Türkiye Leyla'nın acısını yaşarken Kahramanmaraşlı bir kişinin yorumu Sosyal Medyayı kızdırdı!

Türkiye Leyla'nın acısını yaşarken Kahramanmaraşlı bir kişinin yorumu Sosyal Medyayı kızdırdı.

Türkiye Leyla'nın acısını yaşarken Kahramanmaraşlı bir kişinin yorumu Sosyal Medyayı kızdırdı!

Türkiye'de bir çok vatandaş Leyla'nın ölümü üzerine 'İdam İstiyoruz' paylaşımları yaparken,bir çok kişide sosyal medya hesaplarına Leyla'nın Fotoğrafını koyarak üzüntülerini belirtiyor. Halk henüz Leyla'nın ölümünü kabullenememişken, sosyal medyada Kahramanmaraşlı olduğu belirlenen bir kişi' Evinde Otursaydı Ne işi vardı sokakta' yorumunu yapmasıyla onbinlerce kişi tarafından ağır tepkiler aldı. Kahramanmaraşlı bir çok kişide sosyal Medya hesaplarından bizler Leyla'nın henüz acısını sindirememişken bu alçakca yorumu yapan Onur D.'yi Kahramanmaraşlı olarak kabul etmiyoruz' dedi. Toplumun huzurunu ve düzenini bozan her türlü olaylar Haber46'da ilk sıra olarak verilecektir!

ÖLÜM NEDENİ BELLİ OLDU

Leyla Aydemir (4) ile ilgili Vali Süleyman Elban açıklamalarda bulundu. Leyla'nın açlıktan öldüğünün belirlendiğini ve kaçırıldığını açıklayan Elban, "Gözaltı var, bazı ipuçları var. Çalışmalar titizlikle devam ediyor. Savcılığımızın yoğun değerlendirmesi var" dedi.

Ağrı Valisi Elban, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız ve Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Leyla'nın ölümüyle ilgili otopsi raporunda bazı tespitler olduğunu kaydeden Vali Elban, şunları söyledi: 

"Bayramın 1'inci günü, 15 Haziran günü, Bezirhane köyündeki dedesinin yanına bayrama giden Leyla, aynı gün saat 10.00 itibarıyla kaybolmuştu. 18 günlük aramalar sonucunda dün saat 17.45 itibarıyla köyün 3 kilometre kuzeyinde derede cansız bedenine ulaştık. Yapılan otopsi ve değerlendirmeler neticesinde, yavrumuzun yaklaşık kaybolduktan sonra 8- 10 gün içinde ölmüş olduğu sonucunu varıldı. Ölüm hadisesinden sonra da bulunduğu güne kadar beklediği bir yerde ve dün bulunduğu tarihten de 2- 3 gün içerisinde derede suyun içine bırakılmış olduğu yönünde otopsi raporunda tespitler mevcut. Ölüm nedeni çocuğun aç bırakılması. Açlık nedeniyle ölmüş. Çocuğun cesedinde herhangi bir darp izi, yaralama izi mevcut değil; yine o süre zarfında kuş ya da vahşi hayvan tarafından zarar verilme söz konusu değil. İlk ceset alındığında üzerinde görülen kırmızı izlerin güneş yanığı olduğu tespit edildi. Çocukla ilgili herhangi bir istismar ya da tecavüz emaresi de yoktur. Bu sabaha karşı yavrumuzu otopsi tamamlandı, aile de buranın gelenekleri gereği bekletilmeden defnedilme talebinde bulundu. Cenaze sabah 05.00 itibarıyla teslim edildi ve erken saatlerde de aile ve köylüler yavrunun cenazesini defnettiler. İnşallah bu son kaybolan yavrumuz olur, diye temenni ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 15:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
İzmir ayayorgili
İzmir ayayorgili - 1 yıl Önce

ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ediyoruz sayın haber46 ekibi

SERVİSCİ
SERVİSCİ - 1 yıl Önce

BU GÜNLERDE ADI ONUR OLAN AMA KENDİ ONURSUZ OLANLAR ÇOK KONUŞMAYA BAŞLADILAR..

Bilge İhtiyar
Bilge İhtiyar - 1 yıl Önce

Ne yazık ki Kahramanmaraş’ta halkımızı eğitemiyoruz. Biz sokaklardan korkmak değil, sokaklarda da evimizde gibi güvende yaşamak istiyoruz. Bu varoluşsal bir haktır. Maraş’ta bu zihniyettekiler yüzübden sokakta gezerken erkek okduğunuz halde göz hapsinde gibiyiz.

SIRADAKİ HABER

banner122