Kahramanmaraş'ta cinayet öncesi, işkence görüntüleri!

Kahramanmaraş'ta bir kafe sahibi Hüseyin Kurt'un işlediği cinayet öncesi, Kurt'un işkenceye uğradığı iddia edilen kamera görüntülerine yalnızca Haber46 ulaştı.

ASAYİŞ 17.05.2020, 03:24 17.05.2020, 12:40
banner257

Kahramanmaraş'ta bir kafe sahibi Hüseyin Kurt'un işlediği cinayet öncesi, Kurt'un işkenceye uğradığı iddia edilen video kaydını yayınlıyoruz. Bu görüntülere yalnızca Haber46 ulaştı.  Olayla ilgili Hüseyin Kurt'un avukatı, Doğan Murat Kılıç Açıklamalarda bulundu. 

İŞTE O VİDEO

AVUKATINDAN AÇIKLAMA!

HÜSEYİN KURT MÜDAFİİ Av.DOĞAN MURAT KILIÇ’TAN OLAYA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

Öncelikle bu üzücü olay sebebiyle müdafiliğini yaptığım müvekkil Hüseyin Kurt,tüm aile fertleri ve şahsım olarak çok üzüldüğümüzü vefat eden maktül Muhammet TOSUN’a Allahtan rahmet kederli ailesine baş sağlığı dileklerimizi iletiriz.Özeliikle Ramazan ayı içersinde böyle bir olayın gerçekleşip genç yaşta bir Müslüman kardeşimizin vefat edip ebedi aleme göç etmesine yine böyle bir olaya sebebiyet verdiği düşüncesiyle şüpheli durumda olan müvekkil Hüseyin KURT’un cezaevine girmesi bizleri çok derinden üzmüştür.Kamuoyunda yerel ve ulusal basında müvekkil Hüseyin Kurt ile yapılan haberlerin tam olarak yanlış aktarılmasından mütevellit açıklama yapma gereği hasıl olmuş ve olayı tüm açıklığıyla ortaya koyan videoyu basın ile paylaşmak gerektiğini düşüncesini aile bireylerinin talebiyle basına iletiyoruz.

Müvekkil Hüseyin Kurt halen bu dosyasın şüphelisi olup dosyada olaya karışan diğer şahıslar gibi aynı durumdadır.Dosyada olaya karışan diğer şahısların kullandığı bıçaklardan bir tanesi ile yaralanma olasılığıda çok yüksektir.Çünkü videoda görünmesede yaralanmanın olduğu an kamera kaydında sabit değildir.Fakat yaralanmanın olduğu anın iddia edildiği zaman diliminden sonra Maktül Muhammet TOSUN ve diğer şüpheli şahıslar müvekkili kameranın olmadığı ofis odasından zorla ve cebirle çıkartmaya çalıştıkları açıktır.Yaralanan birinin bu denli güç kullanabileceğini düşünmemiz hayatın olağan akışına aykıdır.Kameranın açısına giren ve müvekkilin direndiği anları gösteren o anlarda yine diğer şüphelilerde bıçak olduğu bellidir bu kargaşada müvekkiliminde güç göstererek direndiği bu anlarda diğer şahısların elinde bulunan bıçaklardan birinin maktül Muhammet TOSUN’a değme olasılığı vardır.

Ayrıca bilinmesini istediğimiz bir başka hususta şudur ki olayın asıl sebebi budur.Müvekkil iş yerinin kartonpiyer işlerini yapması için anlaştığı Maktül Muhammet TOSUN ile müvekkilin iddiasına göre 60.000 tl ile anlaşılmış 50.000 TL’si ödenmiş kalan 10.000 TL’side henüz eksiklerini tamamlamaması sebebiyle ödenmemiştir.Bu konuyla alakalı maktül ile müvekkil arasında geçen konuşmada işini tamamladığında kalan paranı alırısın şeklinde bir konuşma geçmiştir.Yine müvekkilin beyanına göre maktülün olayın olduğu gün parayı vermediğin takdirde müvekkilin kafasına sıkacağına dair beyanı vardır.Bunun akabinde videoda görüleceği üzere maktül kapıdan seslenip aşağıda olan diğer şahısları olay yerine çağırmıştır.Olay yerine gelen tüm şahıslar müvekkili saçından kollarından bacağından tutarak darp ederek odadan çıkartıp araçlarına bindirmek üzere kaçırmaya çalışmışlardır.Müvekkil bu arada şüpheli tüm şahıslara yapmayın Ramazan ayındayız Orucum tamam istediğiniz parayı işi tamamlamasanızda vereceğim diyerek ikna etmeye çalışşada başarılı olamamıştır.O sırada maktül videoda görüneceği üzere araca olayda el konulan pompalı tüfeği almaya gittiği esnada bir anda yere yığılmış ve müvekkilin iddiasına göre yetişin şeklinde bir bağırma sesi gelmesiyle beraber diğer tüm şüpheliler müvekkil Hüseyin KURT’u bırakarak maktülün yanına gitmesi sebebiyle müvekkil olay yerinden uzaklaşmıştır.Tüm bu olayların neticesinde kendi polisi aramış ve durumu izah etmiştir.

