Kahramanmaraş'ta kayınbiradere özel kadro verildi!

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü’nün kayınbiraderi ilginç bir şekilde işe alındı.

ASAYİŞ 12.03.2020, 09:48
Kahramanmaraş'ta kayınbiradere özel kadro verildi!

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü’nün kayınbiraderi ilginç bir şekilde işe alındı.

Sözcü Gazetesinin haberine göre, adrese teslim kadro iddialarına bir örnek de Sütçü İmam Üniversitesi’nde yaşandı. 31 Aralık 2019 tarihinde açılan kişiye özel ilanda Göksun Meslek Yüksekokulu müdürünün kayınbiraderi işe alındı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde Rektörlük tarafından 31 Aralık 2019 tarihinde açılan öğretim görevlisi ilanında Göksun Meslek Yüksekokulu “Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Bankacılık ve Sigortacılık Programı” için aranan şartlar dikkat çekti.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, başvuru yapacak adaylarda, ‘Kripto para sistemleri üzerinde çalışma yapmış olmak, İşletme Ana Bilim Dalı Muhasebe ve Finansman alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, en az 4 yıl bankacılık deneyimi olmak’ şartı konuldu.

Şartları sağlayan tek kişi ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Göksun Meslek Yükseokulu Müdürü Orhan Ercan’ın kayınbiraderi, Türkiye Gençlik Vakfı Kahramanmaraş İl Temsilcisi Furkan Seyithanoğlu oldu.

Seyithanoğlu, İşletme Ana Bilim Dalı Muhasebe ve Finans bölümünde yüksek lisans yaptı. 2015 yılında özel bir finans kuruluşunda çalışmaya başladı.

İLAN ŞARTLARI BİREBİR

Seyithanoğlu’nun yüksek lisans tez çalışması ise yine şartlarla birebir örtüşen, günümüz de popüler olan blockchain teknolojisi ve bitcoin. Seyithanoğlu’nun fakülteye kabul belgesinde lisans mezuniyet notu 67 olarak belirtildi.

Yabancı dil puanı ise 70. Üniversite tarafından kendisine verilen giriş notunun 95 olmasıyla başarı notu da 78’e yükselen Seyithanoğlu, eniştesinin müdür olduğu yüksekokulda öğretim görevlisi olarak ders vermeye başladı. Enişte Doç. Dr. Orhan Ercan 13 Aralık 2018’de Göksun Meslek Yüksekokulu’na müdür olarak atanmıştı.

Yorumlar (20)
Abs 1 ay önce
Sorsan cennetin anahatari kendilerindedir cennetteki en güzel köşke sahiptirler
Ede46 1 ay önce
Şehri yönettiğini sananlar utansın...yolsuzlukta 1 numara
Nacar 1 ay önce
Bunlar bu şekilde devam ettiği sürece biz bir adım öteye gidemeyiz egitimde. Yapanı alacaksın görevden alt kadroya yada görevine son vereceksin bak bakalım bir daha böyle olaylar gerçekleşiyormu.
Ökkeş 1 ay önce
Bunlar coronadan daha tehlikeli devletin bütün kurumlarında bu durum aşağı yukarı aynı . Adalet istiyoruz...
Edeler46 1 ay önce
Olum akıllanın artık la! Deprem oluyor virüs giriyor savaş çıkıyor. Ölüm var ölüm toprağın altında anırtırlar adamı. Kul hakkı yemeyin mevlanın karşısına da çıkmayın. Yediğiniz kul haklarını da meşrulaştırmaya çalışmayın komik oluyorsunuz.
AA 1 ay önce
yazıklar olsun! iş bulamayan yüzlerce mezun öğrenci var bu şehirde
Bin Ali kemosevmez 1 ay önce
Türkiye’de 100 yoldan beri üniversiteler resmî ideolojinin adamları atanır.mevcutların kimi Kemalistlerin çoçukları kimi prakmatist elleme birden halkın çoçuklarından biri girsin.
Torpilsiz 1 ay önce
Utanma duyguları varmı aceba? Gerçi olsa böyle yapamazlardı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın