Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi teknolojiyle donatıldı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Turkcell arasında, ‘Merhaba Umut Projesi’ İşbirliği Protokolü imzalandı. AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün’ün imza attığı protokol kapsamında Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi teknolojiyle donatıldı.

Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi teknolojiyle donatıldı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Turkcell arasında, ‘Merhaba Umut Projesi’ İşbirliği Protokolü imzalandı. AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün’ün imza attığı protokol kapsamında Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi teknolojiyle donatıldı.

Turkcell, proje ile çocuk ve gençlere özel Arapça Khan Akademi K-12 eğitimleri, yetişkinler için haber, sağlık ve günlük yaşama dair içerikler ile Türkçe öğrenme olanağı sağlayacak.Merkezde ayrıca yüksek hızlı fiber interneti ücretsiz sunacak.

Türkiye’nin insani yardımda bir süper güç olduğunu söyleyen Bütün, “Bugün Türkiye’de yaşayan 3 milyon Suriyeli’nin 1.7 milyonuna Turkcell olarak hizmet veriyoruz. 2014’te ilk Arapça Çağrı Merkezini açtık. 2016 yılının Eylül ayında Birleşmiş Millet Genel Kurulu döneminde New York’ta Merhaba Umut mobil uygulamamızı lanse ettik. Bu uygulamamızla hem Birleşmiş Milletler hem de Dünya GSM Birliği’nden (GSMA) ödül aldık. 615 bin kişi tarafından indirilen uygulamada Türkçe öğrenme kartları 400 milyon kez görüntülendi. Sesli tercüme kullanımı 10 milyona ulaştı.Bu yıl da Merhaba Umut Teknoloji Merkezi’ni hayata geçiriyoruz. Fiber internet altyapısı ve teknolojik ekipmanlarıyla merkezde, çocukları teknolojiyle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Güllüoğlu da insani yardım alanında kamu-özel sektör iş birliğinin önemini vurgulayarak bu iş birliğinin savaş ve doğal afetlerde hayati değerde olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mağdur halkın mağdur bireyi
mağdur halkın mağdur bireyi - 12 ay Önce

çogu vatandaşlarım mülteciyardıma muhtaç gözüyle bakıyorlar. fakat bunların hepsi yardıma muhtaç değil. 18-30 yaş arası ızbandut gibi geziyorlar trabzon caddesinde. yazık günah hemşerim KAHRAMANMARAŞ halkı bunlardan zaten şikayetçi. çoluğumuz çocugumuz dışarı çıkamaz oldu. adamlar şehri iyice sahiplendiler. gerçi adam da denilmez ama insan müsvettelerine. saçlarında bir kilo jöle kollarında aptal aptal simgeler. ne karşıdan gelene yol verme nezaketine sahipler ne de toplum içerisinde kısık sesle konuşayım da kimse rahatsız olmasın düşüncesi var. tamamıyla insan dışı varlık bunlar. hepsine sözüm yok illa ki adam insan olanı vardır lakin şu bir gerçek ki %85'i insan dışı bunların. SONUÇ OLARAK SAYIN YETKİLİLER BUNLARIN FİBER NETİNİ DÜŞÜNECEĞİNE KENDİ TOPLUMUNUN HAKLARINI DÜŞÜN TÜRK MİLLETİNE VERDİĞİ RAHATSIZLIĞI Bİ GÖR ÇARŞININ PİAZZANIN İÇİNE ETTİKLERİNİ GÖR. SİZİN GİBİ YÖNETİCİLERİ ALLAH TEZ ZAMANDA BAŞIMIZDAN EKSİK EDER İNŞALLAH. DIŞ KAPININ DIŞ MANDALINI DEĞİL HALKINI DÜŞÜN!!!

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 12 ay Önce

lan bunlar bizle dalgamı geçiyorlar yoksa vatandaşın sabrını mı deniyorlar....

HALK
HALK - 12 ay Önce

YAZIKLAR OLSUN BU VATAN HAİNLİĞİDİR PARA YOK DİYE AĞLAYAN KÖRLER NEDEN BU KADAR DÜŞMANLARA PARA HARCAR NEDEN HER GÜN BUNCA HAİN BESLENİR BUNUN HESABINI KİM VERECEK YA BU KADAR DA AŞAĞILIK ŞEREFSİZLİK AYMAZLIK HAİNLİK GÖRMEDİ TÜRK DEVLETİ

cenk
cenk - 12 ay Önce

Valla benim evde bırakın fiber hızlısını hiç internet yok.

