ABD'de camide yangın! Yeni Zelanda saldırısı notu bulundu

ABD'nin California eyaletinde bir camide yangın çıktı. Cami otoparkında Yeni Zelanda'daki terör saldırılarına atıfta bulunulan not bulundu.

DÜNYA 25.03.2019, 12:34
ABD'de camide yangın! Yeni Zelanda saldırısı notu bulundu
banner257

ABD'nin California eyaletinde yangın çıkan bir caminin otoparkında, Yeni Zelanda'da 15 Mart'ta iki camiyi hedef alan terör saldırılarına atıfta bulunulan not bulundu.

Escondido polisinden yüzbaşı Chris Lick, gece kundaklandığı sanılan caminin otoparkında, bu ay Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 50 kişinin yaşamını yitirdiği, 50 kişinin de yaralandığı terör saldırılarına işaret eden bir not bulunduğunu ifade etti.

Lick, notun içeriğine ilişkin bilgi paylaşmazken, olay yerinde inceleme başlatıldığını belirtti.

"Bu bir kundaklama ise aynı zamanda bir nefret suçudur"

San Diego şehrine 48 kilometre uzaklıktaki camide çıkan yangının, kasten çıkarıldığı ya da nefret suçu olma ihtimaline karşı araştırıldığını ifade eden Lick, "Eğer bu bir kundaklama ise muhtemelen aynı zamanda bir nefret suçudur." dedi.

Escondido İslam Merkezi üyelerinin itfaiye ekipleri olay yerine gelmeden önce ufak çaplı alevleri söndürmeyi başardığını aktaran Lick, yangının çıktığı esnada içeride 7 kişi olduğunu ifade etti.

Kimsenin yara almadığını bildiren Lick, yangının binanın dış cephesinde küçük hasarlara neden olduğunu belirtti.

Lick, vatandaşlara, bilhassa bir ibadethane çevresinde şüpheli bir durum görmeleri halinde polisi aramaları çağrısında bulundu.

Polisin henüz olayla ilgili şüphelendiği kimse olmadığı da belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?