Cahit Küçükönder kime güvenerek bu defileyi düzenledi?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un veya her hangi bir yetkilinin izni olmadan İtfaiye binasında düzenlenen defilenin yankıları sürerken merak ettiklerimizi kamuoyu adına sormak istedim.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç olayı öğrenir öğrenmez, İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder’i görevden almış olup, hiçbir bilgisi ve onayı olmadığını belirtmişti.

Öncelikle soruyorum; İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder bu kararı tek başına mı verdi?

Tek başına verdiyse kime güvenerek bu kararı verdi?

Cahit Küçükönder’in İtfaiye binasında düzenlenen bu defileden bir kazancı veya çıkarı var mı?

Eğer bir çıkarı veya menfaati yok ise böyle bir kararı vermeden önce kaç defa düşündü?

İtfaiyede podyuma çıkan mankenler nerede konakladı ve ödemelerini kim yaptı?

Belediyenin her hangi bir biriminin izni ve onayı olmadan defile için bir ödeme yapıldı mı?

Cahit Küçükönder defile ücreti ve konaklama ücretlerini kendi cebinden mi karşıladı?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un onay vermediği ve bilgisi olmayan bir defileyi ne için yaptı?

Onlarca itfaiye eri defileyi izlerken, bir yangın meydana gelseydi kim müdahale edecekti?

Olayı gözlemlediğim, araştırdığım ve derin kaynaklarımdan aldığım bilgilere göre ben bu durumu ancak algı operasyonu olarak belirtebiliyorum. Şehrin acil müdahale birimi olan İtfaiye binasında böyle bir defile düzenlenmesinin başka bir açıklaması olamaz. Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin hiçbir izni ve bilgisi olmadan düzenlenmesinin Belediyeye karşı bir saldırı olduğunu düşünüyorum.

NOT: Hangi cast ajansıyla anlaşıldı, defilenin amacı neydi? Eğer her hangi bir CAST Ajansı ile anlaşılmadan bu defile düzenlendiyse, defileyi düzenleyen şahısların ellerinde her hangi bir belge veya sözleşme var mı?

Sorularımız yanıt bulacak mı onu da zaman içerisinde göreceğiz. Defileyi düzenlemeye cesaret eden herkes bu soruların muhattabidir sorularımıza da bu kadar cesurca yanıt verebilecekler mi? 

Yorumlarınızı bekliyorum kıymetli okuyucularım... 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 6 ay Önce

Sorduğunuz sorular çok güzel ama keşke cevaplarını bi gazeteci yazar olarak araştırıp bizleride aydınlatsaydınız çok daha güzel olurdu yoksa aynı soruları bizde soruyoruz..

ADMİN 46
ADMİN 46 - 6 ay Önce

BEN CEVAP VEREYİM. BABAM İTFAİYE AMİRİ K.MARAŞ BÜYÜKŞEHİRDE. BU DEFİLE KİM NE DERSE DESİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İZNİ İLE YAPILDI. BELEDİYE İZİN DİLEKÇESİ HATTA KALACAKLARI YER VE ÜCRETLER BİLE BELEDİYE BÜTÇESİ İLE YAPILDI. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN ALINMAMAK İÇİN GELDİ İTFAİYE DAİRESİNE. HEM DİLEKÇEYİ HEMDE RESMİ EVRAKLARI EKİBİ ALDI. AYRICA BELEDİYE EVRAK KAYITA BİLGİ VERDİ. ORADADA KAYIT YOK. ADAM SÜPER OYNADI. HİÇBİRYERDE DELİL YOK. ANCAK ŞUNU HESAP ETMEDİ, İYFAİYEDE ÇALIŞANLAR ŞAHİTTİR. BU ŞAHİTLERİ SUSTURAMAZ. BUNU ARAŞTIRMAK İÇİN GİZLİ TANIK YAPMALARI GEREKİR. BUNU BİZZAT BABAM GÖZELİ İLE GÖRDÜ. ŞUNU DİYENLER OLABİLİR. SENİN BABAN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANINI SEVMİYOR ONDAN YALAN SÖYLEMEDİĞİ NE BELLİ DİYE.
ŞU KADAR SÖYLEYEYİM VİCDAN MESELESİ BU.İSTEYEN İNANIR İSTEYEN İNANMAZ. AMA KESİN BİLGİ. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ HABERİ VAR. KAMUOYUNA SAYGILAR HÖRMETLER.

Dadaloglu
Dadaloglu @ADMİN 46 - 6 ay Önce

Admin 46 senin baban kim kimin adamı

haberci
haberci @ADMİN 46 - 6 ay Önce

admin 46 babanın ismini soyle

Mustafa Yıl
Mustafa Yıl @ADMİN 46 - 6 ay Önce

Madem baban amir böyle bir rezalete neden göz yumdu, babanda onlarcası gibi torpille işe girenlerden. Bu olay yerel seçimler öncesi Erkoç'a yapılmıs siyasi suikasttır. Adres bellidir yapanlar bellidir

BERABERMİSİNİZ
BERABERMİSİNİZ - 6 ay Önce

Bende sana sorayim? Sayın yazar. Belediyenin daire başkanını kontrol edemeyen ben miyim? KONTROL EDEMİYORSAN NİYE GETİRİYORSUN? Başkan haberim yok demiş? Bu defineyi düzenleyenlere ilgili muhakak belge vardır? Sayın yazar bu yayınla? Savumaya geçme birilerini? Komploysa belge koyacaksın? O kadar..

Hasan Aksu
Hasan Aksu - 6 ay Önce

Hedef Olarak İtfaiye Müdürü gösterilmekte.. Bu tamamen Yanlıştır. Hiç bir Müdür bağlı olduğu üst makamın bilgisi olmadan sadece bunu değil hiç bir işi yapamaz.. Ortada bir suç varsa suçlusu sadece İtfaiye Müdür değildir.. Suç Organizedir.. Bu defileyi düzenliyen kişi veya kişiler bu müsadeyi kimden aldılarsa açıklamaları saklamamaları gerekir.. Diğer suçlularında.. Aynı itfaiye Müdürü gibi görevden el çektirilmeleri gerekir.. Çünkü bunun Sadece İtfaiye Müdürünun organizasyonu olmadığı zaten bellidir..

Cömert
Cömert - 6 ay Önce

Paşam öncelikle seni tebrik ediyorum kahramanmaraşta okadar gazeteci varken genç bir gazetecinin bu durumu yazması bence gurur verici inşAllah seninde güvendiğin birileri vardır yoksa birilerinin kuyruğuna iyi basmışsın

Ahmet eren
Ahmet eren - 6 ay Önce

Yine söylüyorum,Bu olay Erkoç'u deyim yerindeyse yerinden etmek için yapılan bir olaydır.Ben ak partiyi kesinlikle desteklemeyen bir vatandaşım.Lakin Ak parti adına kahramanmaraş'ta neler dönüyor.büyükşehire aday olan ilçe başkanları da sorgulamak gerekir bu olayda.

Ali Baba
Ali Baba - 6 ay Önce

Genel evinin modernleşmiş hali

Mülayim sert
Mülayim sert - 6 ay Önce

BAŞKANI AKLAMAYA ÇAIŞMAYIN BAŞKANIN HABERİ YOKSA DAHA KÖTÜ BAŞKAN DA HEMEN GÖREVDEN ALINMALI

Esra krveli
Esra krveli - 6 ay Önce

Defile için tüm malzemeler Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye tarafından tüm itfaiyecilerin gözü önünde tahsis edilmiştir. Belediye nin bilgisi olmadan bu malzemeler nasıl gönderilebiliyor? Bu kadar kör olmasa keşke milletimiz. Ama bizim ülkemizde çamur at izi kalsın hesabı her şey. Bi şehrin belediye başkanı’ndan habersiz böyle bir etkinlik düzenlenebiliyorsa o başkan direk kendi istifasını verip meydandan çekilmelidir. Koltuk sevdasına insanları yalan ithamlarla suçlamak hangi vicdana sığar SORARIM?!

Kul Hakkı
Kul Hakkı - 6 ay Önce

Bilgisiz, basiretsiz sadece birilerinin tanıdığı diye gereksiz insanları muazzam konumlara getirirsen olacağı bu. Böyle bir defile ciddi maddi imkanlar gerektirir, oradaki malum şahıs tek başına bu işin içinde değildir. Altında bütün imzası olan güruhu komple temizlemek gerekir.

Caner Telli
Caner Telli - 6 ay Önce

Hayat cesurları sever tebrik ederim

mehmet KAPLAN
mehmet KAPLAN - 6 ay Önce

bence fetocular yaptı bunu :)

Ömer
Ömer - 6 ay Önce

Önce belediye başkanına, sonrasında cocuklarini yegenlerini işe aldığı siyasetcilere. aralarında nasıl ahbab çavuş ilişkisi varsa

Bilal başa
Bilal başa - 6 ay Önce

başkana güvenerek düzenledi ancak iş zora gidince başkan da her siyasetçi gibi kıçı kurtarmak için müdürü&amiri sattı, başkan kendini kurtardı olan amire oldu.

ÖKKEŞ
ÖKKEŞ - 6 ay Önce

BUNDAN SONRA AK PARTİYE BENİM SÜLALEMDEN OY ÇIKMAZ.
BELEDİYE BAŞKANI DAHİL TÜM KADRO DEĞİŞSİN O ZAMAN BAŞIM GÖZÜM ÜSTÜNE
BUKADAR TORPİLLE İŞİN EHLİ OLMAYAN ADAMLARI DOLDURDULARKİ ORAYA SONUÇ BİR YERDEN PATLAK VERİYOR TABİ.
BELEDİYENİN ARAÇLARIYLA SABAH AKŞAM HAFTASONU PİKNİĞE GİTMELER, EV TAŞIMALAR, BU DEVRAN BİR GÜN DÖNER ELBET.

ede46
ede46 @ÖKKEŞ - 6 ay Önce

Bu devran döner elbet o zaman başa gelenler dediklerini yapar. O zaman ne yapacaksın, sülaleni alıp başka ülkeye mi taşınacaksın !!!

Önder
Önder - 6 ay Önce

Daire başkanının tek başına bu organizasyonu yapabileceğine inanmiyorum

Ereğli 42
Ereğli 42 - 6 ay Önce

Cahit Küçükönder Bey gibi mümtaz bir şahsiyetin böylesi bı olayla gündeme getirilmesinden dolayı büyük bir üzüntü içindeyim. Onun gibi vatanına, milletine, devletine ve hepsinden önce Rabbine sevdalı birini yaptıkları onca güzel iş ve icraate rağmen bir iftira kampanyasının içine dahil etmek büyük bir vebaldir. derim ki Kur'an-ı Kerim'in ifadesiyle "Batıl ve boş lafa müşteri çikmayin" Kesinlikle beldiye ve diğer yetkililer bilgisi dahilinde gerçekleşen bir defile var ortada. Hiçbirini de bu defileyi onaylarken artniyetli olduğunu düşünmüyorum. Ama acı olan, işler sosyal medyaya yansiyinca hepsinin ağız birliği edip Çağı Bey'in topun ağzına koyar. Bir Cahit gider ama yerine onun gibi hakkaniyetli, adaletli ve işinin ehli bir değer gelr mi işte bundan emin değilim. Böyle değerleri istifaya mecbur bırakıp harcayanlar ve medyanın oyununa gelip de olur olmadık iftiralar duzenler Yüce Divan'da nasıl hesap vereceklerini düşünsünler. Ve.'sselam...

oya sedef
oya sedef @Ereğli 42 - 6 ay Önce

doğrusöylüyorsunuz Allahın önünde herkes hesap verecek bu şehrin onuruyla oynayanlarda doğru sölüyorsun işini iyi yapıyor kalsaydı fatih başkanla birde pijama defilesi yapsaydı çıksın konuşsun suçsuzsa ayrıca fatih başkanda istifa etmeliydi bu ALLAHIN ADALETİ UNUTMAAA

Merve Alkış
Merve Alkış - 6 ay Önce

Güzel tepkiler alan bir program olduğunda ismini büyük harflerle yaZdıran Erkoç sosyal medyada paylaşım yapan 3-5 çapulcunun olumsuz ithamına kanıp cahid küçükönder gibi fedakarca hizmet eden güzel bir insanı hedef göstermesi işin içinden bu şekilde sıyrılmaya çalışması oldukça yanlış bir tutumdur gün ola devran döne demişler Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler elbet gerçekler gün yüzüne çıkar da kendini baş sananların başı yerden kalkamaz olur yazıp çizmek kolay da ahireti de unutmamak lazım

VATANSEVER
VATANSEVER - 6 ay Önce

Süper bi defile show'tv de izledim MARAŞIN TANITIMINA KATKISI MUTLAKA OLMUŞTUR....

Hakkı İSTER
Hakkı İSTER - 6 ay Önce

Kahramanmaraş ilinin nasıl yanlış yönetildiğini bir kez daha görmüş olduk. Bu anlayış devam ettiği sürece halkımız daha neler görecek. Olayın sadece siyasi olarak değerlendirilmemesi gerekiyor. Kafasında proje olmayan insanlar şaklabanlık yaparak zaman geçirirler. Sütçü İmam, Necip Fazıl vb. gibi değerlerin üzerinden gününü gün edenler, bir gün foyalarının meydana çıkacağını düşünmelidir. Allah korkusu olan, dünyalık peşinde koşmayan insanlara ihtiyaç var. Bazıları da der; "kavun mu ki koklayasın." Ben de derim ki; "ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz."

Objektif
Objektif - 6 ay Önce

1-Cahit KÜÇÜKÖNDER 2011 yılında itfaiye müdürü olarak göreve başladı yani Erkoç tan önce.Sonraki dönemde itfaiye daire başkanı olarak görevine devam etti.
2-Defileyi düzenleyen İtfaiyede yıllarca çalışmış eski bir emekli itfaiye çalışanı. Şuanda stilistlik yapıyor ve kendince farklılık oluşturmak için burada yapılmasını istiyor.

helal
helal - 6 ay Önce

Ellerine sağlık furkan yeğenim

Tolga aksu
Tolga aksu - 6 ay Önce

MEMURLARIN ARPASI ÇOK GELİYOR GARDAŞ ONDAN OLUYOR BUNLAR GEÇİM DERDİ YOK BİŞRY YOK OHH KAFA AYNA . 3 AY ASGARİ ÜCRET VERECEKSİN BUNLARA BAK BAKALIM NASIL ZOMBİLEŞİYORLAR

hasan
hasan - 6 ay Önce

bu bir tecrübe oldu, gelecek sefere iç çamaşırı defilesi düzenlerler yada dansöz oynatırlar, kimsenin de ruhu duymayacak tedbirleri alırlar, itfaiyede değil de kaski de olsaydı zaten kimsenin haberi olmayacaktı

Reis
Reis - 6 ay Önce

Daire başkanı günah keçisi oldu işte belediye başkanı nın haberi yokmuş da bilmem ne yazdığın habere sen inanıyo musun herşeyden herkesin haberi var :))

Ahmrt
Ahmrt - 6 ay Önce

Adamlar mankenlerle yangın tatbikatı yapmış.

faruk arıkcan
faruk arıkcan - 6 ay Önce

k maraşı tanıtıyoruz kötümü oldu başka tanıtacak birşeyler yokkkkkkk

vesselam
vesselam @faruk arıkcan - 6 ay Önce

Türkiyenin neresine gidersem bir maraş biberi baharatı diyorlar, dondurmayı söylemiyorum bile. bir leblebinin peşine düşenler nice değerlerimizi görmezden geliyorsunuz, nankörlük başka bişey değil

AYŞE ÇINAR
AYŞE ÇINAR - 6 ay Önce

BU ALGI DEDİĞİNİ KENDİLERİ BAŞKALARINA YAPMIŞTI BU ALLAHIN ADALETİ EĞER İNANIRSANIZ

GÖKHAN
GÖKHAN - 6 ay Önce

Allah’ın adaletinden sual olunmaz. Sadece şunu bilmenizi isterim ki o defileyi baştan sonuna kadar izleyenlerden biriyim. Orda hazırlıklar devam ederken kısa hafif şişman biri geldi. Gelir gelmez hesap sorar mahiyetinde halı nerde daire başkanına siz neden hazırlık yapmadınız. Bu defile için size haber verilmedi mi gibi birkaç kelimesine şahit olmuş biriyim. Cahit bey haber verdiler ve tamamen doğal bir ortam olsun dedikleri için herhangi bir hazırlık yaptırmadım demişti. Bunu yazmamın nedeni şu Cahit beye talimat başka yerden geldiğidir. Cahit bey bildiğim ve gördüğüm kadarı ile de muhafazakar biri. Böyle bir defileye kendi izin verdiğine inanmıyorum. BENCE CAHİT BEY HAKLI DURUMDA İKEN HAKSIZ DURUMA DÜŞMEMEK VE DAVASINA ZARAR VERMEMEK İÇİN, EN GÜZEL CEVAP OLAN ŞEYİ YAPIYOR. ZAMANI GELİNCEYE KADAR SUSMAK… ALLAH’IN ADALAETİ ELBET TECELLİ EDECEKTİR.

maraşlı
maraşlı - 6 ay Önce

itfayeci kardeşlerimiz boş oturmaktan canları sıkılmış ok adar bi nevi tatbikat yapmışlar

Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Belediyecilik de son trend bu olsa gerek

milliyetci
milliyetci - 6 ay Önce

yalakaları görelim buna medyada dahil

FURKAN ERŞAN
FURKAN ERŞAN - 6 ay Önce

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BU ALANDA ÇOK BAŞARALI :) :)

malik
malik - 6 ay Önce

belediyenin suyu çıktı

hacı ökkeş
hacı ökkeş - 6 ay Önce

algı operasyonu demek kolay. kim yapıyor bu algı operasyonunu. bu işe izin verebilecek ( yanlış değilsem) iki yetkili var. ya b.şehir belediye başkanı; yada itfaiye daire başkanı. hangisi yapmıştır bu algı operasyonunu sizce?gülerim böyle algı operasyonuna..

Ali karapınar
Ali karapınar - 6 ay Önce

Ne algısı hemen siyasete bagladın BURDA GÖZÜKEN ŞEY BELEDİYE BAŞKANININ BİLGİSİ DAHİLİNDE YAPILAN BİŞEY AMA BELEDŞYE BAŞKANI KENDİSİ İÇİN EN KOLAY KURTULMA YOLUNU BULMUŞ

vesselam
vesselam - 6 ay Önce

belediyeden habersiz olması gibi bir durum söz konusu değil, polisler dahi görevli olarak yerlerini almışlar defile denen rezalette, derin kaynaklarına iyice sor bakalım kardeş.
ayyuka çıkıp, fuhşiyat boyutunda birşey ortaya çıkınca tepkiler üzerine harcadılar mecburen müdürü kendilerini kurtarmak için.

ÖFS
ÖFS - 6 ay Önce

soruların yanıtlarını bulursun umarım :)

SENAİ KURT
SENAİ KURT - 6 ay Önce

tamam yorumlar güzel de birazda mehmet özhasekinin sitesine yazın o sevmez böyle şeyleri ve çözer

Mehmet Gül
Mehmet Gül - 6 ay Önce

Admi 46 Ya Baban amir değil ya da senin baban da bu pisliğin içinde. Babanın adını yaz sana inanalım.

ömer
ömer - 6 ay Önce

Akp ve köylü yobazlar sayesinde millet kafayı yedi herkes özgürlük istiyor.

Mustafa Kömür
Mustafa Kömür - 6 ay Önce

İnsanların aklıyla alay etme akp hesap günü var ALLAH,VAR

HABER VAR
HABER VAR - 6 ay Önce

NİYE ZORUNUZA GİDİYOR HACILAR HOCALAR ADAM NE GÜZEL SOSYAL BİR FALİYET SOSYAL BİR ETKİNLİK YAPMIŞ BİR KİŞİ BİLE TEBRİK ETMİYOR BEN TEBRİK EDİYORUM ORAYA BİR PROFOSOR YALAKA GELİP KONUŞMA YAPSA KİMSE DEN SES ÇIKMAZ.


banner240

banner154

banner224