Mert Tunç
Mert Tunç - 12 ay Önce

Benim ödediğim vergilerle ben aynı hizmeti alamıyorum buna sebeb olan devletin en başından en sonuna kadar hakkım zıkkım olsun. Maraşlılar uyuyun ana caddelerde yüzlercesi cirit atıyor korkudan yaklaşamıyoruz yedirin içirin töretin ki ülkede Türk kalmasın. Sütçü İmamın kemikleri mezarında sızlıyor. Yarın bu yaptıklarınız için utanın. Ben Akepeye bir daha oy vermeyecem yazıklar olsun

gökhan
gökhan - 12 ay Önce

biz gidelim siz memleketi suriyelilere verin daha güzel olur yalakalar.

Nasıl yani
Nasıl yani - 12 ay Önce

Yahu biz evimize internet altyapısı gelsin diye 3 aydır uğraşıyoruz. Adamların barınma merkezinde bile fiber internet var. Vatandaşını Suriyelinden düşük görenlere lanet olsun.

Mehmet
Mehmet - 12 ay Önce

Verin ne var ne yok verin vatandasiniza değil bunlara bakın siz

Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

Suriye vatandaşlığına nasıl geçiliyor beyler?

Omer guzel
Omer guzel - 12 ay Önce

Bu ne aymazliktir . Şu bedava elektrik doğalgaz.ilaç hastane birde internet ben bir gün elektrik i geç yatirsam kesiyorlar zehir zikkim olsun..

akpli
akpli - 12 ay Önce

Ver mehteri ver mehteri

mağdur halkın mağdur bireyi
mağdur halkın mağdur bireyi - 12 ay Önce

HALKI AYAKLANDIRMAYA RAMAK KALDIK. GİTTİĞİNİZ YOL YOL DEĞİL.

eloğlu
eloğlu - 12 ay Önce

Bu kadar ''işgüzarlık'' ne memleket bee..

Vatandaş46
Vatandaş46 - 12 ay Önce

Abi ben suriyeli vatandaşlığına geçiyorum hemen , onlar mı mülteci ben mı multecıyım ??

mağdur halkın mağdur bireyi
mağdur halkın mağdur bireyi - 12 ay Önce

SURİYELİLERDEN DAHA MUHTAÇ OLAN VATANDAŞLARIMIZ VAR BİZİM. ÜSTELİK İNTERNET B...KUNA DEĞİL BİR KURU EKMEĞE İHTİYACI OLAN HALKINA ÖNCELİK VER! HER İŞİNİZ GÖSTERİŞ HER İŞİNİZ REKLAMASYON YAZIK GÜNAH AYIBI BİLMEZ MİSİNİZ SİZ DE HİÇ Mİ EDEP HAYA YOK? İNŞALLAH O SURİYELİLER GÜN GELİR SİZİN DE TIRNAĞINIZA TAŞ DA DEĞDİRİR DE DERDİMİZİ O ZAMAN ANLARSINIZ KOLTUK SEVDALISI VATANPERVERLİKTEN MAĞDUR KALMIŞ DÜŞÜNCE FAKİRLERİ.

Vesselam
Vesselam - 12 ay Önce

Burası karışır yerimi alayım..

mustafa
mustafa - 12 ay Önce

onlar vip vatandaş sanırım bizi iyiden iyiye dışladılar...

furkan
furkan - 12 ay Önce

seçimler yaklaşıyor nasıl olsa göreceğiz milletin parasını dağıtmak neymiş..

furkan
furkan @furkan - 12 ay Önce

2019 seçimleri farklı olacak kendileri de biliyor göreceksiniz..Herşeyin bir sonu olur

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı @furkan - 12 ay Önce

değişen hiçbir şey olmaz merak etme.Hadi şimdi ver koçum mehteri...

