Artuklu Üniversitesi “MAU Mobili” hayata geçirdi

Mardin Artuklu Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yönetici, öğretim üyesi ve öğrencilerin bilgi yönetim sisteminde yer alan verilerine erişebilmesi, aynı zamanda üniversite ile ilgili çeşitli konularda bilgi vermek, kullanıcıların...

Artuklu Üniversitesi “MAU Mobili” hayata geçirdi

Mardin Artuklu Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yönetici, öğretim üyesi ve öğrencilerin bilgi yönetim sisteminde yer alan verilerine erişebilmesi, aynı zamanda üniversite ile ilgili çeşitli konularda bilgi vermek, kullanıcıların duyuru, haber ve etkinliklere kolayca ulaşmasını sağlamak amacıyla “MAU Mobil” uygulamasını hayata geçirdi.

Mardin Artuklu Üniversitesi öğrenci ve öğretim üyelerinin günlük yaşamda ihtiyaç duydukları çok sayıda işlemi birkaç tuş ile yapabilmelerini sağlayan “MAU Mobil” uygulaması Türkiye’nin en gelişmiş sayılı mobil uygulamaları arasında yer alıyor. Android ve iOS platformlarında kullanıma sunulan Mardin Artuklu Üniversitesi mobil uygulaması “MAU Mobil” ile üniversitenin internet sitesinde yayınlanan duyurulara, haberlere ve etkinliklere kolayca erişim sağlanabildiği gibi, üniversite bünyesinde yer alan bütün akademik ve idari birimlere rahatlıkla ulaşılabileceği bildirildi. Etkinlikler, sosyal ağlar, öğrenci bilgi sistemi, yemek menüsü gibi içerikleri barındıran “MAU Mobil” uygulamasının Mardin Artuklu Üniversitesine erişim sağlamak isteyen genel kullanıcıların yanı sıra öğrencilere, akademisyenlere ve idarecilere büyük bir kolaylık sağlayacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, “Bununla kullanıcılar, üniversite bünyesinde yapılacak kültür, sanat etkinlikleri ve konferanslar gibi etkinliklerden de haberdar olacağının altını çizerek uygulamayı telefon ve tabletlerine yükleyerek mekan sınırlaması olmadan bilgiye ulaşmanın konforunu yaşayacaklar” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126