Yasak aşk cinayetinde skandal sözler!

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada tutuklu sanık Ayfer D. ve taraf avukatları katıldı.

Yasak aşk cinayetinde skandal sözler!

Adalet Sarayı'nda bulunan 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada tutuklu sanık Ayfer D. ve taraf avukatları katıldı. Umut Alyağız'ın eşi F.A. da Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile şikayetçi sıfatıyla duruşmaya katıldı. 

Savunmasını yapan sanık Ayfer D. boya ve badana işine gittiği yerde evli olan F.A. ile tanıştığını, bir seneye yakın arkadaşlık ettiklerini, ve birliktelik yaşadıklarını iddia etti. Sanık Ayfer D., F.A.'ya istediği zaman para verdiğini, yardımda bulunduğunu, ayrıca bir de yatak odası hediye ettiğini ifade ederek, sürekli para istediği için karşılayamadığını, bu nedenle F.A.'nın kendisinden ayrıldığını öne sürdü. F.A.'nın yeni numarasını kendisine vermediğini söyleyen Sanık Ayfer D., "Olaydan iki günce F.A. ile mahallede tesadüfen karşılaştık. Birlikte çekildiğimiz fotoğrafları kocasına göstereceğimi söyledim. O da 'Gidip göster, sıkıntı yok' dedi. Ben de gidip fotoğrafları evlerinin kapısına bıraktım, kaçtım. Kapıyı bir erkeğin açtığını fark ettim, ancak yüzüne bakmadım" dedi. 

'YÜZBİN KERE PİŞMANIM'

Ayfer D., olaydan bir gün önce maktülün elinde sopayla kendisini kovaladığını ve kendisinin de camiye sığındığını anlatarak sözlerine şöyle devam etti:  Pazar günü markete ekmek almaya gitmiştim, dönerken evin 5-10 metre yakınlarında bir adam bana omuz attı ve 'Dün elimden kurtuldun, bugün ne yapacaksın seni  öldüreceğim' dedi. Ben de korkutmak amacıyla sağ elimde ekmek olduğundan sol elimle silahın ağzına mermi verdim. Nişan almadan arkama dönüp bir el ateş ettim. Olay sonrası taksiyle ormana kaçtım. Öldürmek amacıyla ateş etmedim. Öldürmeyi planlamadım. Bu zamana kadar karıncayı bile ezmedim. Bu kadın çok paramı aldı. Benim tek suçum yasak ilişki içine girmekti. Pişmanım, yüz bin kere pişmanım " diye konuştu.  

F.A. da "Ablam, fotoğrafımı Burhan olarak tanıdığım Ayfer D.'ye göstermiş. Ayfer D. de beğenmiş. Abi de '1-2 gün konuş, sonra devam etmezsin' dedi. Ben de konuştum, sapık hareketleri vardı. Sürekli çağırıyordu, 'Gelmezsen fotoğraflarını eşine gösteririm' diyordu. Beni tehdit etti.  Ayfer D.'nin evine  4-5 kere gittim. İlişkiye girmedik, sadece görüştük. Fotoğraflar ikinci gidişimde herhalde çekilmişti. Fotoğrafları 'Sil' dedim. Silmemiş. 'Peşini bırakmayacağım' diyordu. Eşim bana 10 bin liraya aldığı bilezikleri elimden aldı, parayı vermedi ben de mobilya aldırdım. Beni oğlumla tehdit etmişti. Korktuğum için görüşmeye devam ettim.  Beni sürekli taciz ediyordu, numaramı değiştirdim, numaramı istiyordu. Peşimi bırakmadı. Kocamı bırakmamı, kendisiyle evlenmemi istedi. Ben de 'Kocamı seviyorum' dedim" şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224