banner240

Kahramanmaraş'ta şeker fabrikasından çıkan duman hava kirliliğine denen oluyor!

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bulunan şeker fabrikasının bacasından çıkan kirliliği görüntüleyen vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulundu.

ÇEVRE 27.10.2020, 12:58
Kahramanmaraş'ta şeker fabrikasından çıkan duman hava kirliliğine denen oluyor!
banner257
banner226

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bulunan şeker fabrikasının bacasından çıkan kirliliği görüntüleyen vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Kaymakamı Özkan Demir, “İlçemizde faaliyet gösteren Mutlu Can Şeker Fabrikası yetkilileri ile Şeker Fabrikası baca dumanı ve kötü koku oluşumu hususunda kamuoyunda gündeme gelen konuları görüşmek üzere, Mutlu Can Şeker Fabrikası yetkili Müdürü Fevzi ŞİMŞEK ile makamında görüşme gerçekleştirmiştir. Şeker fabrikası kampanya döneminin başlamasıyla çevrede oluşabilecek koku ve kirli duman konularında kamuoyunda gündem olan konular ve alınan/alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda; İlçe Kaymakamımız Özkan DEMİR: Mutlu Can Şeker Fabrikasının ilçemiz ve ülkemiz istihdamına ekonomik katkısının göz ardı edilemeyeceği bir gerçektir. İlçemizde önemli bir sanayi kuruluşumuz olan Şeker Fabrikasının olumlu çalışmaları hususunda her zaman destek olunacağını fakat bu desteğin tek taraflı değil, karşılıklılık ilkesi doğrultusunda işveren tarafından da iş güvenliği, çalışan personelin iş akit hakları ve çevre kirliliği gibi konularda da gerekli tedbirlerin aksatılmadan alınması gerektiğini ifade ederek; Bu kapsamda; Mutlu Can Şeker Fabrikası Müdürü Fevzi ŞİMŞEK ile görüşme gerçekleştirilmiş çevre kirliliği kapsamında alınacak tedbirler detaylı olarak görüşülmüş, ilçemizde hava kirliliği, kötü koku gibi etkenlerin oluşmaması hususunda görüş birliği sağlanmıştır dedi. 

Yorumlar (4)
yaya toure 12 ay önce
fabrikalarda denetim mi var sanki, birileri ölene hasta olana kadar devam edilir sonra da 2 3 laf atıp geçiştirirler
kolo toure 12 ay önce
aynen kardeşim katılıyorum...
Hakan 12 ay önce
O bölgedeki ev fiyatlarına bakıyorsun ucmus fiyatlar sanki bol oksijenli yerden ev satıyorlar
Mehmet 12 ay önce
Termik santralinde filitre yok,şeker fabrikasının kokusundan evde durulmuyor.Anlamadigim bütün tamiratları devlet yapiyor celikler para kazaniyor.Celikler işe herşeyi dışardan alıyor.Elbistan bitmis
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04