Çermik Emniyeti’nden otel ve pansiyonlara uyarı

Diyarbakır’ın Çermik İlçe Emniyet Amirliği, otel ve pansiyon işletmecilerini misafirlerinin kimlik bilgilerini bildirmeleri konusunda uyardı.Çermik İlçe Emniyet Amiri Mehmet Emin Şahan, kaplıcalarda otel ve pansiyon işleten işletmecilerin...

Çermik Emniyeti’nden otel ve pansiyonlara uyarı
Diyarbakır’ın Çermik İlçe Emniyet Amirliği, otel ve pansiyon işletmecilerini misafirlerinin kimlik bilgilerini bildirmeleri konusunda uyardı.
Çermik İlçe Emniyet Amiri Mehmet Emin Şahan, kaplıcalarda otel ve pansiyon işleten işletmecilerin olağanüstü hal kapsamında son yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde uyarıldıklarını belirterek, tebligatta bulunulduğunu söyledi. Şahan, kimlik bildirme kanununda değişiklik yapıldığına dikkat çekerek, yapılan tebligatta otel ve pansiyon işletmecilerinin tebligata uymalarının yararlarına olduğu kaydedildi. Şahan, Kanun Hükmünde Kararnamede yayınlanan 1774 sayılı yasaya günü birlik kiralanan evlerin de eklendiğini anımsatarak, “Bu maddede sayılan özel ve resmi her türlü konaklama tesislerine tüm kayıtlarını bilgisayarda günü gününe tutmak, kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlanmak, mevcut bilgi, belge ve kayıtlarının anlık olarak bildirmeleri zorunluluğu getirilmiştir. Bunu bildirmemeleri durumunda mülki idare amirlerince 17 bin 700 TL, anlık veri göndermeyen ve gerçeğe aykırı kayıt tutanlara 10 bin 558 TL idari para ceza verilmesi öngörülmekte, tekrarı halinde ruhsatları iptal edilecek, faaliyetlerine son verilecektir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154