Çarşamba pazarı eski yerine taşınacak

Çorum Belediyesi daha önce Çarşamba Pazarının kurulduğu alanda asfaltlama çalışmalarını tamamladı.Yapılan asfaltlama çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Zeki Gül’e Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Fen İşleri Müdürü Miktad...

Çarşamba pazarı eski yerine taşınacak

Çorum Belediyesi daha önce Çarşamba Pazarının kurulduğu alanda asfaltlama çalışmalarını tamamladı.

Yapılan asfaltlama çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Zeki Gül’e Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Fen İşleri Müdürü Miktad Yıldırım, Yol Bakım Amiri Oktay Çalışkan eşlik etti.

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Çarşamba pazarının eski yerine taşınacağını belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, “Geçen hafta yan yolların asfaltı tamamlanan pazar yerinde genel asfalt çalışmamızı sürdürüyoruz. 600 bin ton stabilize, 4 bin 500 ton mekanik malzeme ve 2 bin 500 ton sıcak asfalt serimini yaptık. 11 bin metrekarelik alanda çalışmamızı tamamladık" dedi.

Yeni asfalt serimi yapılacak yerler hakkında da bilgi veren Belediye Başkanı Zeki Gül, “Bundan sonra asfaltlama çalışmalarımız, Yeni Hayvan Pazarı ve Belediye Ek Tesislerinde devam edecek. Her yıl 100 bin ton asfalt serimi için hedef koymuştuk. Bu yıl hedefimizi iki katına çıkartacağız. 200 bin ton asfalt serimi için gayret edeceğiz. İnşallah bu seviyeye ulaşacağımızı ümit ediyorum. Düzenlemelerimizi bir an önce tamamlayıp Çarşamba Pazarımızı tekrar buraya alacağız. Çarşamba Pazarı eski yerinde hizmet vermeye başlayacak. Pazarcı esnafımıza ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224