Bozüyük’te Şeb-i Arus Töreni

Bozüyük Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından düzenlenen Hz. Mevlana’yı anma törenleri, Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.Düzenlenen Şeb-i Arus törenine, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Bilecik İl...

Bozüyük’te Şeb-i Arus Töreni
Bozüyük Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından düzenlenen Hz. Mevlana’yı anma törenleri, Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Düzenlenen Şeb-i Arus törenine, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Bozüyük Garnizon Komutanı Binbaşı Alper Koç, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcıları Ali Avcıoğlu ve Nazmi Kuru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Levent Susam ve çok sayıda Mevlana aşığı Bozüyük’lü katıldı.
Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinden oluşturulan müzik ekibi, birbirinden güzel müzikleri icra ederken, Mevlana’nın Şems ile buluşması ve yaşamı sahnede canlandırıldı. Şiirsel bir dil ile anlatılan Mevlana’nın hayatı salonda bulunanları oldukça etkilerken, gecenin sonunda Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği tarafından semazen gösterisi düzenlendi. Programın ardından sahneye gelen Bozüyük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Levent Susam, böyle bir gecede aramızda bulunan sayın protokol üyelerime ve vatandaşlara çok teşekkür ederek, "Eğitmenlerimizi tebrik ediyorum" dedi.
Geceyi düzenleyenlere hediyelerini takdim etmek için sahneye gelen Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman ise, “Vuslatın 743. yıldönümünde Mevlana’yı anmak için bu geceyi düzenleyen ve hayatını bu şekilde bizlere sunmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hepinizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
Program, hediye takdimi ile sona ererken, anma törenini düzenleyen eğitmenler salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154