Kahramanmaraş Polisinden dev Terör operasyonu: 11 Gözaltı

Kahramanmaraş polisi terör örgütü firarisi olan 11 kişiye operasyon düzenledi.

Kahramanmaraş Polisinden dev Terör operasyonu: 11 Gözaltı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Fetö /PDY Silahlı Terör Örgütü mensuplarına yönelik önemli bir operasyon yapıldı. Sabah saatlerinde Kahramanmaraş Genelinden çok sayıda adrese operasyon düzenleyen polis ekipleri, değişik illerden terör örgütü üyesi olmaktan aranan 11 kişiyi bağlantılı adresler ve gaybubet evlerinde yakaladı. Yakalanan şahısların tamamının örgütün şifreli kripto haberleşme ağı olan bylock kullanıcısı olduğu öğrenildi. Polisin uzun bir takip sonrası tespit ettiği adreslerde yakalanan şüphelilerin birçok ilden Fetö/PDY kapsamında aranan kilit isimler oldukları ve uzun süredir her yerde aradıkları öğrenildi. 


Kapsamlı operasyon 04.12.2018 günü sabah saatlerinde başladı. Aylardır aralıksız takip yapıp iz süren Terörle Mücadele Şubesine bağlı polis ekipleri, takibe aldığı kişilerin bağlantılı adreslerine ve saklanmış oldukları gaybubet evlerine operasyon yaptı. Aralarında Pazarcık ve Göksun ilçe sözde imamı M.G.'nin de olduğu kişi başta olmak üzere,  çoğunluğu İstanbul ilinden aranan örgütün  iltisaklı kurum çalışanı, Hatay, Antalya ve İzmir illerinden aranan örgutun iltisaklı kurum çalışanlarının da olduğu ve tamamı bylock kullanıcısı 11 kişi yakalanarak gözaltına alındı. 

HABER FOTOĞRAFLARI

Arama yapılan adreslerde çok sayıda dijital veriye el konuldu. 3'ü bayan 11 kişi Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 13:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
smtkmlk
smtkmlk - 6 ay Önce

Ne terörmüş arkadaş yeter bu insanları aldığınız.

EMRE
EMRE - 6 ay Önce

BU ÖRGÜTÜN SİYASİ AYAĞI NEREDE ACABA?

muratti
muratti - 6 ay Önce

vatan hainlerine idam.....

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154