Kahramanmaraşlı Asker Fikret Dinçer şehit oldu!

Şehit Piyade Teğmen Fikret Dinçer'in, Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Dönüklü Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

Kahramanmaraşlı Asker Fikret Dinçer şehit oldu!

Irak'ın kuzeyinde Irak kuzeyinde ikmal konvoyunun geçişi sırasında PKK'lı bölücü teröristler tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Teğmen Fikret Dinçer ile Astsubay Üst Çavuş Volkan Tantürk şehit oldu. 

Milli Savunma Bakanlığı'ndan  konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Irak kuzeyinde 23 Eylül 2019 tarihinde, ikmal konvoyunun geçişi esnasında PKK’lı bölücü teröristler tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

ANTALYA'YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Irak'ın kuzeyinde, ikmal konvoyunun geçişi sırasında, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 2 askerden 26 yaşındaki Piyade Teğmen Fikret Dinçer'in acı haberi, Antalya Serik'teki ailesine verildi. Orta Mahalle 1017 Sokak'ta oturan ve ilçede servis şoförlüğü yapan baba Ali Dinçer ile anne Zübeyde Dinçer'e çocuklarının şehit olduğu haberi verildi. Şehidin ailesinin oturduğu eve, Türk bayrağı asılırken, sokağa da taziye çadırı kuruldu. Evli ve 6 aylık kız babası olan şehit Fikret Dinçer'in, gelecek hafta kız kardeşinin düğünü için ilçeye gelmeye hazırlandığı öğrenildi.

Şehit Piyade Teğmen Fikret Dinçer'in, Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Dönüklü Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

GÖLCÜK YASTA

Irak'ın kuzeyinde, ikmal konvoyunun geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin önceden yola döşediği el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan 31 yaşındaki Piyade Astsubay Üstçavuş Volkan Tantürk'ün şehadet haberi Gölcük Yukarı Değirmendere Mahallesi'ndeki baba ocağına ulaştı. Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve askeri yetkililer, şehit askerin baba evine gelerek, aileye acı haberi verdi. Bekar olduğu öğrenilen şehit Astsubay Üstçavuş Volkan Tantürk'ün baba evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
VATAN SEVDALISI
VATAN SEVDALISI - 4 ay Önce

ALLAH RAHMET EYLESİN ALLAHIM AİLESNE SABIR VERSİN.MEKANIN CENNET OLUR İNŞALLAH YİĞİDİM..

Maraşlı
Maraşlı - 4 ay Önce

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ VATAN SAĞOLSUN RABBİM AİLESİNE SABIRLAR VE DAYANMA GÜCÜ VERSİN

metehan
metehan - 4 ay Önce

ALLAH rahmet eylesin mekanın cennet olsun aslan yiğenim sen dörtdörtlük bir insandın fikret kabrin nur olsun

ahmet hatay
ahmet hatay - 4 ay Önce

Allah rahmet eyleye.vatana göz diken iç ve dış mihrakların gözü kör ola.aslan gibi delikanlı yı kahpece tuzakla şehid eden kahfirler.insanlıktan nasipsiz soysuzlar.askerimizin karşısına çıkmayıp sinsice tuzaklarla kahpelik yapan gavur soyları.mertçe ortaya çıkamayan hainler.askerim.şehid oldu.siz leş.olacaksınız

Kanadikirik
Kanadikirik - 4 ay Önce

Allah'ım rahmet eylesin mekaniniz cennet olsun

Ali Salim
Ali Salim - 4 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Allah'ım nur içinde yatırsın inşAllah Ruhu Şad olsun.

SIRADAKİ HABER