Kahramanmaraş'ta hakkında onlarca şikayet olan hakim açığa alındı

Kahramanmaraş’ta 10 yıldır görev yapan Hakim Cahit P. Açığa alındı.

Kahramanmaraş'ta hakkında onlarca şikayet olan hakim açığa alındı

Edinilen bilgiye göre, Kahramanmaraş Adliyesi 2.Asliye Hukuk Mahkemesinde yaklaşık 10 yılı aşkın süredir görev yapan Hakim Cahit P. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararı ile açığa alındığı öğrenildi. Daha önce bazı basın yayın organlarında çeşitli haberleri çıkan ve hakkındaki iddialar ile ilgili kamuoyunda oldukça konuşulan Hakim Cahit P.’nin hakkında onlarca şikayet konusu olduğu ve bu kapsamda soruşturma açıldığı öne sürüldü.

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ TARTIŞILAMAZ

Hakim Cahit P.’nin görevden uzaklaştırılmasını tekrar gündeme alan Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni ve Köşe Yazarı Mustafa Karaaslan, “Hukukun üstünlüğü tartışılmaz” dedi. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Karaaslan, şunları kaydetti: “Malumunuz daha önce konuyu gündemimize almıştık. Yapılan şikâyetler üzerine bugün ilgili hâkimin görevden uzaklaştırıldığı bilgisi tarafımıza iletildi. Adaletin kestiği parmak acımaz. Adalet herkese adalettir. Hukukun üstünlüğü tartışılamaz. Önemli olan bu hakimle işbirliği yapanlarında ortaya çıkarılması olacaktır. Bu konunun takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” Açığa alınma kararının kendisine tebliğ edilmesi üzerine hakim Cahit P. Adliyeden ayrıldığı ve evine gittiği belirtildi.
Kaynak: Kanalmaraş 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 11:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümit SALA
Ümit SALA - 10 ay Önce

Oh çok iyi olmuş...

Ali bal
Ali bal - 10 ay Önce

Peki görevden alındı. Canını yaktığı ve vebalini aldığı insanların hakları ne olacak.ortak çalıştığı adanadaki hukuk büroları ivedilikte av tolunay toybukoglu ne olacak.bunlar araştırılacağını ümit ediyorum.dönen rakamlar çok büyük çünkü. Olan lar haklı masum insanlara oldu.

Osmanlı
Osmanlı - 10 ay Önce

bu zamanda bulunamayacak cok kiymetli degerli bir insan cahit bey kesin birilerinin cikarina dokunmustur. Oyle ya bu ulke boyle malesef dogruyu yaptigin zaman basina gelmeyen kalmiyor inşaAllah hata anlasilirda meslegine doner tekrar

Ali bey
Ali bey - 10 ay Önce

İyi adam diye. ..tecrübeli bir hakim diye. ..

Bekir doğan
Bekir doğan - 6 ay Önce

Kafasına sıkın atın o kadar masum insanı içeri atmistir

SIRADAKİ HABER