Fazıl Say’ın konser verdiği sanat merkezine saldıran şahıs serbest

İzmir’de, Fazıl Say konserinin verildiği kültür merkezini elindeki satırla basıp konserin iptal edilmesini isteyen E.Y., emniyetteki işlemlerinin ardından hakkında şikayetçi olmadığı için serbest bırakıldı.Olay, dün saat 19.30 sıralarında,...

Fazıl Say’ın konser verdiği sanat merkezine saldıran şahıs serbest
İzmir’de, Fazıl Say konserinin verildiği kültür merkezini elindeki satırla basıp konserin iptal edilmesini isteyen E.Y., emniyetteki işlemlerinin ardından hakkında şikayetçi olmadığı için serbest bırakıldı.
Olay, dün saat 19.30 sıralarında, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin önünde meydana geldi. Şüpheli E.Y. elinde satırla piyanist Fazıl Say’ın konser verdiği sanat merkezinin önüne geldi. Konserin iptal edilmesini isteyen E.Y., dakikalarca ikna edilmeye çalışıldı. E.Y., daha sonra sanat merkezinin güvenlik görevlilerince etkisiz hale getirildi. Bir müddet sonra ise güvenlik görevlilerin durumu haber vermesi üzerine gelen polis ekipleri E.Y.’yi gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Yapılan araştırmada E.Y.’nin uyuşturucudan sabıkalı olduğu belirlenirken, emniyetteki işlemleri tamamlanan E.Y., hakkında şikayetçi olmadığı gerekçesi ile serbest bırakıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER