Kahramanmaraş Nikah Sarayında Bitmeyen Sorunlar!

Kahramanmaraş Nikah sarayındaki bitmek tükenmek bilmeyen sorunlar vatandaşlardan gelen şikayetler sonrası gazeteciler tarafından detaylıca araştırıldı.

ASAYİŞ 08.06.2021, 16:15
Kahramanmaraş Nikah Sarayında Bitmeyen Sorunlar!
banner257

Çıkan haberler ve video doğrultusunda yaptığımız araştırma Kahramanmaraş vatandaşını şoke etti.  Uzun süredir Kahramanmaraş nikah sarayındaki bitmek tükenmek bilmeyen sorunlar yüzlerce vatandaşın şikayetine kulak tıkayan belediyeler gün geçmiyor ki sorunlara bir yenisi daha ekleniyor. 

SKANDAL İDDİA

Nikah memuru(C.A) ihaleyi alan organizasyon şirketi ile organize bir şekilde ihaleyi el altından aldığı ve ortak oldukları iddia edildi. 

İŞTE KAMUOYU ARAŞTIRMACISININ AÇIKLAMASI

Onlarca sorunun bulunduğu Nikah Sarayında, Güzel şehrimizin siluetine naif kahraman görüntüsüne yakışmayacak semt pazarını andıran görüntüsüne mi yoksa vatandaş kullansın diye yapılan tuvaletlerin yılın 12 ayı şeritler çekilerek matbu arızalıdır. Kağıtlarıyla donatılarak vatandaş kullanmasın diye özel çaba sarfedilmesine mi ve bu tuvaletlerde vatandaş kullansın diye her ay düzenli olarak belediyeler tarafından gönderilen temizlik malzemelerinin nerede ve kimlerin kullanımına verildiğine mi bahçe peyzajına tonlarca para harcanarak güzelleştirilmeye çalışan bahçenin, fotoğraf ihalesini alan firmanın emrine usulsüzce ve İHALEYİ KAPSAMADIĞI halde TAG adı verilen sözde fotoğraf zeminin bir bahçeye yayılarak adeta semt pazarına dönüştürülmesine mi ücretsiz olan nikah merasimlerinin bu TAG (Nikah Masası) adı verilen fotoğraf ihalesini alan firma para kazansın diye tagların önünde yapılmasını mecbur kılanlar vatandaşı buna zorlayanlara mı dedik ya nikah sarayı kendi küçük kurum, müdürlük gibi görünse de şaibesiyle gizemiyle büyük rantların döndüğü müdürlük olarak görülüyor. Büyükşehir Belediyesi bu sorunları ne zaman ele alacak?  Edinilen bilgilere göre belediyelere geçici olarak sadece bina verildi. Tüm bakımlarının ise Büyükşehir Belediyesine ait olduğu öğrenildi.

Ülkece corona virüsten muzdarip olduğumuz bu günlerde sağlık bakanının sosyal mesafe uyarısını dakika başı tekrar ettiği günlerde birde başımıza TAG (Nikah Masası) belası çıktı. TAG (Nikah Masası) belası diyorum çünkü nikah merasimi esnasında bütün akrabalar bu tagların önünde resim çektirmek için neredeyse sarmaş dolaş oluyorlar bu yüzden Kahramanmaraş nikah sarayı çinin whuna gibi Kahramanmaraş’ın Whuna olmaya aday durumda gözüküyor. Acil önlem alınmazsa kahramanmaraş’ta ne virüs belası nede bu taglardan elde edilen rant vatandaşın soyguna uğratıldığı işin daha vahim tarafı buna ilave belediyelerinde ve büyükşehir belediyesinde park bahçe müdürlüklerinin göz yumduğu nikah sarayındaki memurların organizasyon şirketine ortak olduğu edinilen ranttan kar elde ettikleri için vatandaşın nikahlarını BİNA  İÇERİSİNDE DEĞİL DE  ısrarla bahçede kurulan stantların önünde nikah kıymaya zorlayarak organizasyon şirketine para kazandırarak bundan pay aldıkları söylentiler arasındadır. Bu ihtimalin doğruluk payı oranı yüksektir çünkü devlete bağlı bazı nikah memuru ve memurlar organizasyon şirketinin elemanıymış gibi davranarak vatandaş bu alınan ücrete karşı çıksa da, organizasyon şirketini müdafa edip vatandaşa ters davranıp,Tartışmalara girip yapılacak işlemleri bilerek ve isteyerek geciktiriyorlar vatandaş istemeyerekde olsa bile bile bu TAG (Nikah Masası) denilen fotoğraf zeminine 100 TL ödüyorlar. Memur yada memurlar kendilerine düşen pastanın payıda büyük olunca herşeyi göze alarak kendi imparatorluklarını kurmuş gibi görünmekte. Daha da ileri giderek 04.06.2021 günü öğleden sonra büyükşehir belediyesine ait olan park bahçe içerisine masa ve sandalyeler düzenlenmiş büyük ses sistemi kurulmuş olarak bir aileye düğün salonu olarak kiraya verilmiştir. Bunu kendi sosyal medya paylaşımlarından kendi sitelerinden paylaşmış oldukları video ve resim karelerinden ve açıkça herkes gördü. Bu taglardan elde edilen düğün salonu gibi devletin malını kiraya veren uyanıkların elde ettikleri yüksek bedeller kimlerin nasıl cebine giriyor? Kimler göz yumuyor? Zabıtalar arandığında park bahçe müdürlüğüne,park bahçe müdürlüğü ise nikah memurunun ilgilendiğini söylüyor.büyük şehir belediyesinin park bahçe müdürlüğüne nikah memuru atandı da haberimiz mi  yok bu nasıl bir oyundur.vatandaşların beyaz masaya giden şikayetlerin sümen altı yapılarak geçersiz yetersiz şikayet olduğu ile dönüşler yapıldığı söylentiler arasında,her belediye birbirinin üstüne biz ilgilenmiyoruz diyerek atmakta.işin içinden çıkamayan kurumlar da nikah memuru park bahçenin görevlisiymiş gibi ona havale etmekteler.şikayetlerin yargıya taşındığı iddialar arasında.Büyük şehir belediyesinin park bahçe müdürlüğünün yetkilisi kim kafaları karıştırmakta. 