Müvekkil Hüseyin KURT’un olayı ile yanlış aktarım sebebiyle insanlar yanlış bilgiye sahip olup adeta linç girişimi başlatılmıştır.Fakat olaylar tamda haberlerde anlatıldığı gibi değil açıklamamızla beraber videoda görüldüğü gibidir yani kendi iş yerinde 5 kişi tarafından kaçırılıp beklide öldürülmek istenen bir şahıs olacakken maalesef henüz kim tarafından öldürüldüğü belli olmayan ama kuvvetli suç şüphelisi olması sebebiyle müvekkilim tutuklanmıştır.

Başta söylediğimiz gibi bu olay hem müvekkilimi hemde ailesini kısacası herkesi çok üzmüş ve netice sebebiyle ağırlaşmış bir durumun oluşmasına sebep olan olay gerçekleşmiştir.Tüm bu anlatımlarımız müvekkilin ailesi tarafından alınan bir karar ile duyurulması istenemesi sebebiyle basınla paylaşılmıştır.

Kamuoyuna Saygılarımızla

Hüseyin KURT ve Ailesi adına

Av.DOĞAN MURAT KILIÇ

Yorumlar (28)
Ali 2 ay önce
Avukat bey işiniz reklam sadece
Ahmet 2 ay önce
Göktürk bey neden tek video var hani silah hani nerede bu katil neden hiç kimseye borcunu ödemez tehdit eder onu açıklasana
Ali 2 ay önce
Hayırdır senin niye zoruna gitti avukatın avukatımısın
Göktürk 2 ay önce
İzlediğiniz video da reklam olan ne onu söyler misin kardes avukat bir partide siyaset yapıyor diye böyle konuşuyorsun edepsizlik etme
Mustafa 2 ay önce
İnsanların hakkını yediniz çıkar elbet bi yerden
Ali 2 ay önce
Reklamcı avukat işbaşında yine gündem peşinde peki bu cinayet işleyen şahıs neden kimseye borcunu ödemiyor herkesi tehdit ediyor alacaklıkarını ?
Soner Sahin 2 ay önce
Abi bu maktul ve beraberindekiler de az yapmamislar yani siz oyle saldirirsaniz olacagi bu nedir burasi ya dag basimi ne medeniyetsiz mahluk bunlar ya...
Gökhan 2 ay önce
O gencecik insana hem işini yaptır hem 1 sene parasını verme hemde 3 yerinden o gencecik insanı bıçakla yarala öldür Allahın dan bul Allah cezanı verecek senin Hüseyin kurt
Ahmet mekin akdaş 2 ay önce
Bu videoya göre Hüseyin kurt hepsini öldürseydi bu nefsi müddafadır
murat 2 ay önce
bir değil beş değilmiş o adamın onu bunu kandırması işyaptırıp parayı vermemesi ayyuka çıkmış. Ramazandayız oruçluyum demiş sözde:) önce kul hakkına girme oruç kolay. yerel basın çok ilgilendiğine göre bu konu ile arpa sağlam galiba
Veli Küçük 2 ay önce
Ramazandayız orucum demişmiş Allah bilir adama ne küfürler ettinki bu pozisyona düştün emekçi kardeşimizin mekanı cennet olsun.
Mustafa 2 ay önce
Şansa bak cinayet kamera olmayan yerde işlenmiş, av. İddiası katil işkence görmüş işkence edenler yanlışlıka kartonpiyecye bıçak sallamış olabilir diyor. Açıklamada bir de ramazan ve müslümanlık vurgusu var, bana hiç inandırıcı gelmedi bu anlatım, işAllah mahkeme hakkaniyetli bir yargılama yapar yoksa garibanın hakkını kim savunacak
46 2 ay önce
Haberin başligini atan arkadaş imla kurallarina dikkat edelim lutfen başka haberlerdede ayni hatalar var.
Kahramanmaraş'ta bir kafe sahibi Hüseyin Kurt'un işlediği cinayet/kafe mi bir tane anlamadim ..dikkat lutfen
Osman 2 ay önce
