Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi teknolojiyle donatıldı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Turkcell arasında, ‘Merhaba Umut Projesi’ İşbirliği Protokolü imzalandı. AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün’ün imza attığı protokol kapsamında Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi teknolojiyle donatıldı.

Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi teknolojiyle donatıldı.
banner208

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Turkcell arasında, ‘Merhaba Umut Projesi’ İşbirliği Protokolü imzalandı. AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün’ün imza attığı protokol kapsamında Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi teknolojiyle donatıldı.

Turkcell, proje ile çocuk ve gençlere özel Arapça Khan Akademi K-12 eğitimleri, yetişkinler için haber, sağlık ve günlük yaşama dair içerikler ile Türkçe öğrenme olanağı sağlayacak.Merkezde ayrıca yüksek hızlı fiber interneti ücretsiz sunacak.

Türkiye’nin insani yardımda bir süper güç olduğunu söyleyen Bütün, “Bugün Türkiye’de yaşayan 3 milyon Suriyeli’nin 1.7 milyonuna Turkcell olarak hizmet veriyoruz. 2014’te ilk Arapça Çağrı Merkezini açtık. 2016 yılının Eylül ayında Birleşmiş Millet Genel Kurulu döneminde New York’ta Merhaba Umut mobil uygulamamızı lanse ettik. Bu uygulamamızla hem Birleşmiş Milletler hem de Dünya GSM Birliği’nden (GSMA) ödül aldık. 615 bin kişi tarafından indirilen uygulamada Türkçe öğrenme kartları 400 milyon kez görüntülendi. Sesli tercüme kullanımı 10 milyona ulaştı.Bu yıl da Merhaba Umut Teknoloji Merkezi’ni hayata geçiriyoruz. Fiber internet altyapısı ve teknolojik ekipmanlarıyla merkezde, çocukları teknolojiyle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Güllüoğlu da insani yardım alanında kamu-özel sektör iş birliğinin önemini vurgulayarak bu iş birliğinin savaş ve doğal afetlerde hayati değerde olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mağdur halkın mağdur bireyi
mağdur halkın mağdur bireyi - 4 ay Önce

çogu vatandaşlarım mülteciyardıma muhtaç gözüyle bakıyorlar. fakat bunların hepsi yardıma muhtaç değil. 18-30 yaş arası ızbandut gibi geziyorlar trabzon caddesinde. yazık günah hemşerim KAHRAMANMARAŞ halkı bunlardan zaten şikayetçi. çoluğumuz çocugumuz dışarı çıkamaz oldu. adamlar şehri iyice sahiplendiler. gerçi adam da denilmez ama insan müsvettelerine. saçlarında bir kilo jöle kollarında aptal aptal simgeler. ne karşıdan gelene yol verme nezaketine sahipler ne de toplum içerisinde kısık sesle konuşayım da kimse rahatsız olmasın düşüncesi var. tamamıyla insan dışı varlık bunlar. hepsine sözüm yok illa ki adam insan olanı vardır lakin şu bir gerçek ki %85'i insan dışı bunların. SONUÇ OLARAK SAYIN YETKİLİLER BUNLARIN FİBER NETİNİ DÜŞÜNECEĞİNE KENDİ TOPLUMUNUN HAKLARINI DÜŞÜN TÜRK MİLLETİNE VERDİĞİ RAHATSIZLIĞI Bİ GÖR ÇARŞININ PİAZZANIN İÇİNE ETTİKLERİNİ GÖR. SİZİN GİBİ YÖNETİCİLERİ ALLAH TEZ ZAMANDA BAŞIMIZDAN EKSİK EDER İNŞALLAH. DIŞ KAPININ DIŞ MANDALINI DEĞİL HALKINI DÜŞÜN!!!

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 4 ay Önce

lan bunlar bizle dalgamı geçiyorlar yoksa vatandaşın sabrını mı deniyorlar....

HALK
HALK - 4 ay Önce

YAZIKLAR OLSUN BU VATAN HAİNLİĞİDİR PARA YOK DİYE AĞLAYAN KÖRLER NEDEN BU KADAR DÜŞMANLARA PARA HARCAR NEDEN HER GÜN BUNCA HAİN BESLENİR BUNUN HESABINI KİM VERECEK YA BU KADAR DA AŞAĞILIK ŞEREFSİZLİK AYMAZLIK HAİNLİK GÖRMEDİ TÜRK DEVLETİ

cenk
cenk - 4 ay Önce

Valla benim evde bırakın fiber hızlısını hiç internet yok.

Mert Tunç
Mert Tunç - 4 ay Önce

Benim ödediğim vergilerle ben aynı hizmeti alamıyorum buna sebeb olan devletin en başından en sonuna kadar hakkım zıkkım olsun. Maraşlılar uyuyun ana caddelerde yüzlercesi cirit atıyor korkudan yaklaşamıyoruz yedirin içirin töretin ki ülkede Türk kalmasın. Sütçü İmamın kemikleri mezarında sızlıyor. Yarın bu yaptıklarınız için utanın. Ben Akepeye bir daha oy vermeyecem yazıklar olsun

gökhan
gökhan - 4 ay Önce

biz gidelim siz memleketi suriyelilere verin daha güzel olur yalakalar.

Nasıl yani
Nasıl yani - 4 ay Önce

Yahu biz evimize internet altyapısı gelsin diye 3 aydır uğraşıyoruz. Adamların barınma merkezinde bile fiber internet var. Vatandaşını Suriyelinden düşük görenlere lanet olsun.

Mehmet
Mehmet - 4 ay Önce

Verin ne var ne yok verin vatandasiniza değil bunlara bakın siz


SIRADAKİ HABER

banner215

banner122

banner124

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225