İçişleri bakanlığının konuya ne zaman el atacağı merakla bekleniyor zira ihalesi olan firmanın sadeceİ FOTOĞRAF ÇEKEBİLECEĞİ  bunun haricinde başkaca gelir ELDE EDEMEYECEĞİ  İHALE ŞARTNAMESİNDE açık ve net bir şekilde yazmasına rağmen başkasına kullanımlara izin verilerek düğün salonları sahiplerine de ayrıca haksızlık yapılmaktadır.BELEDİYE BAŞKANLARININ HABERİ OLMADAN  BAZI MÜDÜRLERİNİN RANT sağlanılan bu boşluğa çanak tuttuklarını gözlemlemekteyiz.

Fotoğraf ihalesinde yalnızca FOTOĞRAF VE KAMERA çekimi mevcuttur. Vatandaş bilmediği için ihaleyi alan firma nikah memurunu ve bazı görevlilerin yönlendirmesiyle hem Onikişubat belediyesi hem Dulkadiroğlu belediyesinin nikahlarını paraya çevirdiği iddia ediliyor. Büyükşehir belediyesi park bahçe müdürlüğüde düğünler ve nikah organizasyonları için bahçe kullanımına göz yumuyor. Onlarda ayrıca pastaya dahil oluyor yada kullanılıyorlar. Kısacası kurum küçük şaibe rant çok büyük hal böyle olunca vatandaşlardan gelen şikayetler belediyelerde ilgili müdürler bazı nikah memuru ve görevliler tarafından ört bas ediliyor burada ki şaibeli işleri kim ne zaman dur diyecek? Bizde gazeteciler ve bir Türk vatandaşı olarak bu konunun takipçisiyiz.

