CHP Kadın Kolları Eş Güdüm Toplantısı Eskişehir’de Başladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, kadınların özgür olduklarını belirterek, "Kendi kararlarımızı verebiliriz. Bizlere engeller koymayın. Yolumuzu kesmeyin. Bizi ötekileştirmeyin. Kılık kıyafetimizle...

CHP Kadın Kolları Eş Güdüm Toplantısı Eskişehir’de Başladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, kadınların özgür olduklarını belirterek, "Kendi kararlarımızı verebiliriz. Bizlere engeller koymayın. Yolumuzu kesmeyin. Bizi ötekileştirmeyin. Kılık kıyafetimizle uğraşmayın. İnancımız üzerinden siyaset yapmayın. Bizi toplumdan ve çalışma hayatından uzaklaştırmayın. Kazanılmış haklarımızdan koparmayın" dedi.

’Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Eş Güdüm Toplantısı’ CHP Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanlığı ev sahipliğinde, Genel Başkan Fatma Köse’nin konuşmasını yaptığı ilk oturumla başladı. 12 Nisan Salı gününe kadar sürecek toplantıya, CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, CHP Kadın Kolları eski Başkanı Hilal Dokuzcan ve 81 ilden gelen CHP İl Kadın Kolları Başkanları katıldı. Programın açılışında çalınan ’Bir Islıkta Sen Çal’ şarkısına İl Kadın Kolları Başkanları hep birlikte eşlik etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Fatma Köse, CHP’li kadınlar olarak insanların inançlarına değil, inançlarının ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşı olduklarını söyledi.

"AYAKLARI KANATMA ZAMANIDIR"

CHP’li kadın örgütleri olarak, Cumhuriyet’in olmazsa olmazı laiklik ilkesinin savunucusu olarak mücadelelerine omuz omuza devam edeceklerini ifade eden Köse, "Kadın ve erkeğin hayatın her alanında eşit olduğuna inanıyoruz. Gençlerimiz ve çocuklarımız ise, bugünümüzün ortağı, yarınlarımızın sahibidir. Kadına, çocuğa ve dünya üzerindeki bütün canlılara yönelik her türlü şiddete ve suiistimale ’hayır’ diyoruz. ’Artık, çocuk gelinler olmasın, kız çocukları çocuklukları doyasıya yaşasın’ diyoruz. Okusunlar, meslek sahibi olsunlar istiyoruz. ’Yoksulluğa, adaletsizliğe, acılara yeter’ diyoruz. Terör bitsin, evlatlar ölmesin, analar ağlamasın istiyoruz. İşte tam da bu sebeple topuklu ayakkabıları çıkarıp, yalın ayak toprağa basma ve ayakları kanatma zamanıdır" dedi.

"İNANCIMIZ ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYIN"

Kadınların özgür yurttaşlar olduğunu belirten Köse, "Kendi kararlarımızı verebiliriz. Bizlere engeller koymayın. Yolumuzu kesmeyin. Bizi ötekileştirmeyin. Kılık kıyafetimizle uğraşmayın. İnancımız üzerinden siyaset yapmayın. Bizi toplumdan ve çalışma hayatından uzaklaştırmayın. Kazanılmış haklarımızdan koparmayın. Daha çok kadın belediye başkanı, daha çok milletvekili, daha çok parti meclisi üyesi ve partimizin yönetim organlarında bulunmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Konuşmanın ardından ikinci oturuma geçildi. Program 12 Nisan Salı günü sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER