Kahramanmaraş'ta 60 milyonluk dev vurgun, hepsi dolandırıldı!

KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan ilçesinde bir grup, ev aldıkları müteahhit D.K.'nin daireleri birden fazla kişiye sattığını, tapuları da tefecilere vererek yaklaşık 60 milyon lirayla kaçtığını iddia etti. Tefecilerin de müteahhitten aldıkları tapularla elektrik, su ve doğal gaz aboneliklerini iptal ettirdiğini belirten grup, yetkililerden yardım istedi.

ASAYİŞ 29.01.2019, 14:34 29.01.2019, 14:42
Kahramanmaraş'ta 60 milyonluk dev vurgun, hepsi dolandırıldı!
banner257

Elbistan'da müteahhit D.K.'den satın aldıkları dairelerin bulunduğu apartmanın önünde toplanan grup, ellerindeki sözleşmeleri ve ödeme yaptıklarını gösteren dekontlarla yardım istedi. Mağdur olduklarını belirten gruptakilerden Tuncay Çiçekli, D.K.'nin yıllarca emek verdikleri birikimlerini alıp kaçtığını belirterek, "Müteahhit yaklaşık 60 milyon para ile kayıplarda. Bir daireyi birden çok kişiye satmıştır. Yani burada dolandırıcılık ve sahtekârlık vardır. Benim de aldığım daireyi 3-4 kişiye satmış" diye konuştu.

HEM KENDİSİ HEM OĞLU DOLANDIRILDI

Ufuk Bildirici ise parasını ödediği evinden atıldığını ve ailesi ile kirada yaşamak zorunda kaldığını söyledi. Kendisi gibi oğlunun da D.K.'den ev aldığını ve onun da tapusunun başka birine verildiğini belirten Bildirici, "32 senelik birikimimi aldılar. Allah rızası için sesimizi duyun" dedi.

'TEFECİ ELEKTRİĞİMİZİ VE SUYUMUZU KESTİRDİ"

Bir diğer mağdur Mustafa Cücük ise müteahhidin tapuları, parasını aldıkları hak sahipleri yerine tefecilere verdiğini belirterek, "2017'nin Mayıs ayında ayında buraya geldik ve tefeciler bizim suyumuzu, elektriğimizi kesti. Şu anda doğal gazımız, elektriğimiz ve suyumuz yok, mum ile oturuyoruz. Marketten aldığımız su ile günümüzü geçiriyoruz. Bizim mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" diye konuştu.

'EVİMİN TAPUSU KOMŞUMDA ÇIKTI'

Mağdurlardan Ali Güzel de D.K.'nin evi tamamladıktan sonra oturabileceklerini belirtip anahtarı verdiğini ancak tapuyu çeşitli bahanelerle vermeyerek kendilerini oyladığını ifade ederek şunları söyledi:

"Açıkçası böyle bir vurgun olacağı hiç aklımıza gelmedi. 6- 7 ay evde oturduktan sonra iflas söylentileri çıktı. Şirkete gittiğimizde tapunun güvenilir elde olduğunu ve rahatlıkla oturmamızı söylediler. Ben araştırdığımda tapumun komşumda olduğunu gördüm. Adam 300 bin lira istiyor, '1 yıldır da evde oturuyorsun. 50 bin lira da kira tuttu' diyor. Yani burada da adamların tefeciliği belli oluyor. 12 ayda nasıl benim 50 bin lira kiram oluyor. Elbistan'da 1000 liraya giden ev bile yok ki 50 bin lira olsun."

