Marmaris Belediyesi bahçe atıklarından gübre üretti

Marmaris Belediyesi bahçe atıklarından gübre üretti, ürettiği gübreleri park ve bahçelerde kullanmaya başladı.Muğla’nın Marmaris ilçesinde belediye, bahçe atıklardan ‘torf’ denilen gübre üreterek park ve bahçelerde kullanıyor. Marmaris...

Marmaris Belediyesi bahçe atıklarından gübre üretti

Marmaris Belediyesi bahçe atıklarından gübre üretti, ürettiği gübreleri park ve bahçelerde kullanmaya başladı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde belediye, bahçe atıklardan ‘torf’ denilen gübre üreterek park ve bahçelerde kullanıyor. Marmaris Park ve Bahçeler Müdürlüğü öğütme makinesi ile bahçelerde budama sonrası kalan dallar, yapraklar ve diğer bahçe atıkları ’torf’ adı verilen gübreye dönüşüyor.

Belediye sınırları içerisinde yer alan park ve yeşil alanlardan çıkan bahçe atıkları, bahçe atıkları öğütme makinesinde öğütüldükten sonra, organik materyal olarak doğada kullanılmaya başlandı. Yaz aylarından bu yana çürümeye bırakılan öğütülmüş bahçe atıkları tekrar doğaya kazandırılmış oldu. Uygulama hakkında açıklama yapan Park ve Bahçeler Müdürü Ali Erdil de, bitkisel malzemenin çürütüldükten sonra tekrar doğaya döneceğine dikkat çekti. Ayrıca nakliye, işgücü, depolama gibi birçok işlemden de tasarruf edileceğini belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126