SARI
SARI - 12 ay Önce

suriyenin onurlu ları ülkesini terk etmedi şehit oldu onursuz gurur suz olaları kaçtı bizim devlet ne kadar onursuz gurur suz seviciymiş bun lara ver len degerin onda biri bize veril miyor

SARI
SARI - 12 ay Önce

EN AZ Maraş lılar da suriyeliler kadar İNSAN YA

Mehmet
Mehmet - 12 ay Önce

Bu hizmeti biz de bekliyoruz aylardır dogukentte bulunan daireme internet çektirmek istiyorum ancak pot yok diyorlar dilekçe vereli aylar oldu..

mehmet
mehmet - 12 ay Önce

2019 seçimleri bir daha gözden geçirilmelidir.bu kadar uyku kafi.

önce vatan önce vatandaş
önce vatan önce vatandaş - 12 ay Önce

sinan efendi sen okudun da ne değişti?
ne kadar bilgilisin şaşırdık bu kadar insana akıl vermeye kalkmazdan önce kendin biraz bilgi sahibi ol önce.
turkcell bedava vermiş diyorsun bilmem ne diyorsun
burası türkiye ve burada yöneticiler var yetkililer var
bu ülkede bu kişilerin onayı olmadan yatırım yapamazlar.
sözün özü çadırdakiler biraz daha +18 film izleyip sanal ortamdan ülkemizin kızlarına sarkıntılık yapmasına müsade edeceğine bu imkanı o dinsizlere sağlayacağına yorumda da mağduriyetlerini dile getiren vatandaşlarımız mahali sorunlarını gidermek üzere kullandırabilirdi bu imkanı.
DİYELİM Kİ BUNU BAŞARAMAZDI FİRMA SURİYELİLERE İMKAN VERMEK İSTEDİ
o zaman kurgu 2
bu suriyeliler yüzünden insanlar sürekli taciz şikayetinde bulunuyor.
bu gelen abaza ahmaklar türk halkına şiddet veya cinsel içerikli taciz de bulunuyorlar.
en azından ortada bulunan sanal tacizlerin artmasına sebebiyet vermek yerine bu geliştirmeye izin vermeyerek siber suçu arttırmamaya olanak tanıyabilirlerdi.

cem sabancı
cem sabancı @önce vatan önce vatandaş - 12 ay Önce

sinan suriyeliler başına iş mi getirdi ne bu suriyeli aşkı :D

mağdur halkın mağdur bireyi
mağdur halkın mağdur bireyi @önce vatan önce vatandaş - 12 ay Önce

önce vatan sana katılıyorum kardeşim.
sinan kardeş sende boş konuşma adam suriyeliler ne halt yediğinden bahsetmiş sen laf çarpıtarak 3 yaşında çocuk gibi konuşuyorsun. suriyeliler ne ... yeiğinden haberin yok konuşuyorsun. diyelimki dediğin gibi bizimki o tarz film izleme niyetinde sen o filmi izleyen de ne olursa olsun önce kendi adamına öncelik vereceksin. ne olursa olsun önce kendi hemşerinin yanında olmalısın. adam suriyelilerin ne niyetli kullandığından bahsetmiş sen izliyorsun demek ki diyorsun. bu ne cehalettir arkadaş.
gördüğüm kadarıyla sende bir vatan hainliği söz konusu kütüğünü araştırmalısın bence.

önce vatan önce vatandaş
önce vatan önce vatandaş @önce vatan önce vatandaş - 12 ay Önce

boşuna dememiş atalar " etme cahil ile muhabbet küstürürsün silme ... çizdirirsin " diye.
sen evinde kaba etinin üzerinde otururarak siyaset yaparken benim günlerim suriyelilerin arasında geçti. onların ne halt ettiklerini vs ziyadesiyle işittim gördüm.
sen zahmet edip bir gazete okusaydın en azından bu kadar cahil olmazdın.
hoş karşımda ki insanın fiziki yaşı nedir bilmiyorum ama belli olan bir durum var ki IQ bayağı geri ki yaşlardan seyrediyor. kullandığğın cümlelerin basitliği o kadar aşikar ki beni utandırdın resmen kimi muhatap almışım ki ben?
kahramanmaraş büyükşehir oldu buna rağmen halkın mağduriyetleri var hala. bu mağduriyetler arasında bir çok nedenle birlikte internet sorunu yaşayan insanlarımız var en azından onlara yöneltilebilirdi bu hizmet.
BİZİM EVİMİZDE DERS ÇALIŞAN NETTEN DERS İZLEYEN İNSANLARIMIZ VAR!
senin ve suriyeliler gibi fuzuli işgal de bulunanlar değil!
benim lafımla değil varsa kendi kapasiten onunla hareket et.
seni okumaya davet ediyorum.

