Alev alev yanan ormanın içinden böyle kaçtı

ABD’nin California eyaletinde 3 gündür süren orman yangınlarında 1 kadın hayatını kaybetti, 400’den fazla ev küle döndü. Yangının boyutu, alevlerin içinde aracıyla ilerleyen bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntüler,...

Alev alev yanan ormanın içinden böyle kaçtı
ABD’nin California eyaletinde 3 gündür süren orman yangınlarında 1 kadın hayatını kaybetti, 400’den fazla ev küle döndü. Yangının boyutu, alevlerin içinde aracıyla ilerleyen bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

Görüntüler, 12 Eylül’de Anderson Springs bölgesinde çekildi. Yaşadığı alanı tamamen kaplayan yangından kurtulmaya çalışan bir sürücü, gecenin karanlığında çevresini saran alevlerin aydınlattığı karayolunda ilerliyor. Etraftaki ağaçların ve evlerin tamamen yandıkları görülüyor.

Yangınlarda en az 24 bin 690 hektar ormanlık alan alevlere teslim oldu. Binlerce kişi evlerini terk etti. California Valisi Jerry Brown yangından etkilenen bölgelerde olağanüstü hal ilan etti. Nevada, Oregon, Utah, Colorado ve Washington eyaletlerinden de yardım istendi. ABD'de bu yaz son 4 yılın kuraklık rekoru kırılmıştı. Yetkililer, Temmuz ayından beri yangın söndürme çalışmaları için 212 milyon dolar harcandığını belirtiyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224