Dulkadiroğlu'ndan her 15 Temmuz'da 15 bin Türk Bayrağı

Dulkadiroğlu Belediyesi, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü etkinlikleri çerçevesinde kortej yürüyüşü ve demokrasi meydanında 15 bin Türk bayrağı dağıttı.

DULKADİROĞLU 16.07.2019, 12:00 16.07.2019, 12:05
Dulkadiroğlu'ndan her 15 Temmuz'da 15 bin Türk Bayrağı
banner257

Dulkadiroğlu Belediyesi, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü etkinlikleri çerçevesinde kortej yürüyüşü ve demokrasi meydanında 15 bin Türk bayrağı dağıttı.

Hain darbe girişiminin 3’üncü yıl dönümü faaliyetleri çerçevesinde 15 bin Türk bayrağı dağıtarak anlamlı bir mesaj verdi. Kortej yürüyüşü öncesi ve sonrasında demokrasi meydanını dolduran vatandaşlara Türk bayrağı dağıtan Dulkadiroğlu Belediyesi, meydanı adeta kırmızı beyaza boyadı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bu anlamlı günde anlamlı bir faaliyet gerçekleştirmenin sevincini ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. 15 Temmuz gününün anlamını ve önemini yeni nesillere aktarmanın en güzel yolunun bayrak sevgisi olduğunu hatırlatan Başkan Okay, bu sebeple Türk bayrağı dağıttıklarını aktardı.

HABER FOTOĞRAFLARI

Başkan Okay, konuyla ilgili yaptığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Öncelikle 15 Temmuz günü şehadete yürüyen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. 15 Temmuz destanını bizlere yaşatan ve tattıran milletimize de ayrıca teşekkür ediyorum. 15 Temmuz bir milletin bağrına saplanmak istenen hançerin sökülüp atıldığı gündür. Hain ellerin hazırladığı alçak tuzakların boşa çıktığı, milletin üzerinde bir gücün olmadığının en önemli göstergesidir. Bu sebeple 15 Temmuz’u iyi anlamalı ve gelecek nesillere en iyi şekilde anlatmalıyız. Bunu yapmak için de öncelikle genç nesillerimize bayrak sevgisini aşılamalıyız. Bugün burada 15 bin adet Türk bayrağının dağıtımını gerçekleştirerek bu mesajı veriyoruz. Bu millet 15 Temmuz günü olduğu gibi bugün de demokrasiye, milli birlik ve beraberliğe sahip çıkmaya hazırdır. Ben bu sevgiyi ve bu inancı gösteren tüm hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum ve Milli Birlik ve Demokrasi gününün kutlu olmasını diliyorum.”

Yorumlar (2)
Ede 3 yıl önce
Bu birlik beraberliği diğer Milli bayramlarımızda göremiyoruz nedense böyle çoşkulu olunmuyor nedense bumu şimdi vatanseverlik
GÖREN GÖZ 3 yıl önce
BUNLARIN HEPSİ BOŞ İŞLER, SİZLERKİ NE ZAMAN ŞU ANKİ SİYASİLERE BU OLAYLARA VESİLE OLANLAR İÇİN MECLİSTE ARAŞTIRMA ÖNERGELERİNE DESTEK VERMELERİ İÇİN BASKI YAPIP BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ KOMİSYONLARCA ARAŞTIRILIP HERŞEYİN ORTAYA ÇIKARILDIĞI GÜN SİZLERİN ZAFER GÜNÜ OLACAKTIR. YOKSA HER İKİ CİHANDADA O SAF VATAN MİLLET DUYGULARIYLA CANINI SİPER EDEREK VATAN TOPRAĞINA DÜŞEN HER CANIN VEBALİ YÜREĞİNİZDEVE AHİRETTE SORUMLULUĞUNUZ OLACAKTIR.
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı