Sanat Güneşi Zeki Müren, ölümünün 20. yılında Bilecik’te şarkılarla anıldı

Sanat güneşi Zeki Müren, Bilecik Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından ölümünün 20. yılı nedeniyle gerçekleştirilen konser ile anıldı.Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Belediye...

Sanat Güneşi Zeki Müren, ölümünün 20. yılında Bilecik’te şarkılarla anıldı
Sanat güneşi Zeki Müren, Bilecik Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından ölümünün 20. yılı nedeniyle gerçekleştirilen konser ile anıldı.
Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ile sanatseverler katıldı. Koro şefi Tuncay Dağlı’nın yönettiği ve Sunuculuğunu Mete Ayaz’ın yaptığı Türk Sanat Müziği Korosu, Zeki Müren’in şarkılarını seslendirdi.
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, etkinlik sonunda yaptığı konuşmada, Zeki Müren gibi güzide sanatçıların her zaman yetişmediğini söyledi. Bilecik Belediyesi’nin kültür ve sanat alanında gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, sözlerine şöyle devam etti:
"Öncelikle bu akşam buraya teşrif ettiğiniz ve yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyor, saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Çok değerli Hocamız Tuncay Bey’in nezaretinde sanatçılarımız ve koromuzun hazırladığı bu güzel konserde, Sanat Güneşimiz Zeki Müren’in vefatının 20. senei devriyesinde bu güzel anları bizlere yaşattıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. Sanat Güneşimiz Zeki Müren’i bu vesileyle, hayır ve minnetle anıyoruz. Gerçekten onun gibi sanatçılar her zaman yetişmez. Eserleri bugün yüzleri buluyor. Gerçekten medeniyetimizde önemli izleri var. Bir devlet, bir millet ve bir medeniyet gerçekten kolay oluşmuyor. Bu vesileyle ülkemiz çok önemli bir süreçten geçiyor. Bu bayrağın bu vatan üzerinde dalgalanması için kanını akıtan ve emeğini akıtan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şu ana kadar canlarını yitiren tüm şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Onların torunları olarak, bizler de onlara layık bir şekilde, aldığımız bu bayrağı İnşallah 2023, 2053 ve 2071’lere ulaştırmak gayretinde olacağız."
"Bilecik’te güzel bir kültür evi yapmaya var mıyız?"
Gerçekleştirilen programda güzel bir müjdeyi de veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, "Gerçekten sanat çok önemli. Şehirlerde birçok şeyi yapabilirsiniz. Ama sanata ve kültüre gereken değeri vermezseniz birçok şeyi yapmamış olursunuz. Bizler gerçekten bu güne kadar çok şükürler olsun ki kültür ve sanatta çok güzel şeyler yaptık. Buradan da sizlere ve koromuz ekibine bir müjdeyi vermek istiyorum. Böyle güzel organizasyonları daha güzel yapmak için İnşallah 2017 yılı içinde Bilecik’e bir Kültür Evi yapmaya var mıyız? İnşallah hemen kafamızda bir projemiz de hazır. Önümüzdeki yıl bu güzel çalışmayı gerçekleştireceğiz diyorum. Artık bu konserleri daha kısa süreli gerçekleştirirsek, kulaklarımız pasını devamlı bir şekilde silmiş olursunuz. Ben bu akşamı bizlere yaşattıkları için başta Tuncay Hocamız ve Sunucumuz Mete Bey ile koromuz ekibine teşekkür ediyorum. Cenabı Hak, huzur, kardeşlik ve mutluluk içinde bizleri yeni yıla ve yeni yıllara kavuştursun" dedi.
Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Prof. Dr. Taş, koro şefi Dağlı’ya, üzerinde Zeki Müren’in fotoğrafının bulunduğu tablo ve mikrofon hediye ederken Belediye Başkanı Selim Yağcı ayrıca koro ekibine de yeni yıl hediyesi takdim etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154