Başkan Necati Okay'ın Şansı var mı?

Bir yerleşim yeri, belediye başkanından ne ister?

Makalemin devamını okurken, bu sorunun cevabını (Proje ismi de ortaya koyarak) lütfen kendinize sorun…

2014 yılına kadar Sadece sıfatı olup, birkaç kâğıt parçasından başka varlığa sahip olmayan bir Dulkadiroğlu belediyesinde bugünün, başkanından odacısına kadar, yüreği ilçesi, ili ve ülkesi için atan dev bir kardeşlik ordusu oluşturulmuş durumda.

İnsan küçük bir işyeri açarken bile ne kadar zorlandığını yaşayanlar bilir. Bırakın iş kurup rayına oturtmayı, ilk işe başladığınızda bile işe alışmanız haftalar belki de aylar sürebilir.

İnsan iş kurduğu ilk günden itibaren hızlı ticaret yapıp zenginleşmek ister. Aslında Belediyecilikte de bu düşünce geçerlidir. İlk göreve gelen Belediye Başkanı hemen bölgesinin çehresini değiştirmek, halkın yaşam refahını bir sihirli değnek misali artırmak ister.

Peki, eldeki imkânlar buna ne kadar izin verir?

Her yatırımda en büyük sorun kaynaktır. Gelen küçük kaynakların yerli yerince kullanılarak az parayla büyük işler yapmak, büyük fotoğrafa bakıldığı zaman ortaya çıkacaktır.

Gelelim Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’ın şansına…

Başkan Okay’ı tanıyanlar bilir, Kahramanmaraş’ın en mütevazı belediye başkanı… Bunda herkes benim gibi hemfikirdir.

Kapısı sonuna kadar açık, randevu gerekmeden girilen, telefonu gece gündüz cevaplayan, numarasını değiştirmeyen üç-beş başkandan biridir.

2014 yılına kadar Dulkadiroğlu İlçesinin özellikle kırsal bölgeleri en az yatırım alan bölgelerindendi. ‘merkeze bağlı köy’ demeye bile bin şahit gösterilecek bu yerleşim yerlerini şimdi bir görün.

Büyükşehir içme suyu ve altyapılarını tamamladı, yolları, köy içi düzenlemeleri ve sosyal tesisleri Dulkadiroğlu belediyesi tarafından yapıldı.

Genellikle köyde yaşayan insanlar yaşam refahını düşünmezler, her şeye razı bir yaşam felsefesi güderler. Bu düşünce Başkan Okay’ın projeleri ile değişti. Özellikle kırsal şenlendi. Büyükşehir ile statüleri mahalle olan bu yerleşim alanları gerçek anlamda isminin hakkını almaya başladı.

Şehir içerisindeki sokak sağlamlaştırmalarını, turizme hitap eden restorasyonu biten ve devam eden konakları, Mutfak Müzesini, Ahır dağı eteklerine yapılan bungalov evleri, parkları, kar festivallerini, hayatında ilk defa havuz gören kenar mahalle çocuklarına verilen hizmetleri, gençlik merkezlerini dahasını yazmayacağım. Turizme yaptıkları yatırım kendini göstermeye başladı. Hem yöresel yemekleri unutturmayan ve öğreten mutfak müzesi her hafta yüzlerce il dışından gelen misafirleri ağırladığını da hatırlatmak istiyorum.

22 yıldır bu meslekte yoğrulan bir insan olarak Başkan Necati Okay’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanlarından istediği kriterlere uyduğunu söylemek her Dulkadiroğlulu vatandaşı mutlu ettiğine inanıyorum.

Her ilin bir koordinatör milletvekili vardır, o koordinatör milletvekili, Yerel Yönetimler Başkanıyla istişare içerisinde çalışır. Bu istişare sonucunda Başkan Okay’ın karnesinin hemşerilerinin de desteğiyle genel merkezde çok iyi olduğunu biliyorum.

Dulkadiroğlular başkanına sahip çıkıyor, çünkü her aradıklarında, her kapısını çaldıklarında güler yüzle işlerini halledip, o kapıdan mutlu bir şekilde dönebiliyor.

