Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Aksu Çayı Kararsızlığı

Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Aksu Çayı'nın temizleneceği müjdesini verdi. Ak Parti Milletvekilleri Ofisi de bu müjdeyi kamuoyuna duyurdu. Ancak ortada Haber46'nın gözünden kaçmayan garip bir durum vardı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Aksu Çayı Kararsızlığı

Geçtiğimiz günlerde şehrimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Aksu Çayı'nın temizleneceği müjdesini verdi. Ak Parti Milletvekilleri Ofisi de bu müjdeyi kamuoyuna duyurdu. Ancak ortada Haber46'nın gözünden kaçmayan garip bir durum vardı.

Kurulduğu günden bu yana Aksu Çayı'nın dramını gündeme taşıyan Haber46, konuyla ilgili yüzlerce haber yaptı ve Aksu'yu zehirleyenlerin cezalandırılmasını istedi. Haber46'nın ısrarla gündemde tuttuğu Aksu Çayı konusun MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof Dr Sefer Aycan 2019 yılı başında meclise taşıdı. Aycan'ın Çevre ve Şehircilik Bakanı’na "Aksu Nehri’nin neden kirletildiğini" sorduğu soru önergesine bakanlıktan çok ilginç bir cevap gelmişti. Bakanlık verdiği cevapta şu ifadeler yer almıştı.

"Çevre Referans Laboratuvarı tarafından Aksu Çayından 13.02.2018 de alınan numune sonuçlarına göre kirletici parametrelerin Su Kirliliği Yönetmeliğinde belirtilen sınır değerleri aşmadığını görülmüştür" 

Bu cevabı okuyucusuna duyuran Haber46'nın manşeti çok manidardı:

Çevre Bakanlığı: Aksu'nun Suyu Kirli Değil

2019 yılı Şubat ayında Aksu'nun suyunun temiz olduğunu açıklayan Çevre ve şehircilik Bakanlığı bundan 8 ay sonra bu kirliliği kabul etti ve Entegre Su Arıtma Tesisi'nin iş adamları, Valilik, Belediye ve Bakanlık iş birliği ile yapılacağını duyurdu.

Ancak Aksu'nun kirlenmesinin önlenmesi için yapılması planlanan tesisin ne zaman yapılacağı ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Haber46, konunun takipçisi olmak açısından bu defa da "Aksu Çayı ne zaman temizlenecek? Ak Parti İletişim Ofisine Soruyoruz" dedi.

İşte O haberimiz:

Aksu Çayı ne zaman temizlenecek? Ak Parti İletişim Ofisine Soruyoruz

Haber46 olarak, Aksu temizleninceye kadar konunun  takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
kahraman
kahraman - 4 hafta Önce

Aksu çayı çıktığı yerde çok temiz sonradan zehir karıştırıyorlar temiz diyenler buyursun bir bardak ikram edelim buda bizden olsun para istemez doldur doldur iç vay Memleketim vay haber 46 ya teşekkürler sakın gündemden düşürmeyin.

Snmz
Snmz - 4 hafta Önce

Seçim vaadinden başka birşey olmadı bugüne kadar...

yavuz
yavuz - 4 hafta Önce

görüntüsünü çekip görsel medyaya atın whatsapp'tan yada twitter'a atın yöre halkını'da konuşturun hasta olan çocuk varsa söyleyin

KÖŞÜRGELİ
KÖŞÜRGELİ - 4 hafta Önce

2 BİNLİ YILLARDA AKSU DA ÇOÇUKLAR NEHİRDE YÜZERLERDİ ŞİMDİ İNSANLAR YANINDA GEZMİYOR

Fatih
Fatih - 4 hafta Önce

AKP eşittir zenginler siz fakirler çok konuşmayin sizmi önemlisiniz kocaman fabrika sahiblerimi !

Zeka Küpü
Zeka Küpü - 4 hafta Önce

13.02.2018 tarihinden sonra kirlenmiş olamaz mı!!!...

Kadir
Kadir - 4 hafta Önce

Diğer haber siteleri ne işe yarar?
Çevre müdürlüğü ne işe yarar?

Necmeddin Kuyucu
Necmeddin Kuyucu - 4 hafta Önce

Ali Öztunç Bey yıllardır söylüyor ama şehrin tek muhalif milletvekili o. O yüzden seçimde iktidar yandaşlığını Maraş bırakmalı

Mayk
Mayk - 4 hafta Önce

Ne oldu yeni mi akliniza geldi, abc nin icine giremeyince psikolojik baski mi yapmayi dusunuyorsunuz?sizin haber anlayisiniz bu kadar, listeye girseydiniz eminim aksunun haberini hic duymazdik,

EDİTÖR: Ayıptır. Günahtır. Sadece 2018 ve 2019'da 20'den fazla Aksu haberi yaptık. Allah'tan korkun. Sizi ve sizin gibi düşünenleri Allah'a havale ediyoruz.

ŞAHİN ESENCELİ
ŞAHİN ESENCELİ - 3 hafta Önce

SENDE ÇOK KURCALIYON BREEE. BEN AKSU KENARINDAKİ ÇOBANLARLA KONUŞTUM. ADAM DİYORKİ ZENGİN OLMAZSA BİZ OLMAYIZ DİYOR. HERKES MEMNUN HABER46, SANA NE OLUYOR. İŞİNE BAK SEN.

ulubatlı
ulubatlı - 3 hafta Önce

bu sorun oradaki halkın proplemi değilse boş verin hiç ilgilenmeyin arkadaşlar.


SIRADAKİ HABER

banner122