KSÜ'de "Büyük Veri ve Yapay Zeka" konferansı düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Bilgi Güvenliği Öğrenci Topluluğu tarafından "Büyük Veri ve Yapay Zeka" konulu konferans düzenlendi.

BİLİM TEKNOLOJİ 26.09.2019, 22:55
KSÜ'de "Büyük Veri ve Yapay Zeka" konferansı düzenlendi
banner257

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Bilgi Güvenliği Öğrenci Topluluğu tarafından "Büyük Veri ve Yapay Zeka" konulu konferans düzenlendi.

Rektör Vekili Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansta, yapay zekanın önemine dikkat çekti.

Türkiye'nin dijital dönüşüm stratejisi kapsamında son yıllarda bilişim alanında çok önemli kazanımlar elde edildiğine dikkat çeken Okumuş, büyük veri ve yapay zekanın bilgisayar mühendisliği alanındaki güncel konumuna ve önemine dikkat çekerek, ileriki yıllarda teknolojik gelişmelerin büyük kısmında büyük veri ve yapay zeka birlikteliğinin etkili olacağına işaret etti. 

Açılış konuşmasının ardından Gitti Gidiyor Yapay Zeka Birim Yetkilisi Remzi Düzağaç da "Büyük Veri ve Yapay Zeka" konulu sunum yaptı.

Büyük veri işleme programları hakkında bilgiler veren Düzağaç, kodlama dilleri ve yazılım alanındaki gelişmelere ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.

Konferans, katılımcıların konuya ilişkin sorularının cevaplandırmasının ardından son buldu. 

Yorumlar (2)
Yapalakli ökkeş 2 yıl önce
Hocam Sogan sarimsak patates üretimi ve verimi üzerine yetistirsek gençleri, robotiki, mekaniki,triptonik isleri erken veriysiz gibi geliy önce dil , matematik ,fizik öğrettikten sonra universite eğitimini tamamladiktan sonra, mühendisleri teknikerlere versek ve ehil yetistirtsek daha iyi olmiy mi ? Dünya evvel(bu evvel nedemek diye google yazan vardir) fizik matematik dil ögretiy ondan sonra yapay zekaya geçiy
başkan44 2 yıl önce
olan şeyleri tekrarlıyoruz geliştirdiğimiz hiç bişey yok yabay zeka neyki diş fırçasını bile dışardan alıyoruz .bi ihaleyi bile vatandaşa yar etmeyen ağa dayılar izin verirlermi bişey üretilmesine amerikaya rest çekenler yalan yere ,onların ürünlerini pazarlıyor biryandanda.ama ümmet uyanacak inanıyorum
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20