Milletin emanetine sonuna kadar sahip çıkan, kıt imkanlarla ilçesine hizmetin en büyüğünü yapmaya çalışan Başkan Okay’ı hemşerileri de çok seviyor.

Yıllardır çizgisinden ödün vermeden siyasetini yapan Başkan Okay, bu memlekette koltuğun insanı ne kadar mütevazı yaptığını da gösteren bir isim.

Başkan Okay’ın çok büyük ihtimalle, siyasi ayak oyunlarına gelmemesi durumunda devam edecek  7 veya 8 Belediye başkanından biri olacağına inanıyorum…

Makalemin başında yazdığım sorunun cevabını lütfen verin. Başkan Okay’dan hangi projeyi istersiniz?

YORUM EKLE
YORUMLAR
NUH MARAŞLIOĞLU
NUH MARAŞLIOĞLU - 5 ay Önce

BERTİZ BAYDEMİRLİDEN BİRİ OLARAK BAŞKANIMIZDAN VE YAPTIĞI HİZMETLERDEN MEMNUNUM. ASLA DEĞİŞMESİNDEN YANA DEĞİLİM.

istanbul
istanbul - 5 ay Önce

Size katılıyorum. Ayrıca şunu eklemek isterim:12 Şubat ilçesinde başkanlık yapmakla, Dulkadiroğlunda başkanlık yapmak aynı şey değildir. 12 Şubat ta başkanlık yapmak; alt yapısı ve zengin sakinleri sebebiyle kolaydır. Dulkadiroğlunda ise alt yapı sorunu olması ve sakinlerinin de genellikle gariban insanlar olması sebebiyle başkanlık zordur. Bu sebeple Okay Başkan'ı ben de kutluyorum.

ahmet tüfekci
ahmet tüfekci - 5 ay Önce

YÜRÜÜÜ

fatih bayazıtlı
fatih bayazıtlı - 5 ay Önce

Evet köyden mahalleye dönen yerler acayip hizmet aldı.Biz Şehrin göbeğinde Kurban bayramının ilk gününden son günüde dahil çöplerin temizliği hizmeti dahi alamadık.Belediyenin Hiçbir kurumu cevap vermedi.Pislik kokuları mahalleyi sardı.Belediye park yaptı İçine koyacakları aletler 2 yıldır siparişte diyor yetkililer. Nerden geliyorsa.Hafriyat kamyonları yol kenarlarına hafriyat döküyor belediye yok.Beton mikserleri yola beton pisliği döküyor ilgilenen yok.Mikserler yolda asfaltta yıkanıyor yok yok yok...Sahi var mı? Dulkadiroğlu belediyesi diye bir Belediye?????

Edee
Edee - 5 ay Önce

Sümer mahallesine ne yapmış. Kurban Bayramı erkenez deresine hayvan pisliği atmışlar. Kokudan geçikmiyordu. 100 defa belediyeyi aradık açan olmadı. Büyükşehir i aradım açtılar.

Ede
Ede - 5 ay Önce

En büyük projesi nedir yazsana.. Milleti avutmayın küçük şeylerle

Onikişubatli Genç
Onikişubatli Genç - 5 ay Önce

Bir de Onikişubat Belediye başkanı Mahçiçek için bir yazı bekliyoruz. Onu nasıl oveceksiniz bakalım;) yoksa onun tekrar adaylığı kesin mi?

Dulkadıroglu
Dulkadıroglu - 5 ay Önce

İlk olarak başkandan zıyade beledıyecılıkle degerlendırmek gerekırse .çalışanları resmen başkana kasıtlı çalılıyor .çevre temizlik bırumıne 3 defa dılekce vermemıze ragmen aldırış bıle edıp aramadılar ... beledıyecılık bır kısıyle olmaz ekıp işidir .necatı bey bu ekıpı yonlendıremıyor ....

