Kahramanmaraş Emniyetinden Egzozları susturalım toplantısı!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından Sanayi Egzozcu Esnafına 'Egzozları Susturalım' toplantısı yapıldı.

Kahramanmaraş Emniyetinden Egzozları susturalım toplantısı!

Asayiş Şube Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen toplantıya Emniyet Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri ve Sanayi Egzozcu esnafı katıldı. 

HABER FOTOĞRAFLARI - TIKLA
Özellikle vatandaş tarafından rahatsızlık duyulan, Gürültülü veya abartılı tabir edilen egzoz kullanan motosiklet ve otomobiller üzerine önemli konulara deginilerek, gerekli uyarılarda bulunuldu ve görüş birliğine varıldı.
Motosiklet ve Otomobiller üzerine mevzuata aykırı olarak degisiklik yaparak trafikte tehlike oluşturan, duman ve gürültü çıkartarak çevreye rahatsızlık veren sürücülere müsade edilmediği, bu olumsuzluklar ile ilgili uygulamaların devam edeceği ce gerekli cezai yaptırım uygulanacağı kaydedildi.
Sanayi Egzoz ustaları ile yapılan toplantıda;  bircok esnafın araclara abartılı egzoz taktığı belirtildi.  
Bu durumdan kendilerinin de rahatsız olmaya başladığını belirten esnaf, bundan sonra gerekli uyarıları dikkate alarak abartılı egzoz takmayacaklarını belirtiler.
Esnaftaki genel kanaatin, 'nasıl olsa herkes yapıyor'  mantığı haline geldigi, bundan dolayı herkesin duyarlı olması gerektigi ve uymayanlara gerekli denetimin yapılması icin hazır olduklarını ve destek vereceklerini belirttiler. ile hareket ettiklerini söylediler. 
Toplantıda ; abartılı Egzozların hangi illerde üretildiği, şehre kimlerin aracılığı ile girdiği ve bunun önünün kesilmesi için hangi adımların atılacagi, talep eden sürücülere abartılı egzoz takmaya devam eden esnafa ne gibi müeyyide uygulanacağı masaya yatırıldı.
EGZOZCU ESNAFI SÖZ VERDİ 
Kahramanmaraş Emniyet İl Müdür Yardımcısı İhsan Kıvrak "Abartılı Egzozlu araç kullanan kişiler kötü bir bağımlılık içinde bulunuyor. Bunun uyuşturucu kullanmaktan ne farkı var. Birilerini rahatsız etmekten hoşlanmak psikolojik bir rahatsızlık. Bu olaya biran evvel son vermek icin ne gerekiyorsa yapılacak.Hastası olan var, yaşlısı olan var İnsanlar huzursuz oluyor. İnsanları huzursuz eden bu kişiler, sonrasında meydana gelebilecek olayları da tetikliyor. "
Trafik Şube Müdürü Hakan Doğan " Abartılı gazoz kullanan araçlar yeni gelen talimat ile bağlanıp otoparka çekiliyor, orda modifiye ve egzozlar söktürülüyor, muayene için muayene istasyonuna götürülüyor. Toplam sürücüye maliyeti en az 760-800 tl. Son 2 hafta içinde 50 tane abartılı Egzozlu araç yakalandı ve bağlandı. Resmi ekiplerin yanında sivil ekipler de görevlendirdik. " Asayiş Müdürü Ertuğrul Güler, " Buraya toplanma amacımız birilerini suçlamak değil, karşılıklı olarak bu sorunu kökten çözmek için neler yapılması gerektiğini konuşmak. Bu abartılı Egzozları araclara takan kişiler sonuçta sanayi esnafı. Burda biz söz vermeliyiz. Buna son verecek olan sizlersiniz. Biz bütün esnaf ile tek tek görüşüp,  sivil ekipler ile de denetim yapacağız. Ancak bu iş ortak bir söz verilmesi ile daha çabuk çözülecek.  Cezai müeyyide uygulamak sonrasında atılacak adım olacak. İşin kaynağına inmek lazım, egzozu üreten ve araclara takan kişiler. Bunları belirledik. Bu ise hep beraber noktayı koyalım. " açıklamaları üzerine; 
Sanayi esnafı, "Biz burda bir çoğumuz bu Egzozları taktık,  inkar edemeyiz. Bundan sonra ne üreteceğiz ne de araclara takacagiz.  Hep beraber söz veriyoruz" dediler.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih
fatih - 13 ay Önce

