Pakdil: Bir tek vasi vardır, o da Türk milletinin kendisidir

Türk Parlamenterler Birliği (TPB) Genel Başkanı Nevzat Pakdil, "Türkiye’de yatırımlar için, huzur için ve istikrar için vatandaşların tek başına bir iktidar arzu ettiğini görüyoruz" dedi.

Ak Parti 23.10.2015, 09:28 23.10.2015, 09:34
Pakdil: Bir tek vasi vardır, o da Türk milletinin kendisidir
banner257
 Afşin’de esnafı ziyaret eden ve yapılan bazı yatırımları inceleyen TPB Genel Başkanı Nevzat Pakdil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de tek başına iktidar cümlesinin karşılığının bir tek AK Parti’de yaşam bulacağını söyledi.

AK Parti dışında hiçbir siyasi partinin tek başına iktidara gelemeyeceğini savunan Pakdil, "AK Parti 7 Haziran Genel Seçimlerinde çok az bir farkla tek başına iktidar sayısını kaybetti. Türkiye’de yatırımlar için, huzur için ve istikrar için vatandaşların tek başına bir iktidar arzu ettiğini görüyoruz. 7 Haziran genel seçiminde kaybettiği iktidarı, halkımızın da desteğiyle 1 Kasım’da tekrar alacağına inanıyorum. Bütün siyasi partilere oy veren vatandaşlarımız bu süreç içerisinde olan olayları değerlendiriyor ve AK Parti’ye çok ciddi bir teveccüh gösterdiğini görüyoruz" diye konuştu.

1 Kasım’da AK Parti’nin oylarında ciddi bir artış olacağını vurgulayan Pakdil, "AK Parti olarak her zaman halkımıza ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Her zamanda ifade ettiğimiz gibi, bizler hükümdar olmaya gelmedik, bizler hizmet etmek için geldik. Vesayet sistemini kesinlikle kabul etmiyoruz. Bir tek vasi vardır, o da Türk milletinin kendisidir. Onun haricinde hiçbir kurum bu vesayeti üzerine alamaz" değerlendirmesinde bulundu.
Yorumlar (5)
gg 5 yıl önce
her zaman dilinizden düşürmediğiniz milli irade lafını niye kabul etmediniz beğenmedik dediniz tekrar seçime gidiyorssunuz tekrar aynı sonuç çıkarsa yinemi beğenmeyeceksiniz.sizin istediğiniz milli irade sizin seçilmenizmidir.beğenirsin veya beğenmezsin gösterilen milli iradeye saygı göstermektir önemli olanda budur.
ede46 5 yıl önce
AKP secımlerde tek basına ıktıdara gelene kadar bu secım sevdası devam eder .. 400 verın kurtulun dıyor baksanıza .. o degılde bu adamlara nasıl hala halk guvenıyor onu anlamış degılım .. yahu adam 10 yıl vekıllık yaptı bır cıvı caktımı yok ..
Ali 5 yıl önce
Özgüven patlaması.. Her an ters tepebilir.. İdeal olan koalisyondur, milletin verdiği mesajı almayanlar çift dikiş istiyor galiba... Sonra koalisyonun dışında kalmayın da...
vatandaş 5 yıl önce
Aslında söyleyecek sözünüz bile kalmadı da köpeksiz köyde deyneksiz dolaşıyorsunuz...
ede46 5 yıl önce
Bis söze bakacaksın söz mudur dıye bırde söyleyene bakacaksın adam mı dıye
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?