Mesai saatleri içinde kahvaltı yasağı!

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kurumlarda sabah mesaisinde kahvaltı yapılmasına tepki göstererek, "Kurumlarda kahvaltı yapılmasını bugünden sonra yasaklıyoruz. Bundan sonra herkes kahvaltısını evinde yapıp mesaiye gelecek." dedi.

ANTALYA 17.10.2018, 16:00
Mesai saatleri içinde kahvaltı yasağı!
banner257

Vali Karaloğlu başkanlığında, "2018 yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu  Toplantısı" Milli Eğitim dürlüğü Konferans Salonu'nda, kamu kurum ve  kuruluşlarının müdürleri, belediye başkanları ve kaymakamların katılımıyla başladı.

Gerçekleştirilen, devam eden projeleri ve yatırımları anlatan  Karaloğlu, her kurumun işini takip ederek, halkın hizmetine bir an önce sunması gerektiğini söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen emri  yayınladıklarını ifade eden Karaloğlu, "Kamu, kurum ve kuruluşların, vatandaşa  sunulan hizmetin hızla sonuçlandırılması, 'Bugün git, yarın gel' anlayışından  çıkılması noktasında genelgesi oldu." dedi.

Söz konusu genelgeyi kaymakamlıklara gönderdiklerini aktaran  Karaloğlu, artık başkanlık sisteminde olduklarını, sisteme işlerin daha hızlı  yürümesi için geçildiğini hatırlattı.

Vatandaşa sunulan hizmetin hızlandığının hissettirilmesini isteyen  Karaloğlu, "Vatandaş bize müracaat ettiğinde, 'Ben bilmem mevzuat hazretleri  bilir, ben değil yan masada arkadaş bilir' anlayışından vazgeçeceğiz. Kendi  işimiz gibi vatandaşın işini takip edip, sonuçlandıracağız." diye konuştu.

"Açık Kapı Milletin Kapısı" projesi kapsamında Antalya'da oluşturulan  büronun önemine değinen Karaloğlu, kurumlar arasında kurulan kanalların tam  olarak çalışmamasından dolayı işlevselliğinin azaldığını dile getirdi.

"Sigara içinler her kafalarına estiğinde dışarı çıkamayacak"

Kurumlarda yapılan sabah kahvaltılarına ilişkin Karaloğlu, şunları  kaydetti:

"Kurumlarda sabah mesai başlıyor, kahvaltı mesaisi de başlıyor.  Kurumlarda kahvaltı yapılmasını bugünden sonra yasaklıyoruz. Bundan sonra herkes  kahvaltısını evinde yapıp mesaiye gelecek. Mesai başladığında, mesai başlamış  olur. Mesai başladıktan sonra kurumun bahçesinde, sağında solunda, ofiste  kahvaltı masaları kurulup, dakikalarca, saatlerce kahvaltı yapılmayacak. Bunda  her kamu kurumu amirinin dikkatli olması lazım. İkinci konu, mesai devam ederken  sigara içenler her kafalarına estiğinde kupalarını alıp, binaların dışına  çıkmasını doğru bulmuyoruz. Çirkin görüntü oluşturuyor. Mesai saatinde bunu  yapmayacaklar. Mesai saati belli, ara verdiğimiz saat belli, o saate kadar  memurumuz çalışan arkadaşımız mesaisine devam edecek."

Bütün dairelerin kendilerine çeki düzen vermesini isteyen  Karaloğlu, vali yardımcıları ve kaymakamların daire ziyaretlerinde öncelikli  olarak bu konulara dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, sunum yaparak,  üniversitenin yatırımlarını anlattı.

Yorumlar (1)
Helalll 3 yıl önce
tüm illerde ve kurumlarda aynı olmalı vali sonuna kadar haklı milletin parasıyla keyif sürüyor memurlar.
16°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 10 Mayıs 2021
İmsak 03:47
Güneş 05:22
Öğle 12:34
İkindi 16:22
Akşam 19:36
Yatsı 21:04