Fırnız’da Darp edilen aile: “ Görüntüleri kesmişler! “

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı Fırnız Alabalık Tesislerinde gurbetçi aile ile işletmeciler arasında çıkan kavganın detayları gelmeye devam ediyor.

Fırnız’da Darp edilen aile: “ Görüntüleri kesmişler! “

Fırnız Alabalık Tesislerinde gurbetçi aileye karşı düzenlenen saldırıda, 3’ü çocuk 12 kişi yaralanmıştı. Ancak işletme yetkilileri 50 dakikalık videonun yalnızca 1 dakikalık bir kısmını basına servis etti. Görüntülerin devamını neden vermedikleri merak konusu oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Elif K; “ Görüntüleri kırpıp vermişler, yüzük arama iddiaları kesinlikle yalan, kendilerini aklamaya çalışıyorlar. ”Çardak kırılınca işletme sahibi bizim yanımıza geldi ve küfretmeye başladı. Kendisi küfredince bizimkiler de neden küfrediyorsun doğru konuş diyerek çıkıştı. Bunun üzerine kendisi daha da sinirlendi. Koşarak odadan silahı almaya gitti. Odanın anahtarı kızında olduğu için kızı anahtarı vermek istemedi. Kendi kızını darp etti anahtarı alamayınca. Diğer kız tartışma çıkınca bizi öldürüyorlar diyerek telefonla birilerini çağırdı.

SURİYELİ VE AFGANLARDA SALDIRDI!

İşletme yetkililerinin yanı sıra 15 kişiyi aşkın Suriyeli ve Afgan olduğunu bildiğimiz kişiler geldi ve bize saldırdı.

“BUNLARIN ÖLÜSÜ ÇIKACAK”

Güvenliğe talimat verdiler biz hastaneye gitmek istiyorduk bizi oradan çıkarmak istemediler. Bunların buradan ölüsü çıkacak diye bağırdı. 40 dakika boyunca güvenlik yüzünden dışarıya çıkamadık, bizi esir aldılar.

GÖRÜNTÜLER KIRPILIP VERİLMİŞ

Videonun tam halini istedik ama bu canilerin yayınladığı sadece 1 dakikalık görüntüdür. Kendilerini temizlemek amaçlı verdikleri bu görüntü sadece kendilerini kurtarmak amaçlıdır. Fırnız’ın çıkışındaki kapıda 30 dakika ve 40 dakikalık yaşam mücadelesi verdik. O anın kamera görüntülerini istiyoruz. Bu görüntüleri Türkiye halkının izlemesini istiyoruz.

ALİ ÖZTUNÇ’A TEŞEKKÜR EDERİZ

Milletvekili Ali Öztunç bizi aradı çocuklarımızın ve bizim sağlık durumlarımızı sordu. Yardımcı olabileceği bir şey var mı diye sordu bizde aramasının yeterli olduğunu söyledik. Kendisine çok teşekkür ediyoruz dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aristoteles
Aristoteles - 2 ay Önce

Haber46 ya nekadar tşk etsek az valla onlar olmazsa bütün maraş siyasileri ve bürokrasisi sanki olay kahramanmaraşta değilde mars 'ta olmuş gibi davranacaklar . Bu benim fikrim yatırım tavsiyesi değildir

ahmet
ahmet @Aristoteles - 2 ay Önce

aynen katılıyorum ytd

Adil
Adil - 2 ay Önce

Bu haydut sürüsü otopark mafyası kılıklı işletmeci terörüne bu saatten sonra devletin demir .yumru inmesse dünkanı kapatıp gitsinler .bizde bir iki defa o çardaklarda oturmuştuk atleti atletli ellerinde deyneklerle dolaşan çardaklara tutturabildiği fiyatlar çeken bu tipleri ordaan uzaklaştırılmalı Göya sözüm ona koruma altındaki bu güzide nehre ve maraşa yakışır tipde nezih bir işletme kurulmalı tüm konrolü Ya belediyenin yada devletin kontrolünde olmalı .aksi her türlü girişim yok hükmünde ve milletin vijdanında bir yaradır bir vatandaş olarak düşüncem budur izleyip göreceğiz

Maraşlı fero
Maraşlı fero - 2 ay Önce

Bacım zaten bir ali öztunç arar.diğerleri şimdi önce süzerler kim güçlü onun yanında olurlar. 12 şubat belediyesi alakam yok dedi ve işi bitirdi.yani kim kimi yerse.büyükşehir belediyesi şuan tebrikleri kabul ediyordur.ama kardeşim ne olursa olsun müşteri her zaman haklıdır. Çardağın ALLAH belasını versin bir daha yaparlar.anında saldırmanın ne lüzumu var.

Metin
Metin - 2 ay Önce

suriyeli ve afkan işçiler orda ne geziyor bunların araştırılması orada bir terör yuvalanması mı var bunları k.maraş cumhuriyet savcılığının incelemesi gerek birde hiç bir akp li milletvekili bu gurbetçi aileyle ilgilenmemiş yazık çok yazık

Neco
Neco - 2 ay Önce

En iyisi burslara kimse gitmesin bu canilere para kazandırmasınlar.

allahın kulu
allahın kulu - 2 ay Önce

41 kişiye dün akşam göz altı çıktı para teklif edildi bu insanlara kamera kayıtları var hala utanmadan mahmut aras ve kızı yeğni yalan söylemesin. 2 kişi çıkmış yaralanmış kıza vuran babası kamera kayıtlarında var doğru söylesin. bu şirketin arkasındaki milletvekili neden çıkmıyor çok olaylar var hepsi çıkacak sabredin.

EDEM
EDEM - 2 ay Önce

2 gün sonra unutulur. AKP LİLER ÜSTÜNÜ KAPATIR.

yakup
yakup - 2 ay Önce

yargı varken neden yargıya bu sözlerinizi söylemiyorsunuz.Medya ya böyle demeç vererek hak aranmaz. yargıya söyleyin. Medya hakim mi yargıç mı ? Kamuoyunu etkilemeye çalışmayın. Adalet yargıda, burası hukuk devleti . medya devleti değil.

ede46
ede46 - 2 ay Önce

Adamlara bak sen suriyeli yi fedai tutmuş Sayın Hayrettin Güngör Bey e sesleniyorum..Bu işin peşini bırakmsın lütfen ben Başkanımıza sonuna kadar güveniyorum..

Fatih
Fatih - 2 ay Önce

Akp liler sesini çıkarmaz bu olaya ahhh maraşş ahhh ne zaman ölüm uykusundan uyanacaksınnn

Zi
Zi @Fatih - 2 ay Önce

Sen kendini uyanık mı zannediyorsun.

TARAFSIZ
TARAFSIZ - 2 ay Önce

Hep gurbetçi olduğunu iddaa eden aile basını arkasına alıp konuşuyor birde işletme sahiplerini dinlemek lazım görüntülerde ilk saldıran gurbetçiler kimse işletmesinin karalanmasını istemez.

ENS
ENS - 2 ay Önce

siz sonuna kadar haklısınız... diğer insan çıkmış bir bayana böyle yapılırmı diye sakız etmiş ağzına erkek bayan farkı ne utanmaz insanlar

HÜSEYİN
HÜSEYİN - 2 ay Önce

yetkililer ne gibi önlem alacak acaba ve bu soysuzlar ne ceza alacak bunun takipcisi olanlardan Allah razı olsun.


SIRADAKİ HABER

banner122