakatı kazanması için çalışacaklarını ifade etti.

“İmtihanlarda hiçbir zaman yapamam demeyin”
Ziyarette konuşan Başkan Saffet Acar ise gençler için her şeyi yapmaya hazır olduklarını ifade ederek:
“Bu çocuklar bizim çocuklarımız, biz bunlarla onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz. Geleceğimizin teminatı gençler, elbette bu gençlerimiz burada iyi bir eğitim alacaklar sizlerin sayesinde, almış oldukları bu eğitimlerle de sınavı kazanacaklar. Vatanımıza, milletimize ve devletimize hizmet edecekler. Bende bu gençlerimize güveniyorum, hepsi de pırıl pırıl gençler bunların kazanacağına da canı gönülden inanıyorum. Hocalarımızı kutluyorum, hocalarımız bizden hiçbir beklentisi olmadan fahri olarak geliyorlar, sizlere eğitim verme adına burada bulunuyorlar. İmtihanlarda hiçbir zaman yapamam demeyin ‘ben kendime güveniyorum, ben bunu yaparım’ yapamazsanız da deyin ki ben bunu yaparım. Çünkü azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz, başarılar diliyorum.”

Parkurda eğitim ücretsiz
Gençlere moral vermek amacıyla parkur ziyareti yapan Eski Başkan Çetin ise konuşmasında şunları kaydetti:
“Bende 26 yıl önce bu arkadaşlar gibi bu yollardan geçtim. Şerefimle özel harekatçılığı yaptım, bu arkadaşlarında annelerine babalarına ve kendilerine teşekkür ediyorum vatan için böyle bir göreve geldikleri için, Türkiye’nin her yerinde bu kurslar veirliyor ama ücretli. Başkan Acar’a ve belediyemize gençlere böyle bir imkan verdiği için teşekkür ediyorum.”
Daha öncede polislik mülakatları için parkur eğitimi verdiklerini belirten Milli Güreşçi ve Antrenör Baki Öztürk, verilen 2 aylık parkur eğitimi ile ilçedeki 13 gencin polisliği kazandığını ve parkurun ücretsiz olarak bölgede tek olduğunu belirtti.
Parkur eğitimi almaya gelen gençler ise Belediye Başkanı Saffet Acar’a kendilerine yapmış olduğu hizmetten dolayı teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154