Çok iyi olmuş müdürüm uçak sesli servisler ve silah gibi patlayan ekzoslardan bıktık cezasız hiç bir şey olmaz bizim memlekette

selim
selim - 13 ay Önce

araç yakalandığında onu yapan egzosçu da ceza almalı ki bir daha yapmasın.

ali
ali - 13 ay Önce

Harika bir karar vatandaş usanmıştı bunların elinde.
tofaşçılar + hondacılar denetlensin

46
46 - 13 ay Önce

Hadi insAllah...

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 13 ay Önce

Doğru tektir.

bnt
bnt - 13 ay Önce

zahmet olmuş o patlatanlarıda bi bulsanızda patlatsanız ne güzel olacak milletin camı ile uğraşacağınıza egozo patlatan zalımlarla uğraşın.

WQW
WQW - 13 ay Önce

özellikle 12 şubat stadının oradaki düğün salonlarının çevresinde pusu atarlarsa bir çoğunu elleriyle koymuş gibi toplarlar. Düğün dağılım saati durulacak gibi değil, uyky saatini anların gitmesine ayarlıyoruz yoksa tam uykunuzun ortasında ayağa fırlıyorsunuz. YETERSE YETER ARTIK.

hacı
hacı - 13 ay Önce

Çok iyi olur,bir de lastikleri sustursanız,bizde gençtik vAllahi şahinden opel gibi az ses çıksın diye neler yapmazdık,ayrıca gece edebimizi takınırdık,aileye karşı son derece saygılıydık,bugün geldiğimiz durum ise üç harfli istilasına uğramış gibiyiz.

Hanifi
Hanifi - 13 ay Önce

Tofaşçılar, motorcular, hondacılar. Bunlarda uzaktan kumandalı egsoz var. Trafikten men edilsin lütfen.

furkan
furkan - 13 ay Önce

modifiye suc degil yaşam tarzi o zaman böyle bir karar alındıysa emliyet mesupları genclere pis yapsın yaşim 26 ben 8 yaşindan beri arabaya binerim her toplantıda sözler verildi bir faydasi olmadı burda yorum yazan arkadaşlar cok iyi olmuş diyor birde hani sosyal etkinlikler diger illerden arkadaşlarımız davet edemiyoruz siz neyin derdindesiniz halen

kanuncu
kanuncu - 13 ay Önce

inanmayınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kurtoğlu
kurtoğlu - 13 ay Önce

birde okul servis başkanlarıyla evden eve nakliyat firmalarını çağırın müdürüm uçak sesli eksozların kralını görürsünüz!üstelik bu tiplere YAVRULARIMIZI EMANET EDİYORUZ.

EMEKLİ
EMEKLİ - 13 ay Önce

BAŞLANGIÇ HARİKA NE KADAR DEVAM EDECEK BAKALIM

KOMUTAN
KOMUTAN - 13 ay Önce

merdiven altı tamir ve eksoz (mahalle arası)esnafı unutulmuş bir çoğunu tanıyorum onları göremedim

muhtar
muhtar - 13 ay Önce

nerdeyse polisime güvenim tamamen bitiyordu ha gayret.hani nerde bunların oda başkanları göremiyorum!!!

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 13 ay Önce

Motorlar, ekmek arabaları, servisler, Toplu taşıma araçları, şahinciler-doğancılar ...


SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126