Kafe sahibi adamların elinden kurtulduktan sonra kaçma veya polisi arama imkanı varken, gidip bıçak alıp saldırı ile orantısız şekilde rahmetliye hayatı tehlike oluşturacak şekilde birden fazla kez saldırması meşru müdafa olamaz. Meşru müdafa saldırı ile orantılı olmalı avukat bey
Allah belanızı versin 2 ay önce
Içerdeki adamı bıçaklarken ki görüntüyü versin size avukat da görelim kimin haklı kimin haksız olduğunu
Ahmet Maraş 2 ay önce
ben yazmıştım, yine yazıyorum, bu katil cani akpli veya mhp li olduğu çok belli. ONLAR İÇİN DE ZATN SUÇ İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜ VAR. ülkeyi hr yerini gasp ediyorlar, yağmalıyor, hak hukuk diye birşey tanımıyorlar, ama onlara dokunan hakim savcı kendini hapist buluyor.
Mehmet 2 ay önce
Kim bu katil?
Akın 2 ay önce
Yemen kafe sahini kimseye borcunu ödemeyip tehdit eden biriydi
İbrahim 2 ay önce
Cinayeti işleyen şahıs YEMEN KAHVESİ SAHİBİ hüseyin kurttur cinayet işleyen bir insanın arkasında duran yalan yanlış haber yapan yalan yanlış arkasında duran insanlara sesleniyorum herkesin acısı içinde herkes inandığına inansın herkes keyfine baksın mekanın cennet OLSUN MUHAMMET TOSUN
saim 2 ay önce
ben bu adamlara temizlik malzemesi sattım , paramı vermemek için 80 takla attılar 600 tl paramı ödemediler gözüme baka baka vermedikler , bunlar bu işi alışkanlık haline getirmişlerdi , yaptır , al ödeme , tehdid et silah çek falan filan , maalesef bizde ya vuracaktık ya vurulacaktık , ölen arkadasın yakınlarının başı sağolsun .
Hurriyet 2 ay önce
Şu testisi şu yolunda kırılır.Avukat bey savunmak için ne kadar ücret aldın acaba.Bu pislik iki sene evvel benim trafik kazası yapan oğluma bir kişiye 10-15 kişi saldırmıştı,yumruklamışlardı.Kazadan çıkmış bir kişi kırığı olabilir iç kanaması olabilir beyin travması vs vs olabilir.Bunlar bu curetkarligi nerden buluyor da bu kadar alikesen baskesen oluyorlar.Ben o zaman bir anne olarak 3ay psikolojim bozuldu ağladım.Bir vidyo kesintisi alıp yayınlayınca masum mu oluyor.Aile üzgünmüş de aile onayıyla yayinlamisiniz.O aile küçükken kızını dönemeyen sonra dizini döver.Vidyonun başka bolumu yok mu yanlı algı oluşturuyorsunuz.Ben çok ahhh ettim.Allahindan bulmuş.Boyle olmasını istemezdim,iki anne ağlıyor şimdi.Zamaninda benim yavrum da ölebilirdi bu pisliğin yuzune.
Adalet 2 ay önce
Hiçbir şey insan canindan önemli değildir. Böyle durumda en ağır cezalar ve yaptırımlar uygulansin ki bir daha kuru kabadayılık kimse yapamasın. Bir anlık öfkeden yaptığın işi yıllarca dört duvar arasında düşünürsün.
Adalet 2 ay önce
Bunlardan alacaklar sıraya girse yeter
hanzade 2 ay önce
İşyeri sahibi kameranın hangi açıyı gösterdiğini iyi bilir, bu nedenle bilerek demirlere tutunmuş. ve bile isteye kameranın olmadığı yerde öldürmüş genç bir insanı. ayrıca bu işyeri daha önce de kurşunlanmıştı.
Oğuzhan akıncı 2 ay önce
Görüntüde suçsuz olduğu da ortada yok.Ayrıca savaşlarda da yaşanan bir olayı hatırlatırım size avukat bey asker vurulduğunu olay sıcaklığı geçince anlar olayın sıcaklığı ile bıçaklanan arkadaş da anlamamış olabilir ve gayet mümkün mantıklı olsanız bu işin bilimsel yönüyle yaklaşırsınız.
