Kahramanmaraş'ta Sendika Başkanı Çınar istifa etti!

Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Ömer Çınar, düzenlediği basın toplantısında istifa ettiğini açıkladı.

ASAYİŞ 02.12.2021, 13:20
Kahramanmaraş'ta Sendika Başkanı Çınar istifa etti!
banner257

Sendika binasında yaptığı açıklamada görevinden ayrıldığını söyleyen Ömer Çınar, “Bugün itibariyle, büyük bir onur ve heyecanla yürüttüğüm HİZMET-İŞ Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanlığı görevimden isteğim ve arzumla affımı istediğimi, sizlerin nazarında tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyorum” dedi.
Çınar, açıklamasının devamında ise, “ Epeydir düşündüğüm ayrılma isteğimin gerçekleşmesi ancak bugüne nasip oldu. HAK-İŞ çatısı altında görev yapmaktan, bu kutlu dava içinde alnımın akıyla 14 yıl şube başkanı olarak görev yapmaktan duyduğum onur ve gururu anlatmama kelimeler kifayetsiz kalıyor. Çıktığım emek ve hak mücadelesinde Kahramanmaraşlı emekçi kardeşlerimizle birlikte, şubemizi Türkiye’nin örnek gösterilen şubelerinden biri haline getirdik. Maraş’ın adı gibi kahraman emekçileriyle önümüze çıkan engellerin üstesinden birlik ve beraberliğimizle geldik. Çok çalıştık. Alnımız ak, başımız dik durduk. Ancak insan bir müddet sonra yoruluyor. Şimdi bayrağı, birlikte çalışmaktan onur duyduğum arkadaşlarıma bırakıyorum. Dava sahibi olmak için makam sahibi olmaya gerek yoktur. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ davasına olan inancım, bundan sonraki hayatımda da aynı kararlılıkla sürecektir. Göreve gelecek yeni arkadaşımızın HAK-İŞ/HİZMET-İŞ bayrağını daha yükseklere çıkarması için her zaman duacı olacağım. HAK-İŞ, HİZMET-İŞ ve Kahramanmaraşlı emekçilerimize hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun. Görev aldığım süre boyunca elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bu süreçte bilmeden kırdığım, darılttığım ya da taleplerine yardımcı olmakta geciktiğim arkadaşlarımız varsa hakkınızı helal etsin. Varsa hakkımız benden yana helâl olsun. HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ davasına gönül veren Kahramanmaraşlı tüm emekçi kardeşlerime minnet duygularımı ifade etmek istiyorum. Şube başkanlığım boyunca benden desteklerini bir an olsun esirgemeyen Genel Başkanımıza, Genel Başkan Vekilimize, Genel Başkan Yardımcılarımıza, büyük HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ teşkilatına ve aileme teşekkürü bir borç biliyorum. Genel Yönetim Kurulumuza, bayrağı devretme kararımı saygıyla karşılamasından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (4)
Ahmet 2 ay önce
Başkan Büyükşehir belediyesinde işçilerinin haklarını savunduğun ve grev kararı aldığında hayrettin güngör gitti hizmet iş genel başkanları ile kendi istediği şartlara imza attırdı hizmet iş sendikası başkanı hem seni hemde 3000 işçiyi sattı
Ertuğrul 2 ay önce
Hizmet iş sendikası işçilere göre değil hayrettin güngöre teslim oldu. İşçinin hakkını yiyenden yana oldu. gelde güven şimdi bu sendikaya
ede 2 ay önce
Bir devir bitti.
emraaah 2 ay önce
görevden af istemek nedir ya.. istifa ettim
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı