Kahramanmaraş emniyeti, vatandaşları hırsızlığa karşı uyardı

Kahramanmaraş'ta polis ekipleri, hırsızlık olaylarına karşı bilgilendirme çalışması yaptı.

Kahramanmaraş emniyeti, vatandaşları hırsızlığa karşı uyardı

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, merkez Onikişubat ilçesi Vadi Mahallesinde, ikametten ve açıktan hırsızlık olaylarının önüne geçilmesi ve vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla konutları ziyaret etti.

İkametler ve inşaat halindeki yapıları ziyaret eden ekipler, bohçacı ve dilenci görünümlü şahıslara karşı duyarlı olunması gerektiğini belirtti. Kapıların mutlak suretle kilitlenmesi, ikamet sahiplerinin tanımadığı kişilere kapılarını açmamaları, inşaat sahiplerinin ve bekçilerin açıktan hırsızlık konularına karşı duyarlı olmaları, şüpheli şahısların ise 155 Polis imdat hattına bildirmeleri istendi. 

Yaklaşık 200 ikametin ziyaret edilerek vatandaşlara bilgilendirme yapıldığı belirtildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Hırsızlığa karşı uyaracağınıza bir zahmet cezaları arttırın caydırıcı cezalar verin hırsızlık yapan 24 saat olmadan çıkıyor

Bertizli bekir
Bertizli bekir - 2 hafta Önce

Bina gorevlileri agzini ayirip yattigi icin yol gecen hanı kim giriyor kim cikiyor belli değil

kenar mahalleli
kenar mahalleli - 2 hafta Önce

12 şubattaki zenginlere aman birşey olmasın ha iyi koruyun.dulkadiroğlunda hergün her saat hırsızlık olayları oluyor.oralardakiler insan deilmi oralarda neden yol uygulaması vs.. yapılmıyor.bu çalışmalar neden yok.dulkadiroğlunun hangi caddesinde ne uygulaması yapıldı bu zamana kadar?gerçi bunları buraya değil soyluya yazmak gerekiyor.yoksa okuyup geçiyorlar nasıl olsa.torbacısı.hırsızı.psikopatı hepsi elini kolunu sallayarak geziyor işini yapıyor korkumu var nasıl olsa.gerçi yakalansa noluyor o da ayrı vbaka.bi saate kadar serbest.

SIRADAKİ HABER