Antalya’da Mevlid Kandili coşkusu

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) dünyaya geldiği gün olan Mevlid Kandili nedeniyle vatandaşlar camilere akın etti. Bu kutlu gecede şehitler de unutulmadı.Mevlit Kandili tüm yurtta olduğu gibi Antalya’da da kutlandı. Hz. Muhammed (S.A.S)’in...

ANTALYA 11.12.2016, 22:42
Antalya’da Mevlid Kandili coşkusu
banner257
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) dünyaya geldiği gün olan Mevlid Kandili nedeniyle vatandaşlar camilere akın etti. Bu kutlu gecede şehitler de unutulmadı.
Mevlit Kandili tüm yurtta olduğu gibi Antalya’da da kutlandı. Hz. Muhammed (S.A.S)’in doğduğu günün 1445’nci yıldönümünde Mevlid Kandilini kutlamak isteyenler, Osmanlı döneminde 1570 yılında Karaman Beyi Murat Paşa tarafından yaptırılan Muratpaşa Cami’sine akın etti. Kandil gecesi vesilesi ile dolan camide vatandaşlar yatsı namazı kılıp dua etti. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi çalışanları cami önünde vatandaşlara, kandil nedeniyle tatlı ikram etti. Gecede İstanbul’da dün akşam meydana gelen terör saldırısında şehit olan polisler ve vatandaşlar için dua okundu. Kandil programı, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı