Aydın Sağlık-Sen’den Murat Boz’a çağrı; “O sahneleri filmden çıkart”

Sağlık-sen Aydın Şubesi Yönetim Kurulu, Hemşirelik Mesleğini Rencide Edici Sahneler Nedeniyle Sanatçı Murat Boz Ve Film Ekibini Özür Dilemeye Davet Ederek, Sahnelerin Filmden Çikarilmasini İstedi.

Aydın Sağlık-Sen’den Murat Boz’a çağrı; “O sahneleri filmden çıkart”
Sağlık-Sen Aydın Şubesi Yönetim Kurulu, hemşirelik mesleğini rencide edici sahneler nedeniyle sanatçı Murat Boz ve film ekibini özür dilemeye davet ederek, sahnelerin filmden çıkarılmasını istedi.

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, yaptığı açıklamada; “Sanatçı Murat Boz’un başrolünü oynadığı bir sinema filminde, hemşirelik mesleğini rencide edici, gerçekle ilgisi olmayan sahnelere yer verilmesi, canını dişine takarak, bu hizmeti sunan hemşireleri rencide etmiş, incitmiştir. Bir meslek grubunu rencide edici, incitici, cinsel anlamda ön plana çıkaran görüntülere yer verilmesi art niyet değilse bile büyük bir aymazlık, hadsizliktir. Yüz binlerce hemşire adına buradan sesleniyoruz; öncelikle filmde bu tür görüntülerin yer almasından dolayı yapımcı ve yönetmen başta olmak üzere, yetkili konumdaki herkesi kınıyoruz. Çağrımız; sinema filminden bu sahnelerin çıkarılması, aslına uygun olarak, gerçeğe eş değer sahnelerle tekrar çekilerek gösterime gidilmesidir. Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Sayın Recep Akdağ ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Dr. Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’dan konuya ilgi göstermelerini, mesleğin onuruna sahip çıkılmasını, rencide edilmesine izin verilmemesini istiyoruz” dedi.

“Film ekibi ve Murat Boz özür dilesin”
Sağlık çalışanlarının her türlü zorluk altında, kendi hayatından, ailesinden fedakarlık yaparak büyük bir özveriyle görev yapmakta olduğuna vurgu yapan Karaer, “Yurdumuzun en ücra köşelerine, kar-kış demeden gerekirse yolları açarak giden, can kurtaran bu insanlar için ne yapılsa azdır. Sağlık hizmeti, salt bir meslekten öte, özveri gerektiren bir iştir. Sağlık çalışanları, şiddetle mücadele ederken, bir de bu şekilde rencide edilmeleri; özellikle hemşirelerimize büyük bir saygısızlıktır. Çağrımızı tekrarlıyoruz; filmin o sahneleri yeniden aslına uygun çekilmelidir. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımız, Sağlık Bakanımız ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızdan bu onur kırıcı, rencide edici film konusunda gerekli müdahalede bulunmaya davet ediyoruz. Ancak, filmin yapımcıları, bu sahnelerde ısrarcı olmaları halinde Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Sayın Nabi Avcı’dan hemşirelik mesleğine ve onuruna sahip çıkarak filmin bu şekilde gösterime girmesine izin vermemesini talep ediyoruz. Başta Murat Boz olmak üzere, söz konusu filmin yapımcı ve yönetmenini de hemşirelerden derhal özür dilemelidir” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154