Kahramanmaraş'ta taksi skandalı!

Türkiye'nin dört bir yanından taksi şoförleriyle ilgili, skandallar gelmeye devam ederken bir skandalda Kahramanmaraş'ta yaşandı.

Kahramanmaraş'ta taksi skandalı!

Türkiye'nin dört bir yanından taksi şoförleriyle ilgili, skandallar gelmeye devam ederken bir skandalda Kahramanmaraş'ta yaşandı.
Trabon caddesi civarından taksiye binen iki kişi, taksiciye tekerek yoluna gitmek istediğini belirtti. Ancak taksici Kahramanmaraş'ı dört dönerek, yolu uzatmak istediği iddia edildi.
Haber46 muhabirine açıklama yapan gençlerin açıklaması: Yolu uzatmak istediğini farkettik, orman dairesi veya Kayseri yolundan rahatlıkla ulaşabileceğimiz yol için Mağralı mahallesi, yukarı çevre yolu dahil heryeri dolaşmaya başladı. Bizler yolu biliyoruz, neden yolu uzattığını sorduk kendisine, heyecanlandı ve yol kapalı dedi. Bizde bu cevabı alınca taksiyi şikayet edip, indik. Daha çok İstanbul'da yaşanan bu olayın Kahramanmaraş'ta yaşanması çok üzücüydü 'dedi.
Konu ile ilgili vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken, konuları bir taksici Haber46 muhabirine aktardı. Öncelikle bilindik duraklardan veya tanıdığınız taksileri kullanmanız sizin için en güvenlisidir. Yolu uzattığını farkettiğiniz anda arabayı sağa çekmesini isteyin ve şikayet edin.  Ayrıca taksimetre 4 TL den açılmaktadır. Taksiyi nereye çağırırsanız çağırın 4 TL üzerinden açılışını yaparsa kesinlikle belirtin, eğer düzeltmiyorsa şikayet edip taksiden inin ve yeni bir taksi çağırın. Kahramanmaraş'taki taksi duraklarının sahipleri çok güvenilirdir. Bu tür şikayetlere çok önem veriyorlar. Şikayet etmekten korkmayın, taksicilerden sorumlu kişilerin en hassas noktası taksimetre oyunudur. Kesinlikle böyle bir olaya müsade etmezler 'dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 12:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun
Harun - 5 ay Önce

Birde otogardaki taksiciler şehir içi güzergah belirlemişler kendilerince!taksimetre açmıyoruz bu fiyattan gidiyoruz cevabı veriyorlar! Bu olay iki defa başıma geldi,birde şehir dışından misafirim gelmişti otogara,yine aynı durumla oda karşılaşmış!Burada işini layıkıyla yapanları tenzih ediyorum.Belediyeye şikayet etmiştim,şikayetiniz üzerine taksicileri uyardık cevabını vermişlerdi en son durum nedir bilmiyorum ve o olaydan sonra mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ediyorum.

46
46 @Harun - 5 ay Önce

belediye sadece uyarır,ama 3 ay men cezası verse taksiciler biraz akıllanır belki...cezalar caydırıcı olmadığı sürece bu tip olaylar bitmez...

metehan
metehan - 5 ay Önce

geçenler bir ablamız akşam saatlerinde otobüs gelmeyince iki bayan taksiye biniyor gideceği yeri söylüyor taksici tamam efendim diyor başlıyor bahane yapıp yapıp konuşmaya alttan alıyor üstten alıyor derken ukala bir şekilde kendine ait kartviziti uzatıyor ablamız kabul etmiyor ısrar ediyor hayır diyor bir bayana kartvizit verip her an beni arayabilirsin demenin ne anlama geldiğini çok güzel anlıyoruz ve bu adam asla iyi niyet taşımıyor toplum olarak hafızamıza taksici hep kötü kazındı bu tiplemelri aranızdan uzaklaştırmazsanız hiçbir yere varamazsınız herkesin annesi bacısı ailesi var

Erkan
Erkan - 5 ay Önce

Bazı taksicilerin fiyat yüzünden bu şekilde davranışları oluyor. Ama bu değildirki hepsi aynıdır. Evet bildiğiniz taksiyi kullanabilirsiniz. Size uygun fiyat tarifeside uygulayacaktır. Kendi Kartını uzatma olayına gelince, Kahramanmaraş’ta taksi kullanımı çok değildir. Bu sebepten herhangi bir taksicinin kendi kartını uzatması abes bişey değildir. Siz kendi anladığınız tarafını yazmışsınızda. En güvenilir taksi sizi bilen tanıyan taksicidir. Taksici esnafı olarak bunu belirtmek istedim.

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224