Vatandaş Rıza
Vatandaş Rıza @önce vatan önce vatandaş - 12 ay Önce

Sinan Bey kardeşim. Herkes ne yazmış sen ne yazıyorsun? Aklın yolu bir değil mi? Bari bu sefer eleştir partini!

SİNAN
SİNAN @önce vatan önce vatandaş - 12 ay Önce

Sen Fiber internetten sadece siber suç anlıyorsan +18 film izlenir diyorsan abazanlığı artırır diyorsan tacizi artırır diyorsan demek ki fiber interneti bu gözle görüyor ve böyle kullanıyorsun demek ki
ben dururken suriyeli izlemesin demek istiyorsun herhalde kızgınlığın bundan olabilir mi

SALMAN
SALMAN - 12 ay Önce

BİNEVLER ÇOCUK HASTANESİNİN ORADA OTURUYORUM. ŞU MEMLEKETTE SURİYELİLERE YAPILAN HİZMET KADAR KENDİ VATANDAŞLARINA YAPMADILAR! BİZİM BİNADA CADDEDE ADSL VAR 8MBS BİLE ÇEKMİYOR.

maraşlı
maraşlı - 12 ay Önce

digiturkte bağlayında maçlardan yoksun kalmasınlar

SARI
SARI - 12 ay Önce

suriyelilere birde DİBLAMATİK dokunulmazlık verin

mustafa
mustafa - 12 ay Önce

bunlardan da bu beklenir adamlara heyşey beleş oldu o he güzel ye iç yat gez toz para nasıl olsa geliyor zaten

KÜRŞAT46
KÜRŞAT46 - 12 ay Önce

birinci sınıf (!) vatandaşlara hayırlı (!) olsun

VELİ
VELİ - 12 ay Önce

OHHH HAYAT BUNLARA GÜZELLL
ULAN ARKADAŞ BU NEDİR YAW

Recep
Recep - 12 ay Önce

AKP'ye Oy verirken düşünecektiniz. Ağlamanın faydası yok.

Terolarli
Terolarli - 12 ay Önce

iyi ya bizim köyede faydasi olur hizli internetin iyi bir hizmet yerinde

Sinan
Sinan - 12 ay Önce

Haberde aynen şöyle yazmış
"Turkcell, proje ile çocuk ve gençlere özel Arapça Khan Akademi K-12 eğitimleri, yetişkinler için haber, sağlık ve günlük yaşama dair içerikler ile Türkçe öğrenme olanağı sağlayacak.Merkezde ayrıca yüksek hızlı fiber interneti ücretsiz sunacak."
Haberi doğru dürüst okuyun beyler işinize geldiği gibi anlamayın bedava veren turkcell kurumu adamlar isterse bedava verir size ne oluyor anlamadım
devlete saydırıp durmayın içinizdeki suriyeli düşmanlığı gözünüzü kör ediyor haberiniz yok
gaza gelmeyin

Nasıl yani
Nasıl yani @Sinan - 12 ay Önce

Sinan kardeşim, o internet oraya gelene kadar bazı altyapılar kurulur. Türkcell bedava internet veriyor olabilir. Peki ya altyapıyı oluşturan Türk Telekom necidir? Millet burada evime internet çekemiyorum diyor alt yapı eksikliğinden bahsediyor sende iyi okuyun diyorsun. Kardeş sen okuduğunu iyi anlayamamışsın. Türk Telekom altyapı kuracak her türlü faturasını takır takır ödeyen vatandaş da o hizmeti alacak. Sen vatandaşından önce bunları düşünürsen hem kurumun hem de devletin güvenine ve geleceğine darbe vurursun. Anlaşılmıştır umarım.

mustafa
mustafa @Sinan - 12 ay Önce

bedava veren turkcell kurumu değil mi bedava çok çok bedava geçtiğimiz ay içerisinde Torba yasa ile ağırlıklı yabancı 3 Şirketin (Telekom, Turkcell, Vodafone) yaklaşık 5 Milyar TL kamu borcu fiilen silindi neymiş efendim bedava bu gariban Türk vatandaşının ödediği vergiler öyle yada böyle heba ediliyor...


SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126