maraşlı
maraşlı - 5 ay Önce

ak partinin tek adam gibi adamı okay

tugrul akp
tugrul akp - 5 ay Önce

arkadaş halk ile konuşupmu yazıyorsun yoksa kendi düşüncenmi bi dogukent yolu güneş evler yolu bi gez gör yapılan belediye bulmaca misali kışın dogukent yolu en küçük yagmurda sel mazgal bile yapadı kaç oldu arıyoruz cevap yokk yazmışsın mutlu dönüyorlar

SAMED ÇETİNTAŞ
SAMED ÇETİNTAŞ - 5 ay Önce

VAllaha eyi yalakalık etmişsin ellaham bu işi gasdeciler deeel, millet belliyecek

birisi işte
birisi işte - 5 ay Önce

"kenar mahalle çocukları" tabiri yanlış olmuş

Ahmet
Ahmet - 5 ay Önce

Dulkadiroğlu oğlunun canlanması için yeni yüzü için ayakcılıoluk gafarlı üniversite arazisinin faliyette geçmesi sütçü imam üniversitesinin bir bölümü oraya kaydırılmalı birde emeklilere toplu konut olmalı o beldeye zaten villa evler var şehrin parlatan yüzü olmalı

ede
ede - 5 ay Önce

Adam gibi adam necati okay

YENİKENT MAĞDURU
YENİKENT MAĞDURU - 5 ay Önce

Yenikent konutları projesi için ne demeli?

Arıstokrat
Arıstokrat - 5 ay Önce

Seyrantepe köyü narlıdan alınıp dulkadiroğlu belediyesine bağlandı ne yol ne toplu ulaşım aracı nede farklı Bi belediye hizmeti görmedik şükür vatandaşın aklıyla dalga geçmeyin...

Ferhusluu
Ferhusluu - 5 ay Önce

Tek başkan Mustafa Özsoy dur ve o olacak olmalıdır.!!

WQW
WQW - 5 ay Önce

KENDİLERİNİN BİREYSEL OLARAK HİÇBİR ŞANSLARI YOKTA SADECE ARKALARINA ALDIKLARI RTE RÜZGARIYLA HASBEL KADER BURALARI GÖRDÜLER. CESARETLERİ VARSA BAĞIMSIZ SEÇİME GİRSİNLER GÖRELİMKİ BU VEKİLLER İÇİNDE GEÇERLİDİR.

Abs
Abs - 5 ay Önce

Dulkadiroğlunu bilmem ama Onikişubat belediyesi gösteriş ve reklamdan başka bir şey yapmıyor adamlara Instagramdan ufak bir eleştiri yapıyoruz anında yorumumuzu siliyorlar ama öven bir yorum olduğunda teşekkürler, iltifatlar havalarda uçuyor, utanmasa adamlar yaptıkları hizmetler için daha ne istiyorsunuz diyecekler

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 5 ay Önce

SORU ŞU OLMALIYDI DULKADIROGLU DEGILDE K.MARAS TA AK PARTI KAZANIRMI OLSAYDI EMIN OLUN YERLE BIR OLACAKLAR BIR CHPLI OLARAK KONUYA AÇIKLIK GETIRELIM BEGENMEDIGINIZ INSANIN ÖNÜNÜ 12 ŞUBAT VE BÜYÜK SEHIR BELEDIYESI SUREKLI ENGELLEDI ADAM BIRSEY ISTIYOR ERKOC YAPAMAZSIN DIYOR ADAM NE YAPSIN

Ahmet
Ahmet - 5 ay Önce

Gazetecimizin mankenlik mi yapıyorsun bu ne ya!

MURAT BALIKÇI
MURAT BALIKÇI - 5 ay Önce

BAŞKAN OKAY ADAM GİBİ ADAM UKALA DEĞİL VE TEK RÜŞVET ALMAYAN BELEDİYE BUNU HERKES NET BİLİYOR. BEYİN TAKIMI GÜZEL ÖZEL KALEMİ DE SÜREKLİ ARAŞTIRIYOR.

akp
akp - 5 ay Önce

Sayın Mesut Tuğrul bey bir yazıda 12 Şubat ve Büyükşehir için bir yazı istiyoruz yorumları görelim o zaman


banner240

banner235

banner154

banner224