O ülkede kadınlar, evlenecek koca bulamıyor!

Dünyanın dört bir yanında bulunan o ülkelerde kadınlar evlenecek erkek bulamıyor.

O ülkede kadınlar, evlenecek koca bulamıyor!

Evlilik, iki kişinin aile kurmak üzere kanunların uygun gördüğü şekilde, ruhen ve bedenen bir ömür boyu sürecek şekilde bir araya gelmesidir. Bireyler için oldukça önemli bir konu olan evlilik, kimi ülkelerde gerek yönetim kanadından gerekse toplumdan destek görürken kimisinde ise çeşitli sebeplerden ötürü benimsenmemektedir. Sayfayı aşağıya doğru kaydırarak, evliliğe teşvik eden ülkeleri görebilir; kadınların erkekler için 'başlık parası' ödediği ülkeyi bulabilirsiniz.

ERMENİSTAN

Geçmişte yaşanan savaşlardan dolayı erkek nüfusun az kadın nüfusun fazla olduğu Ermenistan'da devlet bekar kadınların boş kalmaması için çeşitli çalışmalar yürütmektedir.

Bir erkeğin birden fazla kadınla evlenmesi doğal olan Ermenistan'da aynı zamanda birçok iş yükü de kadınların yönetimindedir

Erkek nüfusu azalmaya devam ederse Ermenistan'da birçok sorunun ortaya çıkması da gayet olası görünüyor.

AVUSTRALYA

Büyük kentlerinde beş kadına bir erkeğin düştüğü Avustralya'da kadınlar yabancı erkeklerin ülkelerine gelmelerini istemektedirler.

Kimi zaman taşraya gidip evlenen kadınlar çoğu zaman da kendilerine göre evlenecek erkek bulmakta zorluk çekmektedirler.

Tarihin en az erkek nüfuslu ülkesi diyebileceğimiz Avustralya'da tanışmak için yurt dışından gelen erkeklere de tatiller hediye edilmektedir.

İTALYA

Bu ülkede doğum oranlarının azlığı kadar evlilik oranları da oldukça azdır.

Devlet yönetiminin çeşitli çalışmalarına rağmen erkekler bu ülkede kalıcı evliliğe karşıdır.

Genel olarak normal karşılanan bu durumun bazı bölgelerde tepkilere neden olduğu ve evlenebilecek erkeklere çeşitli para destekleri sunulduğu bilinmektedir.

RUSYA

Kadın nüfusunun en fazla olduğu ülkelerin başında gelen Rusya'da erkeklerin sürekli olarak içki içmesi cinselliği bitirmektedir.

Bu yüzden erkek bulamayan pek çok Rus kadın, erkek bulabilmek için farklı ülkelerde çalışmaktalar.

KAYNAK- SABAH

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 15:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Gün
Murat Gün - 3 ay Önce

müsadenizle ben gidiyom o ülkelerden birisine.

Ahmet
Ahmet @Murat Gün - 3 ay Önce

Beni de kardeşim

birisi
birisi @Murat Gün - 3 ay Önce

Beni de bekle

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154