Yorumlar (22)
Hüsnü YÜZBAŞIOĞLU 2 ay önce
2017 yılında yüksek fiyatlara kiraladım ihale ile birlikte işimiz belli fiyatımız belli idi nikah Memuru hakkında bizden rant elde edemediği için işimizi zarara sokuyordu ve kendi istediği gibi davranıp ihale ile alınmış bir yerde zarar etmemize vesile oldu belgeler ile defalarca on iki Şubat belediyesine şikayette bulundum cimere şikayet ettim belediye kendi memurunu korudu bu yeni bir şey değil yıllardan beri devam eden bir rant aslında bizzat yaşayan biri olarak söylüyorum
Maraşlı 2 ay önce
Ya biz nereye gidiyoruz ne oldu bize ? Hani müslamanlığımız hani türklüğümüz nerde kaldı osmanlı torunluluğumuz ALLAH HER ŞEYDEN HABERDARDIR hiç utanmıyormuyuz bunları yaparken yarın bir gün Allah a nasıl hesap vereceksin ? Allah ın Resülünün yüzüne nasıl bakacaksın? Kendi gerçeklerimizle bile yüz yüze gelemiyoruz. bütün bunların çoluğumuzdan çoçuğumuzdan bizden çıkacağını bilmiyor muyuz ?
AHMET AZAK 2 ay önce
Bir vatandaş olarak iğreniyorum. Kusasım geliyor. Heryer pis pis kokuyor. Bu ne ya. Devlet resmen yok edildi. Eşkıyalık hortladı. Soyan soyana. ALLAH bildiği gibi yapsın.Birtane yürekli savcı çıkıp konuya el koymuyor.Lanetliyorum...
Vatandaş 2 ay önce
Hey yavrum hey belediyelere bak müdürlere bak kraldan çok kral olmuşlar
Bu Şehrin İnsanı 2 ay önce
Fotoğrafı ihaleye vermek de ne ya. Salonda başka foto çekilmesin izin vermiyorlar. Benim param yoksa mecbur muyum onların foto çekimine. Böyle bir dayatma olamaz. nerede yaşıyoruz demirperde ülkesi de kalmadı kuzey Kore dışında.
Maraşlı 2 ay önce
Çok önemli bir haber yapmışsınız tebrik ediyorum.İçeriğini bilemem ama nikah merasimlerinde o süsleme alanında baskı yapıldığına her alan için ayrı ücret istendiğine tanık oldum.Bir zorakilik var ve ücret vermeyen aileler bildiğiniz mahcup oluyor
Ali Kaya 2 ay önce
Hayrettin Güngör beyefendi hazretlerimiz efendimiz bir de Maraşla ilgilense... İlgilenmeyeceği şehire niye Başkan oldu?
Maraslı 2 ay önce
Sadece bunlarla kalmıyorlar.Düğün salonunda nikah kıydırmak için ödenen toplam ücret 810TL iken 910TL istiyorlar ve siz farkında olmadan veriyorsunuz. Makbuz istediğinizde herşey ortaya çıkıyor makbuzda 810TL yazıyor 100TL ne için alındı dediğinizde memurun yol harcırahı diyorlar.İtiraz etmeyip susarsanız 100TL onların cebine giriyor lütfen dikkat edin belge isteyin bunların oyunlarına gelmeyin.
Necip fazil 2 ay önce
Nikâh ücreti diyor peki devlet bu kadar acizmi bir masa alamıyordu bu masalar sizinse dedim o firmaya sonra vericem Tm dedim fatura istedim fatura veremediler usulsüz bir.sekilde vatandaşlardan para alıyorlar... ayıp tir yazıktır...
DEMIRCIOGLU ALI 2 ay önce
SOZ KONUSU BELEDIYLERSE HER TURLU YOLSUZLUK MEVCUT
maraşlı 2 ay önce
Nikah memurunun yaptığı bi hilekarlığa bir çok kişi göz yumuyor. Jimere yapılan şikayetlerin olumsuz cevaplanması, konunun gerekli mercilere iletilmesi vs. ama en son edindiğim bilgi Nikah memurunun yaptığı bu hilekarlığın gerekli belge resim ıspatlarıyla Başkan Hanefi beye iletilmiş olup Hanifi beyin cevaı şöyledir. " Arkadaş bırakın birazda o şahıs yesin kazansın. Bu zamana kadar başkaları yedi yedi durdu. Bu adamda yesin bırakın" olmuştur. Yani Devlet malı deniz Yemeyen Keriz mantığı var. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.
k.marasli 2 ay önce
Arsan Center in önünde ki battı çıktıyi bir buçuk senede bitiremeyen bı k.maras var nikah salonunda ki sorunu mu çözücek
Ey k.maras halkı toplanıp gidip battı çıktı inşaatını biz bitirelim el ve tırnaklara çalışsak çıkan hafriyatı sırtımızda tasicak 10 güne kalmaz bitiririz
Ela 2 ay önce
İçişleri bakanı önce kendine istinat edilen suçlara el atsın da, nikaha sonra açıklama yapar
EVLİYA EVLİYA 2 ay önce
YAZIKLAR OLSUN BİR NİKAH ÜCRETİ 810 TL OLURMU ALLAHSIZLAR
Hayrettin 2 ay önce
Kuzey Çevre yolunuda haber yapar mısınız orada insanlar yürüyüş yapıyor yolun içinde ne zaman yürüyüş yolu yapacak paraları nereye koyuyor acaba
EDEM 2 ay önce
BELEDİYENİN HANGİ İŞİ DOĞRU DÜRÜST Kİ.
Önce vatan 2 ay önce
Her yer çete olmuş...
Cengizhan 2 ay önce
Gelen hırsız giden hırsız.hem hırsız hem arsız denetleme yok ülkede herşey kuralsız biz böyle devam edersek boynumuzu gomazlar yularsız
hayri 2 ay önce
Tebrikler.çok güzel tesbitler
albatros46 2 ay önce
ne hikmetse belediye hala kafasini kuma gommmus seyir ediyor soyguna { acaba kirli ortakliklar mi donuyor ???? nerdesin baskan hani nerde kaldi sozde adaletiniz ????
gelenek 2 ay önce
saçma sapan düğün geleneklerinden kurtulun bu sorunlarda kalkar.Kimse gönlüyle düğüne cenazeye gidemez oldu artık.ayıp yazık
Hacı 1 ay önce
Bir daha böyle basiretsiz belediye başkanlarına seçim zamanı cevap vereceğim. Sorunlar hala devam ediyor, yetkililer kılını kıpırdatmıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20