Yorumlar (15)
46 musti 3 yıl önce
KANUN,YASA,ANAYASASI OLAN BİR DEVLET BÖYLEMİ OLMALI,ÖNÜNE GELEN VURGUNCU,DOLANDIRICI,GÖTÜRÜCÜ MÜ OLMALI,BU İŞİN YAPTIRIMI NE ? NE OLMALI ? İŞTE BURDA DEMEZLERMİ NERDE BU DEVLET.İHLASZEDELERE 20 YIL OLACAK.DEVLET YÖNETİCİLERİMİZ KANDIRILDIK DEYİP İŞİN İÇİNDEN ÇIKIYOR.SORUN HALKIN OLURSA GÖRMEZDEN GELİYORLAR...
Vatandas 3 yıl önce
Kim bu DK neden açık yazilmiyor . Dolandiricilik ne kadar rahat oldu ismi bile gizleniyor neden daha çok insan tuzağına düşsün diye mi
Zorro 3 yıl önce
Karcibank insanların hayalleri ni çalmış. Halen yakalanmadı mı.
Vatandaş 3 yıl önce
Adalet var mı türkiyede ? Hızsızlığın dolandırıcılığın suçu yokk !!
Haci 3 yıl önce
Aynen.benimde.param gitti
En kötüsü devletin.bizi suçlu bulması.Adam korunuyor
Aliosman 3 yıl önce
Yorumlara baktımda nerde tefeci varsa insaat firmasini kolllayan yazi yazmis bence devletimiz bu yorumları yapanların asıl kimler olduğunu bulup tapu iptali için dava açan mağdurların tapusunu vermeli toplumumuzda kanayan bir yara olan bu dolandiricilik vaksindan zarar goren magdurlara bir nebze de olsa fayda sağlamalı ha bir de o tefeciler ve müteahhitin Allah bu dünyada da ahiret de de belasını verir inşAllah çoğundan çıkartır insAllah
Hatice 3 yıl önce
Benim içinde oturduğum evimin tapusunu tefeciye verdi elektiriğimi suyumu kesti tefeci hergün beni tehdit ediyor devletin başvurmadigim mercisi kalmadi beni görmek için hakkımı vermek için ölmemimi bekliyor bu devlet
Celali 3 yıl önce
Benim parami kuruş eksiksiz alip tapumu tefeciye verip benim çoluğumu cocuğumu hergün tehtit eden tefeciyle karşi karşiya koyan insan müsvetteleri müteahhit bozuntuları benim hakkimi yiyerek insan olacanizimi sanıyorsunuz yedi yirmidört dilimdesiniz Allah yanınıza koymak inşAllah
Ziya 3 yıl önce
Yazık olmuş içlerinde fakir insanlar var. Büyük para kaldırmış adam.
Kahr.marş 3 yıl önce
PEKEYİ MANİLER NEREDEDİR BABO,YOSA BUNLAR MANİLERİ SİYASİLERLEMİ KIRIŞIYOR ???NEREDEN ALIİ BUNLAR CESARETİ HANI TÜRKÜDÜK DOĞRUİDİK MÜSLÜMANCAYDIK LO.
marasli46 3 yıl önce
Böyle mallar olduğu müddetçe tosuncuklar asla bitmez. Alemin uyanigi sizmisiniz.
Yurdal 3 yıl önce
Evi yarı fiyatına alırken bunları düşünmedinmi
Aliosman 3 yıl önce
Yarı fiyatına ev alanın da almayip da aldı diyeninde Allah bin türlü belasını versin
Elbistanı 3 yıl önce
Bunlar mağdur değil. Hepsi bilerek ve isteyerek D. K nu sömürdü. 300 binlik daireyi 150 bine alınca uyanıktılar. Şimdi mi mağdur oldular.
OĞUZ ŞAHİN 3 yıl önce
TAPUNUZU ALMADAN ÖDEME YAPARSANIZ OLACAĞI BU KARDEŞİN KARDEŞE GÜVENEMEDİĞİ BİR DÖNEMDE SİZLER NASIL OLUYORDA HERHANGİ BİRİNE EV PARANIZI GÜVENİYORSUNUZ ALLAH AKIL VRSİN DEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY GELMİYOR ELİMİZDEN GEÇMİŞ OLSUN HEPİNİZE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı