Polis ile çatışmaya giren hırsızlar Kahramanmaraş'ta

Kahramanmaraş'ta bir kişinin 139 bin TL'sini çalıp polis ile çatışmaya giren hırsızlar yakalandı.

Polis ile çatışmaya giren hırsızlar Kahramanmaraş'ta

Kahramanmaraş'ta bir kişinin ev almak için banka şubesinden çektiği 139 bin lirayı camını kırdıkları araçtan çalıp kaçarken polisle çatışan ve Sivas'ta yakalanan zanlılardan 3'ü daha adliyeye sevk edildi.

Merkez Onikişubat ilçesinde 20 Haziran'da takip ettikleri Mesut P'nin ev almak için bankadan çektiği parayı aracın camını kırıp çalan ve kaçarken polisle çatışan hırsızlık çetesi üyelerine yönelik soruşturma sürüyor.

Çete üyelerinin Sivas'ın Kangal ilçesinde olduğu istihbaratı üzerine düzenlenen operasyonda yakalanan 10 zanlıdan Azer M. (18), Seyhan M. (40) ve Leyla B. (42), Kahramanmaraş'taki adliyeye sevk edildi. 

Azer M'nin 9 suçtan, Seyhan M'nin 40 suçtan ve Leyla B'nin 42 suçtan sabıkasının bulunduğu öğrenildi.

Diğer zanlılardan 3'ünün Sivas'taki işlemlerinin sürdüğü, 4'ünün daha önce tutuklandığı belirtildi. 

Şüphelilerin çeşitli illerdeki banka şubeleri ve tapu dairelerinin önlerinde bekleyerek hırsızlık yapan çetenin mensubu olduğu öne sürüldü.

Mesut P'nin 20 Haziran Perşembe günü ev almak için banka şubesinden çektiği 139 bin lirayı aracının camını kırarak çalıp 35 AGH 573, 71 AAJ 804 ve 40 BE 787 plakalı araçlarla kaçmaya çalışan zanlılar, kendilerini takip eden polis ekipleriyle çatışmıştı. Çatışma sırasında araçlarda bulunan 3 kişi yaralanmıştı.


YORUM EKLE
YORUMLAR
suç kayıtları
suç kayıtları - 4 ay Önce

birinin 40 diğerinin 42 ve üçüncü şahsın 9 kayıtı varmış..Bunlar nasıl dışarıda geziyorlar...Ceza hukukunun artık yeterli olmadığı ortada..Tabi bu kimin umrunda değil mi..halkın nabzını kim tutacak..

kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı - 4 ay Önce

40 suç birisi 42 suçta diğerinin sabıkası varmış bunları dışarı salan adalet sisteminin ben.

Halil
Halil - 4 ay Önce

Adalet mi dediniz.......

46
46 - 4 ay Önce

sürpriz adalet sistemimiz demişki,"biz sizi meşgul edip tutmayalım,işiniz gücünüz rast gelsin, soymaya, gayri meşru işlere devammmmm...

SIRADAKİ HABER

banner122