Hurriyet 2 ay önce
Şu testisi şu yolunda kırılır.Avukat bey savunmak için ne kadar ücret aldın acaba.Bu pislik iki sene evvel benim trafik kazası yapan oğluma bir kişiye 10-15 kişi saldırmıştı,yumruklamışlardı.Kazadan çıkmış bir kişi kırığı olabilir iç kanaması olabilir beyin travması vs vs olabilir.Bunlar bu curetkarligi nerden buluyor da bu kadar alikesen baskesen oluyorlar.Ben o zaman bir anne olarak 3ay psikolojim bozuldu ağladım.Bir vidyo kesintisi alıp yayınlayınca masum mu oluyor.Aile üzgünmüş de aile onayıyla yayinlamisiniz.O aile küçükken kızını dönemeyen sonra dizini döver.Vidyonun başka bolumu yok mu yanlı algı oluşturuyorsunuz.Ben çok ahhh ettim.Allahindan bulmuş.Boyle olmasını istemezdim,iki anne ağlıyor şimdi.Zamaninda benim yavrum da ölebilirdi bu pisliğin yuzune.
Mehmet B. 2 ay önce
Kendi Reklamını bile yapamıyor. Savunmasına bakarsak
Taşkın 2 ay önce
Azgınlık iyi birsey degil... genç yaşta çok para adamı yer özenti adamı harcar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 11 Temmuz 2020
İmsak 03:29
Güneş 05:13
Öğle 12:43
İkindi 16:35
Akşam 20:02
Yatsı 21:39
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 31 66
2. Trabzonspor 31 62
3. Sivasspor 31 54
4. Beşiktaş 31 53
5. Galatasaray 31 52
6. Alanyaspor 31 51
7. Fenerbahçe 31 50
8. Gaziantep FK 31 41
9. Göztepe 31 39
10. Antalyaspor 31 38
11. Kasımpaşa 31 36
12. Gençlerbirliği 31 33
13. Malatyaspor 31 32
14. Denizlispor 31 32
15. Çaykur Rizespor 31 32
16. Kayserispor 31 31
17. Konyaspor 31 30
18. Ankaragücü 31 26
Takımlar O P
1. Hatayspor 32 60
2. Erzurum BB 32 56
3. Adana Demirspor 32 55
4. Bursaspor 32 55
5. Akhisar Bld.Spor 32 54
6. Fatih Karagümrük 32 53
7. Altay 32 51
8. Ümraniye 32 44
9. Keçiörengücü 32 44
10. Giresunspor 32 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. İstanbulspor 32 37
13. Balıkesirspor 32 35
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 32 30
16. Osmanlıspor 32 27
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 32 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 34 69
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 34 59
5. M. United 34 58
6. Sheffield United 35 54
7. Wolverhampton 34 52
8. Arsenal 34 50
9. Burnley 35 50
10. Tottenham 34 49
11. Everton 34 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 34 42
15. Brighton 34 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 34 28
19. Aston Villa 34 27
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 35 76
3. Atletico Madrid 35 63
4. Sevilla 35 63
5. Villarreal 35 57
6. Getafe 35 53
7. Real Sociedad 35 51
8. Valencia 35 50
9. Granada 35 50
10. Athletic Bilbao 35 48
11. Osasuna 36 48
12. Levante 35 43
13. Real Betis 35 41
14. Real Valladolid 35 39
15. Eibar 35 36
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 35 35
18. Mallorca 35 32
19. Leganés 35 29
20. Espanyol 35 24