Biraz insaf

 Geçmişini bilmeyen, tarihini tanımayan bir ülke, ezilmeye ve batmaya yüz  tutmuştur. Bizim tarihimiz o kadar şanlıdır ki, benim diyen ülkelerin topraklarında dahi, aziz şehitlerimizin kanları mevcuttur. Dile kolay, 700 yıl hüküm süren bir imparatorluk ve daha evveliyatı olan ‘’Türk Devletleri’nden  söz ediyorum.

Geçen  hafta, televizyonlarda gördüğümüz ve benim göğsümün kabardığı bir olaydan bahsetmek istiyorum.

Yer Ankara Cumhurbaşkanlığı Sarayı: Cumhurbaşkanı’mız 16 Türk Devleti’ni simgeleyen, cengaver askerlerin arasından, merdivenlerden iniyor ve Filistin Devlet Başkan’ı: Mahmut Abbas’la poz veriyor. Adeta, tüm dünyaya, bizler gücümüzü bu 16 Devlet’ten aldık, geçmiş tarihimizle ayaktayız, güçlüyüz, size o günleri hatırlatırız, hülasasıydı.

Ne yazık ki, bazı hazmedemeyen çevreler, bu yeniliği ‘’kıyafet balosu’’ diye karalamaya çalıştılar. Artık bu kesimin temel özelliklerini biliyoruz. Yeni ne varsa karşı çıkmak! Recep Tayyip Erdoğan ne ediyorsa karalamak!

Bir kısım sırf kıskançlığından, alışkanlığından vazgeçemediğinden, siyasi hırsından ve ihanetten bu yeniliklere kabullenmeyi zorlanıyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı yapılıyor karşı çıkılıyor. Kamuda başörtüsü yasağı kalkıyor karşı çıkılıyor. Kur’an-ı Kerim, Siyer, Osmanlıca dersleri konulmasına karşı çıkılıyor. 

Bunun gibi daha bir çok yenilik, Türkiye’yi normalleştirirken bazı stotükocu kesimler anormallaştirmeye çalıştırıyorlar. Şu ince noktayı anlamamız lazım. Bu yapılanları, kişi  veya siyasi olarak düşünmememiz gerekir. Hepimiz bu vatan evlatlarıyız, her yapılan, benim için, senin için, bizim için, hepimiz için…
YORUM EKLE
YORUMLAR
hacii
hacii - 4 yıl Önce

cumhurbaşkanlığı sarıyı değil gardaş cumhurbaşkanliği külli̇yesi̇... sayğilar güzel olmuş

deniz
deniz - 4 yıl Önce

yalakalığın bu kadarın ada pes... böyle bir yalakayı yazar yaptığı içinde haber46 ya teessüfler. ayıptır haber46, bu adamın yalakalık kokan yazılarını görmüyormusunuz.

musatafa akdağ
musatafa akdağ - 4 yıl Önce

bazı kesimler karanlıktan beslendiği için vatandaşın geçmişini öğrenmesi,bilinçlenmesi işlerine gelmiyorda ondan karşı çıkıyorlar halit bey.

özgür
özgür - 4 yıl Önce

beş para etmez bir yazı. bu kadarda yalakalık olmaz yahu. yüreginiz yetiyorsa muhalif bir yazı yazında görelim sizi. bu ülkede kuran-ı kerim'e kim karşı çıktı Allahtan korkun. hiç bir zaman türk olduğunu söylemeyen bir zat'ın 16 türk devletini simgeleyen bayraklarla kaçak saray'da boy göstermesi çok garip. senin saray dediğin yer kaçak bir yapı.

hülya ak
hülya ak - 4 yıl Önce

sonuna kadar haklısın

kandıralı celil
kandıralı celil - 4 yıl Önce

osmanlıyı öyle bir özlemişizki tekrar oğünler gelirmi ola.dört gözle bekliyoruz.

kul kemal
kul kemal - 4 yıl Önce

ey hemşerim, şeytani kıskananlar olaçaktır.sen yola devam et. osmanlı şahamızdır, osmanlı paşamızdır,biz atalarımıza sevdalıyız, yollarını beklemesini biliriz. elhamdülillah.

Yaralı
Yaralı - 4 yıl Önce

Bizim insanımız oturduğu yerden her şeyi bekler kendi için yapılandan mutlu olur cebine değiyosa kızar başka ülkelere gidincede anlar vatanım cennet diye

banner240

banner235

banner154

banner224