Kahramanmaraş'ta bir kuran kursunda iğrenç olay! Hoca tarafından 4 çocuğa istismar iddiası!

Gazeteci Barış Pehlivan'ın iddiasına göre Kahramanmaraş'taki bir Kur'an kursunda dört çocuğun hoca tarafından istismar edildiğini aktardı.

ASAYİŞ 16.09.2021, 16:53 16.09.2021, 17:13
Kahramanmaraş'ta bir kuran kursunda iğrenç olay! Hoca tarafından 4 çocuğa istismar iddiası!
banner257
banner226

Barış Pehlivan'ın köşesine taşıdığı yazı şöyle: 

“Hamama gittiğimizde ‘Pantolonunu indir’ dedi, ben indirmedim. Kurstan kovulacağım.” 

Arkadaşına bunu anlatırken ağlıyordu. Kovulacağını düşündüğü yer Kuran kursuydu. Bir kez daha cinsel istismarına boyun eğmediği kişi kurstaki hocasıydı. Her şey 11 yaşındayken başlamıştı. 

Okurken düşüyor, yazarken boğuluyorum. 

15 Şubat 2020’de bir babanın telefonu çaldı. Arınç Kuran Kursu’ndaki oğlu B.T. arıyordu. Yatılı kaldığı kurstaki hocası Ruhullah Çelik’ten bahsediyordu. Onun kendisine uzun zamandır cinsel istismarda bulunduğunu anlatıyordu. 

Baba, soluğu Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesindeki müftülükte aldı. Savcılık devreye girdi, şu an masamda duran ifadeler çocukların ağzından döküldü. 

Zor ve keserek aktarıyorum: 

“Zorla pantolonumu indirdi. Arkamı dönmemi istedi. İlişki sonrasında arkamda ıslaklık hissederdim. Haftada 3-4 kez bu şekilde yanına çağırırdı. Yaşanan bu olayları birine anlatmam halinde dövmekle ve benim hakkımda tutanak tutmakla tehdit etti.” 

Bitmiyordu. Soruşturma derinleştikçe başka mağdur çocukların da olduğu ortaya çıktı. 

M.E.S. anlatıyor: 

“Ruhullah buzdolabından dondurma aldı ve arka tarafıma sürdü. Sonra sürmüş olduğu dondurmayı yaladı. Cinsel organıma dokundu. ‘Yapma’ dememe rağmen devam etti. 15 dakika sürdü. Sonra ‘Diriliş Ertuğrul’ isimli diziyi telefondan izletti. Odadan çıkarken ‘Bu olayı kimseye deme’ dedi.” 

Kimseye anlatamasa da kurstaki arkadaşları farkındaydı. Savcılık, dört çocuğun tanık ifadesiyle Kuran kursundaki istismarı doğruladı. Uzmanlar da mağdur çocukların ifadelerinin tutarlı ve güvenilir olduğunu raporlaştırdı. 

Sıra istismar şüphelisi Ruhullah Çelik’in ifadesine geldi. Çelik, mağdur çocuğun kendisini şikâyet etmekle tehdit ettiğini iddia etti. Yetmedi, itibarı zedelenmesin diye çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. İstismar ettiği diğer çocuğu ise derslerine ilgisizlikle suçladı. Tutuklandı. 12 yaşından küçük çocuklara cinsel istismarla suçlanıyordu. 

Belgelerden okuyorum. Ruhullah Çelik, Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nün “Toplum Yararına Çalışma Projesi” kapsamında Arınç Kuran Kursu’nda çalışmaya başladı. Kursta 2017’de temizlik görevlisiyken 2019’da hoca oldu. Soruşturma dosyasına giren istismarları da o dönemler arasında gerçekleştirdi. Ne garip, daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip olarak Antalya’da görevlendirildi. 

İnanmak istiyorum; Diyanet başlattığı idari soruşturma sonucunda istismarcı hocayla ilişkiyi kesti.

banner261
Yorumlar (13)
Kahramanmaraşlı 1 ay önce
Akp Türkiyesine hoşgeldiniz
Yavaş Ahmet 1 ay önce
Allah bunun ve bunun gibilerin belasını versin. Din istismarına dur demek lazım.
Vatandas ede 1 ay önce
Yeni Türkiye,ılımlı İslam ... Diriliş, Ertuğrul , mehter marşı,
Sonuç bu haber....
Ramazan 1 ay önce
İdam edilecek sapıgı baska yere tayin etmisler masum cocuklara gittigi yerde sapıklıga devam etsin diye
HAJELH 1 ay önce
LAN OOOOOOOOO ÇOCUĞU, ALLAH BELANI VERSİN, BİRDE ADINA BAK, Bİ ELİMİZE GEÇSE
Alperen KORKMAZ 1 ay önce
Araştırma ve kamuoyu yoklamaları Türkiye'de Ateist ve Deist sayısının akp iktidarında son 20 yılda cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine çıktığını ortaya koydu.
akp döneminde olan Ateist sayısı Hawking’in yaptığı Ateist sayısından fazla olabilir
Hayko 1 ay önce
Değerler eğitimi adı altında neidüğü belirsiz herifleri okullara, yurtlara gönderiyorlar. MEB'de Dinkütürü öğretmeni mi yok kardeşim. Ondan sonra böyle oluyor. Atatürk boşuna tevhi-i tedrisat kanunu kaldırıp bütün, yabancı okullarda dahil, eğitimi MEB'e vermedi.
Önce vatan 1 ay önce
Herkes verdiği oydan sorumludur
Kayt 1 ay önce
Siyasal İslamcı geçinenlerin ülkeyi getirdiği hal...
Maraşlı Ede 1 ay önce
Ne geliyorsa başımıza zaten hacıdan hocadan geliyor şeriat isteyen yAllah gitisin afganistana öte !!!
Bekir karaca 1 ay önce
Bunun dincilikle solculuk la kadın erkekle fakir zenginle genc yasliyla ne alakası var. Allahim senin muhafaza et bizi
Dört duvar 1 ay önce
Söylenecek sözler var tabi lakin dinleyecek toplum kalmadı herkez bir furya içinde kapılıp gidiyor ilk okul mezunu ve ilk okuldan beri kitap ağzı açmayan aynı zamanda okumuş üniversite bitirmiş atanmış veyahut meslek devam ettiren ama sadece iş için okul okuyup bitiren ve kendini başka hiç bir konuda gel8ştirmeyen ve sosyal medyadasöz dizelerinden alıntı konuşmaları kah googleden şatafatlı bir söz bulup onun üzerine yol alıp her konuşmasindâ beni irite eden yoba insanlara sesleniyorum ve muhafazakarlıkla geçinen lerede burdan şunu söylüyorum oy namustur bir iş uğuruna aş,rant,mevki,uğuruna bile bile bu durumlara gelenegimizde belliyken oy verip bütün bir nesle ihanet ettiniz ve tarih yazacak bu ihanetinizi
Meczup 1 ay önce
Lut kavminin yaptığı iğrenç fiili yapanı lanetliyorum. Kim olursa olsun bu hem kul, hem de Allah katında kabul edilemez. Bunu yapanlar kesinlikle İDAM edilmeli. Ancak bazılarının "usul"une sanki ak parti tecavuz etmiş gibi yorumlar yazılmış.. CHP'de tecavuz seriye bağlandı haberiniz olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı