MAKÜ’de yeni akademik yıl heyecanı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) 10.kuruluş yıl dönümünde 2016-2017 Akademik Yılı açılışı gerçekleştirildi. MAKÜ Merkez Yerleşkesi’nde düzenlenen programa, MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcıları,...

MAKÜ’de yeni akademik yıl heyecanı
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) 10.kuruluş yıl dönümünde 2016-2017 Akademik Yılı açılışı gerçekleştirildi. MAKÜ Merkez Yerleşkesi’nde düzenlenen programa, MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcıları, Rektör Danışmanları, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı. Yerleşkedeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden açılış programında, MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz bir konuşma yaptı. Üniversitenin 10.kuruluş yıl dönümünde, yeni bir akademik yıl açılışını yapmaktan dolayı gurur duyduğunu dile getiren MAKÜ Rektörü Korkmaz, konuşmasında 15 Temmuz başarısız darbe girişimi ile ülkede son dönemde yaşanan olaylara da yer verdi.
“Oldukça sıcak bir yaz geçirdik” sözleriyle yaşanan olayların vehametine dikkat çeken MAKÜ Rektörü Korkmaz, “15 Temmuz’da yaşanan olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlar ve güvenlik görevlilerine Allah’tan rahmet diliyorum, yaralı ve gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Onların bu ortaya koydukları mücadele, bizlerde değişik yansımalar ortaya çıkaracaktır. Hiçbir şey gözünü görmeden çıkıp, tankın önünde durabilen bir milletin evlatları olarak, bir milletin kardeşi olmayı nasipler etmesi dileğiyle Rabbime, şükürler ve niyazlar ediyoruz” dedi
15 Temmuz’un yaşattıklarından ders çıkarılması gerektiğini dile getiren Rektör Korkmaz, “Onun için hepimizin de dediğimiz gibi yeni 15 Temmuzların yaşanmaması için güvenlik konseptine dayalı bir faaliyetler ya da önlemler açısından değil de, sosyolojik olarak bu yapının, benzer yapıların ortaya çıkışının temelleri üzerine kafa yorarak, daha güçlü sosyal yapımızı inşa etmemize, vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.
Rektör Korkmaz, “Ben üniversitemizin 2016 - 2017 yılında da; genç, dinamik, güçlü, çalışkan ekipleriyle gecesini gündüzüne katarak, yoğun bir çalışma temposunun bizi beklediğini düşünüyorum. Evet, belli zor olayları geride bıraktık, bunu hatırlayacağız ama burada kalmayacağız. Bununla yaşayamayız. Çıkardığımız derslerle önümüze daha güçlü bir şekilde bakarak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin çok daha alacağı ve gideceği yol var. Çok daha alınması gereken mesafeler var. El birliğiyle biz de, bütün üniversite camiamız olarak, yönetim ekibimiz, siz değerli öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizle birlikte bütün idari personelimizle birlikte, görevimizi layıkıyla yapmak arzusunda olacağımız bir yıl temenni ediyorum” dedi.
Rektör Korkmaz’ın konuşmasının ardından yeni akademik yıl başlangıcı öncesinde akademik ve idari personel ile öğrenciler, tatil sonrası hasret giderdiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner235

banner154

banner224