Kahramanmaraş'ta kadın vatandaş polisleri tehdit etti!

Kahramanmaraş'ta sokağa çıkma kurallarına uymayan kadın vatandaş, polis ekiplerini ve gazetecileri tehdit etti.

ASAYİŞ 06.04.2020, 16:30
Kahramanmaraş'ta kadın vatandaş polisleri tehdit etti!
banner257

Kahramanmaraş’ta yasak olmasına rağmen kızıyla sokağa çıkan kadın polisleri tehdit etti. Olayı görüntüleyen gazetecileri de tehdit eden kadın, Bu olayı haberler de göreyim bakın neler oluyor. Sıkıysa bunu haber olarak çıkartın dedi. 

Covid-19 salgını nedeniyle yetkililer, ısrarla vatandaşları evde kalmaları yönünde çağrıda bulunurken; Kahramanmaraşlı vatandaşların, bu çağrıya çok da uymadığı görülüyor. Birçok vatandaş ise polis kontrolüne takılarak ceza yiyor.

Kahramanmaraş'ta polis ekipleri koronavirüs tedbirleri doğrultusunda denetimlerini sürdürüyor. Özellikle sokağa çıkma yasağı olan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşları belirlemek için kimlik kontrolleri yapan polis ekipleri, aynı zamanda vatandaşları sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarıyor. Bazı vatandaşlar, polise yardımcı olurken bazıları da olay çıkarıyor.

Polis denetimlerinin yapıldığı noktalardan biri olan Trabzon Bulvarı'nda 14 yaşındaki kızıyla dışarı çıkan N.E. de polise zorluk çıkaranlardan oldu.

Polisin kimlik istemesi üzerine uzun süre polise kimlik vermemek için direnen N.E., polisin ceza yazdığını görünce “Korona mıdır nedir, para soymak için yapılan bir uygulama bu. Devlet sokağa çıkma yasağı veriyorsa çocukların kitaplarını da eve gönderecek” ifadelerini kullandı.  Polislerin, “Evinizin yakınında kitapçı yok muydu?” sorusu üzerine de evlerinin yakınında kitapçı olmadığını belirtti.

Kabahatler Kanunu'na göre 392 lira para cezası kesilen N.E., kendisini görüntüleyen gazetecilere, tepki göstererek; “Bunu haberlerde de göreyim, bakın neler oluyor? Sıkıysa bunu haber olarak çıkartın” diye tehditler savurdu.

Yorumlar (32)
TR 2 ay önce
İnşAllah akşama haber bültenlerinede çıkarsın rezil olursun hahahaah
Salih 2 ay önce
Bu Yaratıklar yüzünden virüs yayılıyor.Kendisine bulaşsa sıkıntı yok.Başkalarına bulaştırıp can yakacak.Bu sevimsizleri üç ay ev hapsine almak lazım.
Vatandaş 2 ay önce
Gerizekalı...
BELİNAY İNCE 2 ay önce
Gerçekten çok yanlış ve bilinçsiz bir söylem içerisindesiniz hanımefendi bir kahramanmaraşlı olarak bu tavırda olan hemşerilerime bu durumu yakıştıramıyorum lütfen evde kalın bir tıkla ,bir telefonla market alışverişi bile eve geliyor.
Aaaa aaaa 2 ay önce
Yasak varsa bir bildikleri vardır elbet ne diye zorluk çıkarır ki insan. Sanki yasağı o polis çıkarttı polise artislik yapma derdindeler.
Mehmet baglar 2 ay önce
Eeee şimdi nolacak.siz haber yaptınız.oysa sıkıysa yapın dedi.sonuc merakla bekleniyor.yazi dizisi arkası yarın.
Ede46 2 ay önce
Vatandaş bunaldı kendi haline bırakın
mehmet 2 ay önce
çok boş adamsın hem de çokk
Tencere 2 ay önce
20 yaş altı yasak kızı 14 yaşında diyor haberi oku önce. Milli eğitim okulu tatil etti ortalıkta gezmeleri için değil. Herkes evinde kalsın zaruret durumunda elbette çıkılır
Alperen 2 ay önce
Aslında yasak değil 20 ve 65 yaşlarına yasak ama bu terbiyesizlikmyapmış galiba poliseki tartışma yaşanmış.sen kimsin ki orayı burayı tehdit ediyorsun dünyanın en akıllısın senmisin.önce haddini bil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?