Kahramanmaraş'ta günlük 2.5 Milyon TL'lik haksız kazanç!

Kahramanmaraş’taki kuyumcu ve telefoncu esnafının pos cihazları üzerinden yaptıkları haksız kazançlar Haber46 muhabirine anbean aktarıldı.

Kahramanmaraş'ta günlük 2.5 Milyon TL'lik haksız kazanç!

Son dönemlerde ekonominin çalkantıya girmesiyle birlikte bazı Kahramanmaraşlı esnafların pos cihazından para çekerek, vatandaşa faiziyle birlikte tekrar para verdiği öne çıktı. Bu yöntem ile Kahramanmaraş’ta günlük 2.5 Milyon TL para döngüsünün olduğu tahmin ediliyor.

Haber46 istihbarat servisinin ismini vermek istemeyen bazı iş yeri sahiplerinden edindiği bilgiye göre; “ Paraya sıkışan her hangi bir vatandaşın, kredi kartını bu tür iş yerlerine getirip belli bir komisyon karşılığında para aldığı öğrenildi. Bu yöntem ile günlük 2.5 Milyon TL para döngüsünün olduğu iddia edilirken bankaların bu tip olayların peşine düştüğü öğrenildi.

5 METRE KARE İŞ YERİNDE MİLYONLUK VURGUN!

Özellikle çarşı bölgesinde cep telefonu ve bazı kuyumcularda bulunan pos makinelerinin paraya ihtiyacı olan vatandaşlar için adeta umut ışığı olduğu belirtildi. İş yeri sahipleri ise çekilen her 100 TL’den 5 TL haksız kazanç elde ediyor. İş kılıfına uyduğu için kolluk kuvvetleri ise bu iş yerlerine bir yaptırım uygulayamıyor. Özellikle bu yöntemin çoğalmasıyla birlikte dar gelirli ailelerin banka kara listesine düştüğü ay içerisindeki finans döngüsünü sağlayamadığı ve sosyal çöküşün böylelikle de başladığı öğrenildi.

Detaylar geliyor. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 12:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
taşkın
taşkın - 5 ay Önce

Bunu yapmaları elbette doğru değil kardeşim ama bundan önce sistemin vatandaşı neden bu tefecilerin eline düşürdüğünü sorgulayın. İnsanlar işin içinden çıkamaz hale geldi herkes bir kredi kartı ve banka kredisinin borç batağının içinde boğuluyor. İnsanlar ekonomisi refah seviyesinin çok altında. Para belli adamların cebinde sisten fakirden alıp zenginin parasına para katıyor. İnsanların cebinde nakit yok. Kartla krediyle hayatımı devam ettirmeye çalışıyor. Bu gerçeği bi görün.

mehmet ardıç
mehmet ardıç - 5 ay Önce

daha yenimi öğreniyorsunuz bunu paylaşıyorsnuz. bravo

bilirkişi
bilirkişi - 5 ay Önce

ATM den çekseler kazzık daha çok,

ede
ede - 5 ay Önce

kuyumcuları tam olarak denetleseler çoğunun bu işi yaptığı ortaya çıkar. istisnalar muhakkak vardır ama onlar da yok denecek kadar az.

vena
vena - 5 ay Önce

Selamunaleyküm arkadaşlar öncelikle bu işte alan memnun satan memnun Allah bu işi yapanlardan razı olsun kimse kimseye umut ışığı falan olmuyor herkes kendi rızasıyla yapıyor ve ben dahil severek yapılıyor nakit çekimde banka %15 lik bir faiz uygularken bu işi yapanlar %5 faiz koyuyorlar bu durumda kim haksız kazanç elde ediyor ?
BU ÜLKENİN EN BÜYÜK TEFECİLERİ BANKALARDIR

Maraştan
Maraştan @vena - 5 ay Önce

Hem dua ediyorsun hemde %5 faizden bahsediyorsun. Bu ne perhiz bu ne turşusu..
Kafanız iyi mi..

Remzi
Remzi - 5 ay Önce

Çektiren memnun veren memnun nakit avans çekmeden karlı niye çekmesinler

kamalakoğlukamalak
kamalakoğlukamalak - 5 ay Önce

heeee bankalar bunu kanunen yapıyor kuyumcular da kanunsuz yapıyor fark ne ?

Recep US
Recep US - 5 ay Önce

Bu olay çok eskiden beri mevcut daha yeni mi peşine düşüyorsunuz.

Maraşlı
Maraşlı - 5 ay Önce

ayak yorganına çıkınca böyle oluyor

hasan
hasan - 5 ay Önce

Yalan haber vatandasin işi iyi neden böyle şeyler yapsın. Milletvekilleri gecinemiyor onlar da Ankara a

ökkeş
ökkeş - 5 ay Önce

kuyumcular kredi kartı tefeciliği yapıyor


SIRADAKİ HABER