Kahramanmaraş'ın o ilçesine bir yol daha yapılıyor

Yol yapım ve onarım çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Türkoğlu ilçesine bir yol daha yapıyor.

Kahramanmaraş'ın o ilçesine bir yol daha yapılıyor

Türkoğlu İlçesi’nde Açık Cezaevi’ne ulaşımı sağlayan bölgede çalışmalara başlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi eski yolun çok dik olması nedeniyle hemen yanı başında yeni bir yol yapımına başladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen yol yapım çalışmalarında 8 metre yüksekliğindeki payla alınarak 25 metre genişliğinde 1000 metre uzunluğunda yolun yapımına başlandı.

Yol yapım çalışmalarına ilişkin bilgi aktaran Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Türkoğlu Saha Sorumlusu Ali Akı çok dik olan yolun kullanıma elverişli olmadığına dikkat çekerek: “Türkoğlu Açık Cezaevi’ne ulaşımı sağlayan yolun çok dik olması hasabiyle vatandaşlarımızın ulaşımı oldukça zordu. Bu yolun hemen yanıbaşında 8 metre yüksekliğinde 25 metre genişliğinde palyayı alarak yolun yapımına başladık. Türkoğlu Açık Cezaevi’ne ulaşımı kolaylaştıracak olan yolumuz 1000 metre uzunluğunda olacak. Anayoldan giriş bölümü 25 metre genişliğinde içerilere doğru gidildiğinde 10 metreye kadar inmektedir. Şu anda dolgu ve sıkıştırma çalışmaları dediğimiz asfalta hazırlık aşamasındayız. Bir haftaya kadar da inşallah sıcak asfalt kaplama ile yolumuzu halkımızın hizmetine sunacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda yaklaşık 25 gün önce başlattığımız bu yolda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ekonomi
ekonomi - 5 ay Önce

Mart ayı enflasyonunda taze meyve-sebze grubunda yıllık enflasyonun yüzde 70,69’a ulaşması dikkati çekti. Yani hala çok yüksek fiyatlar. Çözüm için neler yapılabilir ? Sebzeyi yazın yiyelim diyenler evine sebze almıyor mu acaba ??

KUZEYLİ
KUZEYLİ - 5 ay Önce

Merkezden uzak olan yerleşim yerlerinde ( özellikle kuzey ilçeler; Nurhak,Ekinözü,Elbistan ,Afşin,Göksun) en öneli sorunlardan biri İstihdam alanlarının yokluğu. İlçelerimiz sürekli göç veriyor. İş imkanları yatırımlar olsa kimse göçmez. Her birimiz şehrimiz için bunu gündeme getirmeliyiz. Tarım ve hayvancılığın sorunları çözülmek için gündeme gelse ve çözülse insanlar yaşadığı yerde geçimini sağlar Ekonomik hareketlilik olur. İlde yaşayan herkes kazanır.
Haber yapılması dileğiyle Teşekkürler

Mehmet
Mehmet - 5 ay Önce

Şu yedi kuyuların yarım kalan çukurlu yolu ne zaman tamamlanacak ey büyük şehir başkanı

Ahmet mehmet
Ahmet mehmet - 5 ay Önce

Önce kendi iline bak başkan Güngör oranın belediye başkanı Yok mu sen önce kendi memleketinin göbeğinde ki trafiği çöz nerde boş iş var her zaman başını çekin

Aa
Aa - 5 ay Önce

Çağlayan ceritin yolu nerde kaldı onu soran yok verilen sözler nerde.

Kenan
Kenan - 5 ay Önce

Afşin esence mahallesinin yolları adatepe barajinda çalişan iş makinaların açtigı tahribat ne olacak.sayın belediye baskanımız bir yolunuz düserde gelirseniz bir çayımızı için birde yolumuz ne halde bakın.5 tane köye baglantısı var bu yolun

Mehmet
Mehmet - 5 ay Önce

Yok ağa bu da bir şey yapmayacak gibi görünüyor güngörmeye gelmiş gibi sanki.

SIRADAKİ HABER